Style Wars

Scudo

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Hmm, bende şimdi merak etmeye başladım, tubeless'e çevirdikten sonra yorumlarını yazarsın artık. Bu arada Maxxis Crossmark larla mı yapacaktın bunu ?

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
Tubeless yaptım. Gerçekten güzel oldu. Yarın eymirde bir deneme sürüşü yapacağız artık. Fotoları da çekip koyarım. Tuttu, Joe's da mükemmel çalışıyor. Tutmama gibi bir durum olmayacağı kesin.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Eğer lastik yanaklarından hava kaçırmıyorsa sıvı fazlasıyla işe yarıyor demektir. Yalnız benim şimdi merak ettiğim lastikler basınçlarını ne kadar müddet koruyabilecekler ?

• Beğen
Tepkiler: mevzun

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
@Tech. Türk

Evet şişledik. 2-3 kez. Hem önü hem arkayı. Çevirmeden çalışıyor. Anında kapatıyor.

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
Bugün eymirde en sert koşullarda denedik. Ama yarış temposunda değil. Batıkentte de denedik. Haftaya olacak yarışın parkurunda. Hiçbir sorunu yok. UST tubeless lastiklerden daha iyi çalıştığı kanısındayım. Tubeless da bir harika. Arazi hissedilmiyor ve crossmarklarda asfaltta sürtünme sıfır.

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
Bu tarz tubelessla haftada bir kere hava basmak gerekebiliyor sanırım. Haftada 5-10psi basınç azalıyor gibi.

Sedona_Royal

Aktif Üye
Tepki
137
Sedona oldumu zaten yoruma gerek yok. :) Süper bisikletiniz var güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: mevzun

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
@Tech. Türk

Hava kaçırıyor demek tam doğru olmayabilir:

Dış lastik bile normal lastik olduğu için dakka başı patlıyor. Bir dikenin başı kalmış olabilir, joesun tam tıkamadığı olabilir, veya joesun bazen deliği kapatması bir kaç saniye alabiliyor. Bu saniyeler patlaktan patlağa birleştirçe bir 5psi hava bir haftada atmosfere karışıyor olabilir.