Suber B 18'li Multitool Allen Setteki Bu Parça Neyin Nesi?

Tepki
45
Bisiklet
Kron
Aramızda bilen var mı? Nedir bu parça? Ne işe yarar? :)

Fotoğraf boyutunu ayarlayamadım baya büyük oluyor. Linke tıklayıp bakarsanız daha iyi olur.

(link)

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Sanırım o Lınk pın holder,zıncırdekı power lınkı daha rahat takmak ıcın kullanılıyor olabılır.Ben de merak ettım fotograf bı tuhaf.parca setten ayrılıyor mu?

Tepki
45
Bisiklet
Kron
@Barış TURAN

Ürünü internet üzerinden satan firmaların sitesinde bağlantı pimi tutucu gibi bir şey yazıyor fakat çözemedim denedim. O bahsettiğimiz parça yerinden çıkmıyor. :) Bu arada hocam bahsettiğiniz link pin ve power link nedir? Zincirle alakalı bir şey sanırım araştırdım biraz tam anlayamadım. Dediğiniz gibi zincirle alakalı bir şey olabilir büyük ihtimal.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Power lınk zıncırı,zıncır sokme aparatı kullanmadan kolayca sokup takmak(ayrıca zıncırı soktugunuzde,soktugunuz pımı yalama yapmamak,gevsemesını engellemek)ıcın pratık bır zıncır parcasıdır.lınk pın holder da o power lınkı oraya sabıtleyıp dıger parcasını zıncırın arka tarafından rahatca takmaya yarayan alet. Benım tahmınım o sıyah parca lınk pın holder. Altta power lınk fotografı verdım bakın
(link)

Tepki
45
Bisiklet
Kron
@Barış TURAN

Dediğiniz gibi olabilir. Bisikletimin üzerindeki sistemde o bahsettiğiniz parça var. Deneyim en iyisi. :)

Bu arada bahsettiğiniz power linki mesela nasıl sökebiliriz ve takabiliriz? :) Şu an denedim de, beceremedim çok sıkı gibime geldi. İlk defa görüyorum bu parçayı. Pratik bir şey aslında.

Hocam şu videoda kişi eliyle söküp takıyor. Bu parçayı nasıl kullanabiliriz söküp takmada beceremedim doğrusu. :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Benım power lınk el ıle sokulebılıyor.bırbırıne ters yonde gecmelı oldugu ıcın ıkı elınızle zıncırı(eldıvenle) kavrayıp pımler yuvasından cıkana kadar ıcerı dogru ıtlemelısınız.karga burun ıle de olabılıyor.

Tepki
45
Bisiklet
Kron
@Barış TURAN

Takarken ise pinin dişli olan tarafını bu bahsettiğimiz parçaya takıp, tam tersini mi yapıyoruz? :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Ben pes edıyorum,bırı cıkıp soylesın o aletın ne oldugunu.sıse acacagı falan cıkarsa delı cıkarım

Tepki
45
Bisiklet
Kron
@Barış TURAN

Hocam maalesef internette de yazmıyor, yabancı forumlar dahil bulamadım. Diğer bilgiler için sağolun. ''Zincir pim tutucu'' yazıyor sadece.

Tepki
45
Bisiklet
Kron
(link)

Belki takarken işe yarayan bir parça olabilir? Ehehe.. aklıma bir şey gelmiyor linkteki ürünün tam tersini uyguluyordur belki diyeceğim fakat alakası yok sanırım. :)

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Topeak in Alien serileri için aşağıdaki gibi bir ürün var, zincir sökme/takma anahtarı için yedek mil koyulabiliyor sanırım bunu veya söylendiği gibi power link taşımak için yapılmış bir yuva.

(link)