Su Çantası Temizliği Yardım

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
Arkadaşlar bisiklet için su çantası aldım. Ama içi çok fazla plastik kokuyor ve plastik tadı çok yoğun geliyor. daha önce hortum temizliği için internette uzun fırçalar görmüştüm ama bundan daha pratik ve düşük maliyetli bir yol artıyorum. Su torbası kısmını yıkayabiliyorum detarjanla ve durulayabiliyorum fakat hortumlardaki kötü koku ve tad daha gitmedi. sizce ne yapmalıyım. kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi?

Scudo

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Mataralar ile ilgili olarak bir çok öneri okudum kimi Coca Cola bekleteceksin diyor.Kimisi karbonat ile çalkalayacaksın,bir başka öneri de iri kaya tuzu ile çalkalamayı öneriyordu.ben daha hiç birini denemedim.Alumınyum matara kullanıyorum.İsteseniz bu yöntemleri bir deneyin.
kolay gelsin.

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
@Sabri Atalay

cevap verdiğiniz için tesekkür ederim. aslında problem mataradan farklı olarak su torbası olması ve hortumunu temizlemenin zorluğu..

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Ben sirkeli suda bekletiyorum. Bence işe yarıyor.
Asıl yöntem, daha kaliteli ve tersi çevrilebilen markalardan kullanmak
İçini boş tutmamak arada sırada içindeki suyu değiştirmek veya hortumun yenisini almakda uygulanabilecek yöntemler.
selamlar.

• Beğen
Tepkiler: zahiradam

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@ferhat köse

Tersini çevirince hortumu içinde mi kalıyor o zaman ?
Merak ettim,bendekinin torbaya bağlantısı ve hortumun ucundaki ağza giren kısım bile ayrıca çıkıyor, buraya marka yazmayayım şimdi, özelden yazarım sonra .
Selamlar

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Soner Sarihan

hydrapak benimki. markanın reklama ihtiyacı yok :) tersini cevirince hortum içeride kalıyor iyice temizleyip kurulayıp tekrar ters cevırıp su koyuyorum koku sorunum olmadı şimdiye kadar ama bu birazda benden. suyu hiç incelemem ne olsa içerim :) musluk suları dahil :)

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
@Soner Sarihan

cevap verdiğiz için tesekkür ederim. sirkeli suyu deniycem. birde bugun şunu düşünmeye başladım. pet şişede bile 2 3 kere ancka su içilebiliyor sağlık açısından. bizim torbalar ne kadar sağlıklı ve o tad sanırım geçmez daha fazla..

ask745

Üye
Tepki
7
Arkadaşlar plastik tadı için ilginç bir öneri hydrapak firmasından gelmiş
(link)
"Plastic Taste
... Some users can initially notice a plastic taste which can be reduced by simply squeezing juice from a lemon into the reservoir, filling it with water, then place in the freezer. After frozen, remove, thaw, and rinse."
Bazı kullanıcılara plastik tadı geliyor , çözmek için , içine bir limon sıkın ve su ile doldurun sonra da dondurucuya ( Buzluğa ) atın. Donduktan sonra çıkartın ve buzun çözülmesini bekleyin sonra su ile durulayın.

Tepki
2
Bisiklet
Atala
kokan plastik en tehlikeli türdür diye biliyorum. aynı havayı solumak bile kansere sebep oluyormuş.