street,akrobasi,freestyle bisiklet çeşidi farketmez bilenler yapmak isteyenler

Tepki
47
arkadaşlar bisikletiyle düz yolda gitmekten sıkılan bisikletini sadece ulaşım aracı olarak kullanmak istemeyen veya uzun seyahetler yapmakla tatmin olmayan kısacası bisikletiyle yapabileceği herşeyi yapmak isteyen ve yapabilen arkadaşlar toplanıp çlaıştıkları bi yer var mı paylaşacakları veya öğrenecekleri şeyleri olduğunu düşünenler var mı uygun yerler bulup kendimize bir araya gelip kendimizi geliştirebiliriz herkesin fikrini bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper
Scudo

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
daha önce açılmış konulara bakmanız yararlı olacaktır ;)

Tepki
47
yok mu arkadaşlar streetçiler akrobasi yapanlar yoldamı karşılaşıyosunuz hep

Tepki
47
parklara belediye ile konuşup rampa veya benzeri insanların kendilerini daha verimli geliştirebileceği düzenekler koyabiliriz bunun için soruyorum

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@carlosbauer

Keşke heryerde görebilsek böyle alanlar yani en azından betonlaşmanın oldugu kent merkezlerinde az yeşillik arasında bile olsa; orası tadına doyum olmaz olur benim için :);)
İyi çalışmalar arkadasım düşüncen güzel ..

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@carlosbauer

belediyeye gidiceksin ve biz herhangi bi alana dj rampaları veya kaylkay rampaları istiyoruz diyceksin ve başkanda sana oneki yenirmi veya çok pahalı olur veya alan yok veya başınıza bişey gelse sorumlusu kim olcak. yada direk hayır gibi bi cevap alıcaksınız. turkiyenin üst makamlarında oturan insanların çoğunun gözünde turkiye değilde para olunca bu ülke ne gelişir nede zihniyet değişir. belki bi tanıdık bulup yaptırabilirsin ama kalıcı olurmu bilemem.

Tepki
47
arkadaşlar gerçekçi yaklaşıyosunuz alınacak muhtemel cevaplar bunlar belki fakat isteklerini mantık çerçevesinde gerçekleştirmeye çalışmazsan kendiliğinden gerçekleşmesini beklersen nereye kadar bekleyeceğin belli değil ki ya hiç olmazsa içinde mi yaşayacaksın herşeyi

mesela bu tarz olaylar için aslında koruma giymek lazım mesela kapalı kask takmakta fayda var suratı yere geçirip dişleri gidona geçirip ağızı yüzü parçalamamak için tabi diğer vücut korumalarınıda takmak lazım internetteki seyrettiğiniz adamların hepsi bütün gün o güzel parkurlarında korumlarla takılıyolar sadece videoları çekerken çoğu korumasız sürüyo fakat türkiyede bırak korumayla bisiklet sürmeyi bisikletin üstünde dursan kırmızı ışıkta ayağını yere koymadan insanlar uzaylı görmüş gibi bakıyo çoğu kişi bu tarz oalylardan habersiz uzun lafın kısası insanlar duymadığı şeyden haberdar olmaz para değil sadece olay haberi olması gerek arz talep meselesi nerden bilsin senin isteyip istemediğini sonuçta herkes yetenekli olmayabilir yardımcı ekipmanlar olmadan öğrenemeyebilir herkes bunny yapmak için düşmeyi göze almayabilir fakat herkes bisikleti sadece sürmek te istemeyebilir bi çok insan onu harekete geçirecek şevk cesaret verecek bişey bekler bi basket potasında tek başınıza basket atmak mı keyifli hergün doyasıya çekişmenin olduğu maçlar mı yapmak keyifli sonuçta herşeyin bi bedeli var hiç bişey kendiliğinden olmaz ilgili yerlere mail atmak çok zor bişey deil tamamen olmaz deyip vazgeçmektense "bi mail atalım geri dönen olursa bakarız" bari demek gerek en azından bence

ayrıca sabit bişeylerde yaptırmak zorunda değiliz portatif aparatlar yaptırılabilir ki yurt dışında taşınabilen ufak rampalar mevcut zaten eğlenmek istediğin zaman koyarsın imkan dahilinde mekanı daha eğlenceli hale getirmeye çalışırsın ama kimseden böyle bi öneri de gelmiyo ne yazık ki olmaz abi bizim devlette iş yok yetkililer izin vermez bilmem ne deyip daha verimsiz enerji harcadıktan sonra giriyoruz internete forumlara kafamıza göre yazıp duruyoruz uygulamaya gelince kimse denemek taraftarı değil

