Suluk seçimi

karacaapo

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar ben forumda yeniyim.Sormak istediğim şu benim bisikletimin üstünde plastik zefal Suluk vardı ben zefal arctica 700 ml almak istiyorum acaba bu tutucuya uygun mudur her zefal tutucuya uyar mi birde zefal arctica sıkılarak icilir mi son olarak bisikletimin ön disk freni sürtüyor rotor düzgün ne yapmam lazım şimdiden çok teşekkür ederim

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Suluk kafesleri çoğunlukla standarttır, almak istediğiniz suluk standart suluk kafesleri ile uyumludur. Almak istediğin suluk yanlış hatırlamıyorsam sıkılmıyor sert yapıya sahip. Ön disk sürtmesinin bir çok nedeni vardır, genellikle kaliper ayarsızlığından kaynaklı sorunlar, çok hassas ve mm'rik ayar gerektiren bir durumdur nekadar tarif etsemde bu konuda pro kişiler tarafından ancak %100 kusursuz (sürtmeme) durumuna getirilebilir.

karacaapo

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Cevap verdigin için teşekkür ederim Ali ben bi yerde bu suluğun sıkıldığını okumuştum heralde gerçeğini görsem daha iyi olacak sanırım youtube da bir video izledim kaliperleri gevsetiyor freni sıkıyor ve kaliperleri tekrar sıkıyordu sonra oluyordu onu deneyeceğim İnşallah olur

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Ben sıkılan matara kullanıyorum. Sıkılan matara kullanmak emilene göre daha pratik. Çok memnunum. Aşağıdaki linkden satın alabilirsin. Termos özelliği de var.

(link)

karacaapo

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim cenk suluk güzelmiş peki bu suluk yurt dışından mı geliyor yani site ingilizce