Su geçirmeyen çantaların patlaması

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
Merhaba,Topeak marka çantalarımın sıcaktan olsa gerek kendi kendine açılıp patlama noktasına geldi. Derby gibi yapıştırıcılar pek çözüm sağlamadı. İzmir'de nerede çantaları tamir ettirebilirim?

http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/14/fb8d0b64456fc9c647bfec11aa671afb.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/08/14/e5450cbc9e0ff1519b22070c40b17efa.jpg

Scudo

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Burak_Dingiloglu Derby o tür malzemeyi yapıştırmaz, büyük ihtimal su geçirmez bir çanta ve dikiş yatağı bulunmuyor, ısıtılarak yapıştırabilirsin, birde bir ürün vardı şuan aklımda değil yapıştırıyorsunuz sonra sprey'i ile dağlıyorsunuz kemik gibi oluyor. Fakat bu işlemleri yapacak iseniz dikkat edin deforme olabilir. Geçmiş olsun inşalla en kısa sürede sorununuzu çözersiniz. Birde ayakkabı tamircileri belki birşey yapabilirler başka da birşey aklıma gelmedi.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@Osman Tuğrul

Teşekkürler bahsettiğiniz ürün nitrobont diye geçen ürün olsa gerek. Biri jel diğeri sprey şeklinde japon yapıştırıcılar gibi sert yapıştırabilir ama çantalar su geçirmeyen olduğu için bu gibi malzemeler dediğiniz gibi çantayı deforme edip çantanın başlıca özelliği olan su geçirmeme özelliğini kaybetmesine yol açabildiğinden kendime güvenip yeltenmedim. İşin ustasına yaptırmak istedim.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@bisikletle gidelim bence
Yamayla xlc cantalari yapmisim delikleri ama bu basbayagi acilma. Topeak heybeleri tavsiye etmiyorum. Benzeri problem yasayan cok kisi var. Sanirim heybede Ortlieb'den sasmamak gerek.

Okan111

Daimi Üye
Tepki
102
İsim
Okan Özen
Bisiklet
b'Twin
502 yapıştırıcı işini görür (dikkatli ol derini bile yapıştırabilir çok etkilidir )

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Burak_Dingiloglu
Japon diye bildiğimiz spreyli, spreysiz, Akıcı, akıcı olmayan tüm türevleri esnek yapılı malzemede kesinlikle kullanılmaz. Çok sertleştiğinden çabuk kırılıyor ve yapıştığı yeri deforme ediyor. bally zorda kalındığında yine en iyisidir.
Bally kullanımında 2 husus önemlidir.
Her iki taraf iyice temiz olacak ve zımparayla temizlenecek
İki taraf abartılmadan bally sürülecek, 5 dakika kurumadan sonra yapıştırılacak. Çekiçle hafifçe dövülecek.

Birde Kunduracıların ve çantacıların kullandığı muhteşem yapıştırıcı var ama adı aklıma gelmedi. ( dikişe bile gerek duyurmuyor. )

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Burak_Dingiloglu Şu tepeciğin ilerisinde tekstilciler var orada vardır kesin biri...Sıcak kaynak yapılması lazım senin çantalarına...Bir de aynı zamanda topeak e resimleri atsana maille

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@BF Okuru

Arkadasin belirttigi yapistiriciyla yapistirdim. Henuz yagmurlu havada test etme sansim olmadi. Heybe isini Topeak yapmamali , pek cok sorunla karsilasiliyor. Ortlieb deneme sansim olmadi ama yorumlar Ortlieb'in bu konu da bir numara oldugu yonunde.

Resimleri Topeak'e yollayayim bakalim nasil bir cozum saglayacaklar...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Burak_Dingiloglu

Kullandıkları her neyse sıcak iklime uymadığı kesim.Arkadaşım dediği gibi güzel bir mail atın ve gerçekten canınızın sıkıldığını özellikle belirtin.

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Manavkuyu'da iyi bir çantacı tanıyorum, benim 2 çantayı birleştirtip bir mutant çanta yaptırdım. Bu tarafta ise soralım istersen

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
vaktiyle üretim atölyesi varmış sonra kapatıp bu dükkanı açıyor ayakkabı çanta valiz tamir vs. gördüğümde sorayım dikim yapıp yapmayacağını

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@sezgindurmus hocam sehir Izmir. Cantacilara goturmedim kendim hallettim. Neopren kumaslar ozel kumaslar isciligi fabrika gibi olmasi gerek ki tekrardan su gecirmemesi. Yani bu kumasi kullanan cantalarda mesele su gecirmesini engelleyecek iscilik yapabilmek tabii kullanilan malzeme de o yonde olmasi gerek diye dusunuyorum. Yanlis kullanilmasi malzemeye hasar verebilir.