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
"Aynı mesaja birden fazla oy verme yetkiniz yok."
Diyor ama teşekkür kısmında 2 tane takma adım var

Neyse sayın carlosbauer
Bu ülkede bazı sporlar birilerinin cebini doldurmadığı için maalesef gözde değiller.
Bu işten para kazanan birileri olsun bu spor şaha kalkar.
Bakın her yerde tekvando, judo salonları var.
Oluk oluk para akıyor bu salonlara.
Geçenlerde burada bu belediye tekvando şampiyonası düzenledi.
7-8 yaşında çocuklar hırs ve öfkeyle doldurulup, gurur körüğüyle sahaya salınıyor ve dayak yediğinde antremanından yediği azarın gazıyla daha bir hırçınlaşıyor.
Sonra da buna fiziki ve ruhi gelişime katkıda bulunan spor diyorlar.

Söylediklerinin aynısı masa tenisi için de geçerli.
Türkiye'de hanginiz masa tenisinde 18 yaşında Balkan Şampiyonu olan Gencay Menge'yi tanır?
Ya da Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün devşirmelerle de olsa Türkiye masa tenisi tarihinde ilk defa ETTU CUP'ta (Avrupa Kupası) 2. olduğunu bilir.

Ama nedense Badminton gibi bir spor şu ana kadar çoğunlukla amatörce oynandığı halde bir anda patlama geçiriyor ve her yere ekipman ve antrenör desteği gönderiliyor.

Yapay bir şekilde bu sporu canlandırmaya çalışıyorlar.

Oysa ki bisiklet, masa tenisi gibi elit seviyede oynayan, merdiven aralarında sürekli antreman yapan sporculara sahip masa tenisi veya kendi imkanlarıyla çok iyi seviyelere gelmiş bisikletçileri olan spor dallarıyla uğraşsalar geri dönüşü çok daha karlı olacak ama farkında değiller.

Bir badminton federasyonu henüz hiç bir sporcusu ses getirecek bir başarı almadan bu kadar yatırım yapabiliyorsa bunu pekala bisiklet veya masa tenisi federasyonu da yapabilir.

Şöyle bir söz var;
"İnsanı işten çok insanlar yorar"
diye. Gerçekten de en büyük engelleri insanlar koyuyor önümüze.

Ve bir söz daha
"Bazen bir şeyleri bilmektense bilmemem daha avantajlıdır"

Sen bu söylediklerimi bilme.
Bilmezmiş gibi aynı yoldan bir kere daha dene, ya da farklı bir yol dene.
Bu söylediklerim seni de yolundan çevirmesin.
Piyango biletini al çıkmazsa çıkmasın.
Almazsan baştan kaybetmişsindir.
(Bununla ilgili bir yazı derliyorum şu an)

(link)

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
@ujur

"o ne ki yenir mi?" :) :) Güldürdün beni sabah sabah.

Harbiden yapılsa çok keyifli olur, bi sürü park var gayet de güzel içlerine birer bişe yapılabilir, hatta her şehire bi bmx-dj park bile yapılabilir pahalı olur diyorlarsa maddi destek veren illa ki çıkar aramızdan bölüşür yaptırırız bi şekilde halledilir. Niyetleri olsa azcık bakış açıları değişse, olaylar ilerleyecek ama işte..

encralis'in dediği gibi de denemekten vazgeçince de zaten ihtimal kalmıyor başarmaya, zor bir durum.

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
bu ülke böyle işte ileri görüşlü insan sayısı çok ama çok az. bisiklet hala çocukların bindiği ve insaların ulaşım aracı olarak bilinen bi alet. ama yurt dışında bisikelt ya xc için yada hoplaıp zıplamak için bir alettir. bunu anlayan kişi sayısı çok az. bisikelti spor olarak yapan çok az. adam bi dj parkuru yapsa ordan para kazanamıycağını düşünüyor ama belli aralıklarla yarışmalar düzenlenirse kısa sürede harcanan miktarın üstünde paralar kazanılabilinir. ama burda işin içine ileri görüşlülük giriyor ve bu bizim ülkemizde çok zor olan bişey.

