Street DJ Maşaları!

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
piyasada tutunmak önemli.Şu an Rock Shox Argyle özellikle tüm piyasaya hakim konumda..
Eline sağlık dorukcum güzel rehber olmuş ancak Fox 'da artık 15 mm lik 100 lük maşalar üretmeye başladı.Daha sonra onlarıda eklemek istersen irtibata geçelim ilk mesaja ekleyelim :)

Scudo

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@ErkaL

Haftasonu yine vakit bulabilirsem Fox larıda yaparım Erkalcım. ;)

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Fox TALAS ın 36 mm lik olanı 100 mm de kullanılınca, benim fikrime göre, en iyi street maşası ortaya çıkıyor. Hem liste içerisinde en hafif olan oluyor, hemde 36 mm lik boruları ile en esnemez maşa da Fox TALAS 36 oluyor.

(link)

Resimde kullanılan 36 mm lik FLOAT modeli ama 100 mm de kullanılmış. Float lara içeriden yapılan ayar ile 100 mm olabiliyorlar. Talas içi açılmadan anında 100 mm yapılabildiği için benim gözdem o.

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@-erkan-

Fox f100 leri bile street dj amaçlı kullanan sayısı çok:) yakında Fox lar ve Magura nın bu amaç doğrultusunda ürettiği amortisörler eklenecektir ;)

• Beğen
Tepkiler: -erkan-

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@Doruk Atay

Ben de Fox talas 32 mm kullanıyorum ve çok memnunum. 1,78 kg ağırlığı var. Hafif olması hareketleri çok kolaylaştırıyor. Esnemezliği ise gerçekten çok iyi. Tavsiye ederim herkese.

(link)

(link)

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
Ben de Fox float rlc 140mm kullanıyorum. 5 farklı ayarı olması her tarza uygun duruma getiriyor :) Tabi 140 lık bir maşayla kaç kişi rahat eder orasını bilemicem o da kişinin sürüş tarzına bağlı:)

• Beğen

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
valla bende çok rahattım 140 lık fox maşamla...:)her tarza geliyordu.Zaten street kullanımda ayakta oldugundan SAG olayı artıyo fazla pek bişey değişmiyo :):)

• Beğen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Şimdilik Dura ilerde, Marzo yada Argyle düşünüyorum. Ama şu Float'ın içerden 100e düşürülmesi olayıda çok iyi bir fikir oda listeye eklendi denebilir biraz pahalı ama bakılabilir...

Bununla ilgili döküman var mı elinde Erkan...

• Beğen

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Bende RS Argyle 318 kullanıyorum... Motion control ve rebound ayarlarını değiştirerek bütün kombinasyonları uygulamak mümkün. 100mm çalışma mesafesine rağmen ayarlarını değiştirerek inişlerdede eski 130mm lik maşamı hiçmi hiç aratmıyor hatta çok daha iyi çalıştığını söyleyebilirim :)

• Beğen

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@Hasan Çağrı

Maşamla birlikte gelen fox cd sinde, float maşayı inceledim. Orada yazıyordu bu ayar. Onunla uğraşmak yerine talas öneririm. Float biraz daha hafif ama ayarı yalnızca içeriden yapılabiliyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Rst Launch'da baya ağırmış,3 kg:),ben de niye bu bisiklet leş gibi diyorum:D,para biriktirmeye başlayayım en iyisi:D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@-erkan-

Talas hem pahalı, hemde sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer yani :D

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@burnout_54

Evet Atillacım rst launch 3kg yani bizzat tartmış olmasam inanmazdım. ama ben yinede o maşanın çalışmasını beğeniyorum:)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
@gurkankas

Şimdi konuyu hortlattım sanırım ama alt seviye kullanınca alt seviyede kalmazsın ;).Tamamen sürücünün yaptığı antremanlar yeteneği çabuk kavramasıyla alakalı bu.XCM maşayla harikalar yaratan kaç kişi var.50 tl'lik rst'Le bile yapıyor adam.Bu işte parça kalitesi önemli ama daha önce gelen sürücünün iyi olması

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@koraymalkoc

anlatmak istediğim amaca yönelik parça kullanılırsa hem parçalar daha uzun ömürlü olur hem de sürücü sınırlarını daha fazla zorlayabilir ve kendini geliştirir. kendini düşün bilidğim ilk bisikletin chase 3tü, şuan p.3 kullanıyosun neden daha rahat bir kadro olduğu için. p.3ün üzerinde teknoloji harikası DJ1 vardı sen onu dahada iyi olan 4xle değiştirdin değil mi ? bunların sebebi daha profesyonel olmak değil mi ?

umarım anlatmak istediğim anlaşılmıştır :)

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Chase 3'lede kaşınmayıp satmasaydım şu anki duruma gelirdim.Tamamen çalışmayla alakalı bu.Ben sattığım parçalarımın hepsini rahat edemedim diye satmadım tamamen sadece üst model olsun isteğiyle.Yoksa onlarlada çok güzel haraket yapılıyor ;).

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@koraymalkoc

üffff iyice uzatmışsınız. :D:D
bakın hareketleri yapabilmek için ilk önce kafa gerek. bütün hareketleri anlıyıp yere nasıl iniceğinizi planladıktan sonra hareketleri iyi derecede yaparsınız. gürkanın dediği gibi parçalara kendiniz güvenmezseniz hareketleriniz kısıtlanır. maşa dandik fazla zorlamıyım dersiniz kaldırımdan aşağı 180 anca atarsınız. argyle niz olur 1 metreden 180 atarsınız. çünki kırılmıycağını bilirsiniz. yani hem gürkanın hemde korayın dediklerini karıştırırsak doğru sonuca varmış olucaz.
kötü sürücüysen p2 in olmuş argyle maşan olmuş deemax jantın olmuş hikaye
iyi sürücüysen xc500 ün olmuş xcm maşan olmuş dm18 jantın olmuş şahane :D:D
kötü sürücü iyi bisikletle kendini tatmin eder. iyi sürücü kötü bisikeltle kısıtlı hareket yapar çünki kırılmasından korkar ama iyi sürücü daha iyi bisiklet kullandığı zaman korkmadan istediği herşeyi yapmaya çalışır ve daha hızlı gelişir.
yani ikinizin de dediği yanlış ama birleştirince doğru sonuç ortaya çıkıyo.

Tepki
13
Gerçekten Saol Güzel Paylaşım olmuşş... Ama Bence Genel Kullanım için Street ağarlıklıklı Argyle Serisi Çok iyi özellikle 409 ... bi gün benimde olucak inanıyorum :D