Suadiye sahilde bir bisikletlinin beni düşürüp kaçması

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar,
18.02.2019 tarihinde saat 19 sularında Suadiye sahilde bisiklet yolunda bir bisikletlinin solundan geçerken aniden önüme kırıp düşmeme sebebiyet verdi. Yere düşüp yaralandım. Bana çarparak düşmeme sebebiyet veren kişi 15 metre daha giderek durdu bir müddet seyredip kaçtı. Ne özür ne başka bir şey. Düşmenin etkisiyle bisikletin gidon sargısı yırtılmış, selenin kenarı yırtılmış, fren ve vites değiştiricisi üzerindeki lastik kılıf zedelenmiş, pedalın birinin kenarı kırılmış ve zincir atmış olduğunu gördüm. Kadroda jantlarda herhangi bir sorun yoktu. Zinciri takıp yola devam ettim, ancak vites ayarının yeniden yapılması gerekiyor. Arka aktarıcı değişmesi gerekir mi bilmiyorum, sağlam gibi duruyor. Benimse her iki el ve el bileğimde morluklar sağ dirsek ve dizimde sıyrıklar var buna da şükür. Allah tan kış mevsimi ve içlik mont vs vardı üzerimde, eldivenin ne kadar önemli olduğunu da görmüş oldum. Kaskım vardı ancak kafamı çarpmadım çok şükür. Eldivenin üstü yırtılmış, kıyafetler ve eldivenim olmasa paramparça olurdu her yanım. Film çektik kırığım yok. Buna da şükür ve daha dikkatli olalım diyerek hepinize saygılarımı sunuyorum.

Scudo

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
geçmiş olsun... Yalnız bisikletlinin düşürmesine göre çok yaralanmışsınız.
Çarpan kişi iyi bisiklet sürücüsümüydü peki yani kasklı eldivenli bir bisikletlimiydi. Eğer öyle ise çok çok ayıp etmiş.
Öyle değilse de ki örnekleri çok, İzmirde Belediyesinin vatandaşlar için sunduğu bisikletleri hunharca süren hiç bir kuralı saymayan magandalarla dolu.

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez
Kamyon çarpmış gibi oldu aşağı yukarı ? hızım 25 - 30 arasıydı, bu hızda aniden sağımdan çarpıp beni düşürüp devam etti yoluna ?

Tepki
89
İsim
Emre Doğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her zaman diyoruz "Bisiklet yolu daha tehlikelidir" diye. İzmir'de ben hemen hemen hiç kullanmıyorum. Üzerime doğru 8 çizerek gelen bir BİSİM'li (bisiklet kiralama sistemi) görmekten bıktım.

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Anıl Erdoğan
Teşekkür ederim,
İyi bir bisiklet sürücüsü bunu yapmaz zaten, kaskı eldiveni bile yoktu, o hızla o düşse perişan olurdu, lakin beni düşürüp kaçtı

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre Doğan
Belediyenin kiralanan bisikletleri kullananların çoğu acemi ve o bisikletler muhtemelen çok dengesiz, onlardan kaçıyorum görünce.
İstanbul’da ana yollar çok tehlikeli, logar tuzakları dolu, bu nedenle bisiklet yolu daha güvenli

@Boagrius
Malesef öyle düşüncesiz, saygısız insan dolu ortalık.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
Hep söyledim yine söyleyeyim, trafikte saygı görmek istiyoruz tamam ama genel olarak benciliz trafik kurallarından bisiklet yolundan bisikletin trafikte ki haklarından dem vurup ne kadar kural ihlali yapıyoruz sonuç sizin yaşadığınız olay; Sadece geçmiş olsun diyebiliyoruz maalesef

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Snr U
Teşekkür ediyorum,
empati yapmak, karşımızdaki insanların haklarına hürmet etmek gerek. Kendimizi koruma işini de ihmal etmemek lazım.

