suntour axon r LD nasıl bir maşa?

eylem

Üye
Tepki
1
merhaba, suntour axon r LD modeli 1660g agırlıgı ve remote kontrol ozelliğiyle vede 225€ fiyatıyla çok cazip geldi. ama diğer üst düzey markalar kadar dayanıklımıdır ondan emin değilim. bu ayarda daha markalı bir maşanın fiyatı en asagı 400 €falan sanırım. benım cıkabilecegim en fazla 300€ sanırım o bile değil herhalde. bu model için ne diyorsunuz? tavsiyeleriniz bekliyorum iyi pedallar.

Scudo

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
axon d-rl kullaniyorum. sanirim bu amortisörün bir eski modeli oluyor. ben çok zorlayan bir kullanımda bulunmuyorum(sert düşüşler-downhill, freeride şeklinde bir kullanımım yok) standart XC kullanımına uyuyor sanirim kullanımım. Bu şekilde gayet şık yeterli bir alet, sekiz ay kadardır hava kaçırması olmadı, ufak bir boşluğu var kilitleyince farkediliyor fakat her yükseklikte kilitlenebildiğinden çok hafif bastirip kilitleyince bu farkedilmiyor. benim tecrübelerim bunlar umarim yardimci olur.

• Beğen
Tepkiler: eylem

XES

Aktif Üye
Tepki
58
Ben de Axon D-RL kullanıyorum ama D-RL modeli zaten havalı değil, yaylı modeldir. Ben 2006 model maşamın bir hatasını görmedim ama 2008 RLD'ler hakkında gelecek olan yorumları da merakla bekliyorum.

• Beğen

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
@eylem

Suntour Axon RL-D ; havalı Axon S-RL'lerin yerine çıkarılmış, özellik bakımından daha iyiler.

Yaylı Axon D-RL'ler le karıştırmayın onların yerini XCR alacakmış artık.

Bu fiyata RockShox'dan Tora-318 solo air alınabilir (250eu) ama remote-lock'u yok
ve 400gr daha ağır.

• Beğen
Tepkiler: eylem ve Bulunmaz

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
ben yanlişlikla d-rl demişim. s-rl benim maşam. eski d-rl maşa benim kiloma uymadığı için hatuna verdim, ben kendime s-rl aldım, karıştırmışım. rl-d onun s-rl yerine çıktıysa zaten sorun yok demektir güzel maşa yalniz yeni modelde var mi bilmiyorum da eskisinde rebound ayarı mevcut değildi, bu bir eksi.

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
1/3 fiyatına sid performansı veriyor diye bir yorum okumustum ama ne kadar dogru bilemem kolay gelsin isin biraz zor :)

• Beğen

eylem

Üye
Tepki
1
hayırlısı sedona 2008 991 scandium alıyorum maşası r LD görücez nasılmış performansı =)
teşekkür ederim yorumlar için