Suluk yerine water bag nasıl olur

MakRo

Forum Bağımlısı
Konular
3
Adı
Alperen Atman
Bisiklet
Bianchi
herkese iyi forumlar bisiklet üzerindeyken suluğu kafesten çıkar su iç yerine tak çok uğraştırıyor ki yarım litre çoğue yerde yetmiyor ve sırt çantamdan şişe çıkarıyorum. İnternette çokça gördüğüm kendi yaşadığım şehirde bir kaç av malzemesi satan yerlere bakıp bulamadığım bu water bag denen suluklarda nerede bulabilirim.Çinden bu tip şeyler çok ucuza gelebiliyor fakat ürettiklerini %90ı çöpten dönüştürüldüğü için ve su tüketeyim derken zehir içmek istemiyorum Türkiye de bulabileceğim yer site outdoor satışı yapan yerler ya da sitede kullan var mı? Nasılsa her bisiklet bindiğimde sırt çantamı taşıyorum.Önerilerinizi bekliyorum. Bir de ek olarak bu full face kasklardaki ön tarafta bulunan çıtçıtlı elmacık kemiklerini destekleyen süngerlerden nereden bulabilirim
Bir kaç örnek
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Dosyalar

alper52

Daimi Üye
Konular
13
Adı
Alper
Bisiklet
Fuji
bikeandoutdoor a bakabilirsin orda gormustum gecen cantslara bakarken

edit: resimler mobilde gec aciliyor. orda bu tarz varmı bilmiyorum benim görduklerim direk sırt çantası seklindeydi

Tepkiler: MakRo

Tunafish

Daimi Üye
Konular
14
Bisiklet
Scott
Ben Shimano'nun çantası içerisinde zefal hydra pack kullanıyorum. Yaklaşık 5 senedir aynı şeyi kullanıyorum ve çok memnunum. Çok su içen bir insan olduğum için matara yetmiyor normalde, ama arkadaş çevresi sırf zevzekliğine sizden su içmeye kalkabilir ona dikkat etmek lazım :D

Bu arada çanta sizin tercihinize kalmış ama, su torbasını kaliteli bir marka alın, çin malları kansorejen madde içerebiliyor ve içinde su unuttuğunuzda bakteri üreterek leş gibi kokuyorlar.

Konular
1
Adı
Levent
Bisiklet
Ghost
@MakRo Karaköy'de Atlas Kamp'da bahsetmiş olduğun üründen mevcut. Ben Karrimor'un 65 TL'ye 3 LT modelini aldım. http://www.dogaspor.net/modules/catalog/products/pr_01_159234_max.jpg?rev=1418981752

Levent34

Aktif Üye
Konular
14
Bisiklet
b'Twin
Bende aliexpress'ten sipariş geçmiştim
ortalama 12 TL'ye denk geliyor. Kullanışlı olacağını düşünüyorum :)

tanchu

Forum Bağımlısı
Konular
5
Adı
tanju
Bisiklet
Cube

ben bu rünü kullanıyorum şimdilik sıkıntı çıkarmadı. ama sırt çantası küçük su torbasını koyunca çok az yer kalıyor çanta büyük ihtimalle 4litrelik. şimdi kendime 20 litrelik çanta bakıyorum.

promuro

Üye
Konular
2
Adı
Murat A.
Bisiklet
Carraro
@MakRo 2 hafta önce Zefal Hydro 2 LT su torbası içeren çantayı aldım. Gayet kullanışlı, dediğiniz gibi matara ile eğil al, su iç, geri yerine koy uğraşılmıyor :)

Başlık sahibi
Başlık sahibi
MakRo

MakRo

Forum Bağımlısı
Konular
3
Adı
Alperen Atman
Bisiklet
Bianchi
teşekkürler aklıma yatan bir kaç ürün oldu onlardan uygun ve sağlıklı olanı almayı düşünüyorum.

Canince

Forum Demirbaşı
Konular
6
Bisiklet
Kron
Rampa tırmanırken su çantası avantaj,ben uzun turlarda 2 matara birde su çantası kullanıyorum su bitmesi gibi bir durum olmuyor.

BORA34

CUBE ACID
Konular
13
Adı
BORA
Bisiklet
Cube
Ben almıştım andoutdoor dan az kullandım ama dikkat edin ucuz çin malı dandrik bişey olmasın kansorojen oranı çok yüksek ve içi bildiğiniz yanık naylon kokuyor çok tehlikeli

tanchu

Forum Bağımlısı
Konular
5
Adı
tanju
Bisiklet
Cube
Ben almıştım andoutdoor dan az kullandım ama dikkat edin ucuz çin malı dandrik bişey olmasın kansorojen oranı çok yüksek ve içi bildiğiniz yanık naylon kokuyor çok tehlikeli
Bende çinden aldım koku yok mağazalarda satılanlarında çoğu çin üretimi hatta aynıları satılan ürün çeşidi çok her kalitede ürün bulunuyor her ekipmanda.

Başlık sahibi
Başlık sahibi
MakRo

MakRo

Forum Bağımlısı
Konular
3
Adı
Alperen Atman
Bisiklet
Bianchi
@BORA34 evet ondan dolayı ilk başta uzak durmuştum onda konu açma gereği duydum :) @tanchu evet dün bir av marketinde gördüm 85lira diyor aynısını aliexpresste 5$ gördü buna benzer çok örnek var.

tanchu

Forum Bağımlısı
Konular
5
Adı
tanju
Bisiklet
Cube
Ayrıca temizleme kiti almak lazım veya belli aralıklarla yenisini almak lazım. Temizleme kiti bakayım bir ara :)

Konular
0
Adı
İlkerKurul
Bisiklet
Sedona
Bu konuda bence Dünya'nın 1 numarası Camelbak markadır. Piyasaya göre pahalıdır ama kesinlikle hakkını verir. Askeri personel olduğum için uzun yıllardır kullanıyorum. Birçok ürün seçeneği var ama Askeri Taktik ürünleri cok daha dayanıklıdır. Türkiye de orjinalini bulmak biraz zor oluyor ama araştırırsanız bulabilirsiniz.

Tepkiler: oguzcan.abay
Yukarı Alt