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Boagrius
Ben de sırf araç cahil yaya yüzünden çatalca köy yollarında sürüyorum.Muazzam manzaralar varmış dibimde keşfetmiş oluyorum bu magandaların sayesinde :)

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Radioactive geçmiş olsun. O kadar hasar aldığınıza göre hızınız yüksekmiş. Malesef bisiklet yolunu kullanmayı henüz tam bilmiyoruz. Yavaş yavaş oturacak umarım.
Ani sağa sola dönüşler yapılmaması gerektiği; trafik varsa yavaş gidilmesi, sollama yapmadan önce öndeki bisikletlinin uyarılması gerektiği gibi önemli incelikler zamanla ve tecrübeyle oturacak. ;)
Bisiklet yolunu kullananlara mutlaka zil sahibi olmalarını tavsiye ederim. Hatta güçlü ses veren ucuz elektronik sistemler var. Çok lazım olabiliyor.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Geçmiş olsun..
''Bisikletliler iyi insandır'' diye bir şey yok..Görüldüğü gibi,böyle vurup kaçan bisikletliler de olabilir..
Ayrıca kask/eldiven takanlar da iyi bisikletli olmaz..Kaskı/eldiveni var ama çok hızlı kullanıyor..İyi mi,kötü mü bu?Ya da kaskı/eldiveni var ama kırmızı ışıkta geçiyor..!
Kask ve eldiven kullanmak lazım,hepsi bu..Ben mesela kaskımı sattım,bu ara kasksız takılıyorum..Kötü bisikletçi miyim?
Hayır,kötü değilim,ahlaksızım:D

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan.

Teşekkür ederim,
Yol bisikletimde zil yok, katlanır bisiklette olsam zil çalar bu durumla karşılaşmayabilirdim.
Yol bisikletinde oturma ve gidonu tutma pozisyonunda dengeyi sağlamak daha zor. Ancak mutlaka geçeceğiniz bisikletliyi uyarmak lazım. Bazen uyarsanız da kulaklıktan dolayı sizi duymayabiliyor o da ayrı bir mevzu ?

@ahlaksız

Teşekkür ediyorum,
Elbette her insan grubu içinde iyiler ve kötüler olabilir. Ancak bana çarpanın istemeden yaptığını ve korkarak kaçtığını düşünüyorum.
Kask ve eldiven çok önemli ihmal etmeyelim.

Bisikleti tamire bıraktım, bakalım masraf ne çıkacak ☺

• Beğen
Tepkiler: Özcan

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
862
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
@Radioactive çok geçmiş olsun. Ben de arada sırada aynı hatta sürüyorum ve her çıktığımda en az bir iki kez kaza tehlikesine şahit oluyorum.

• Beğen
Tepkiler: Radioactive

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun size bisiklet yolunda bir bisiklet çarpmış, bana araba çarptı ben kime dert yanayım ? Allah beterinden saklasın ne diyelim . Ben o gün bu gündür bisiklet yolundan uzağım

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erhan erhan
Teşekkür ederim,
Ben de neredeyse her gün bir kaç kez tehlike atlatıyorum, maksimum dikkatle sürmeme rağmen “malesef”

@ippon
Teşekkür ediyorum, size de geçmiş olsun, sizinki de hakikaten fena

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyük geçmiş olsun, size bişey olmamış ya en önemlisi o. Ben düşük hızda düştüm. Dirseğimin üstüne, kırık çatlaklar kopan kas her şey vardı hala iyileşemedim. Ama buna da şükür diyorum Allah beterlerinden korusun. Bisikletimde arka çatal sağ kanadında 10 cm çizik oluştu bir de sele rayı bükülmüş hasar sadece bu.. Maliyet sele değişti, çizik bir çıkartmaya bakardı ama bıraktım öyle kalsın. Benim manevi zararımın haricinde maddi zarar ameliyat ve hastane giderleri burda söylemeye dilim varmaz pinarello gitti diyim siz anlayın :). Allah esirgemiş sizi tekrar geçmiş olsun.

o.kucuk

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
Ömer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
bu ve bunun gibi vakialar acik timarhaneye donmus bu memlekette siradanlasti malesef. cok gecmis olsun

Tepki
71
İsim
M. Tarık
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mhmm@
Teşekkür ediyorum,
Size de çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Çok fena düştüm ama çok şükür kırık yok, yumuşak doku zedelenmesi.
Cana gelecek mala gelsin. Derler ya malın pazarı var, canın pazarı yok.

@o.kucuk
Teşekkür ediyorum,
Psikolojik hasarı daha fazla oldu, uzaktan seyredip kaçması can sıkıcı ?