• Beğen
Tepkiler: hsrv_khy

exen

Daimi Üye
Tepki
44
evet arkadaslar hepinize katiliyorum bir cok defa beladiyelerin kapisini arkadaslarla asindirdik
bazen sonuc aldik ama belediye sonradan sikayet var gibilerinden sorunlarla mekani kapatti su anda polonyada yasiyorum ve benim bulundugum sehir cok buyuk bir yer degil ama insanlar spora muthis bir saygi duyuyorlar her yerde bisiklet yolu onu birakin parklarin icinde bisiklet rampalari mevcut kucuk cocuklari bu yaslarda yetistirmek icin caba sarfediyorlar ve cok cilginlar gercekten

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Türkiye nelerin üstesinden gelmiştir. Bu sporu eger gerçekten yeteri kadar tanıtmak ve gelişmesini istiyorsak elimizden geleni yapmalıyız. Yeter ki birşeyleri değiştirecegimize inanalım. Birazda bizler de şöyle bir psikoloji hakim:"Yenilgiyi baştan kabul etmek:)" . Aslında yenilmiş sayılmayız yeter ki şansımızı tekrar tekrar deneyelim, şans kapımızı zorlayalım. Belki bu inanç ve kararlılıkla bir işin üzerine gerektigi kadar gidersek amaçlarımıza ulaşabiliriz..
Saygılarımla ..

Tepki
47
herkesin değerli düşüncelerine teşekkürler

öncelikle duruma direk sporklüplerinin oluşması bu iş için özel salonların yapılması büyük yarış organizasyonlarının düzenlenmesi gibi isteklerle bakmak öncelik vermeden düşünmek oluyor tabii ki gönül isterki bütün gençlik canavar gibi yeteneklerini geliştirsin verimli ve üretken olsun herkes spor sanat bilim gibi konularda muhtemeşem sıçramalar yapsın fakat işte bu hayallere ulaşmak için basamakları sırayla inşaa etmek gerek ilk basamağı koymadan ikinci basamağı koymamız ne yazık ki imkansız

hele ki türkiye bu ve bunun gibi oluşumlar için oldukça hazırlıksızken örnek verilen başarılı sporculardan haberimiz olmadığı gibi haberimiz olduğu halde kimsenin yardımcı olamadığı kenan sofuoğlu gibi , bu yüzden direk birilerini suçlamak ne yazık ki mümkün değil bu dünyada herkes birbirinden faydalanır bunun için güven ortamı gerekir güven ortamı içinde insanların kendini tanıması toplumun kendini ve birbirini tanıması gerekir kimse kimse için bedavaya bişey yapmaz eğer ailenizden biri değilse bu , bu durumda birinin sponsor olması için bu işten para kaznaması gerekir onun işine gelmesi şart yani bu durumun tabiiki gönül isterki bu kazançlı çıkanlar şahıslar değil kurumlar ve kuruluşlar olsunlar fakat 3. dünya ülkesi için bu geçiş dönemi ne yazık ki şart yani bu olayın bir spor olarak ülkemizde hareket kazanması canlanması biraz daha zaman istiyor

zaten düşünecek olursanız kaç kişi yarışacak ki ulusal standartlarda türkiyeden , türkiye içinde bu sporu yapanlar yurtdışında da sınırlarını zorlayabilmeli , futbolda bile türkiyede yurt dışı müsabakaları yıllarca masraf olmaktan başka bişey olmadı bunun da sebebi yine yanlış anlayıştan türkiyenin kendine yatırım yapması gerekirken bütün takımalrın yabancı oyuncu ve teknik direktörlere yatırdığı meblalardan kaynaklandığı anlaşıldı artık sadece yurt dışından gelen oyuncular roberto carlos örneğinde ki gibi giderek reklam amaçlı bi hal aldı yani futbolda bu işin ticareti oturmuş durumda diğer sporlarda da bu işin oturması için bir süreç şart ve türkiyenin neye yatırım yapması gerektiğini anlaması için yatırım yapacağı şeyin dikkatini çekmesi lazım bunun içinde yetkililerin sizleri görmesini beklemek yerine sizin onlara kendinizi göstermeyi denemeniz bu farkedilme sürecini hızlandıracaktır

konudan sapmadan toparlamak gerekirse benim demek istediğim tamamen şudur parklarda bahçelerde son zamanlarda yapılan egzersiz aletlerini görüyorsunuz veya bostancı ve benzeri parklardaki basketbol sahalarını , bunlardan daha çok maliyetli olmayacaktır kıçıkırık bi oval veya eğik düzlem yapmak tek sorun bu aktif olarak kullanılacak mı ve ne kadar yeri nerde kaplayacak söylendiği gibi sadece izin verilse bizde yapar veya yaptırabiliriz ki zaten eastpak vans gibi markalar fuar ve organizasyonlar için böyle düzenekler kuruyolar parklara kendi reklamlarının yapılacağı için bu düzenekleri yerleştirmekten kaçınacaklarını sanmıyorum sonuçta atıyorum beşiktaşın merkezinde herkezin gözüne girecek kadar kendi markası yeralacak buarada tabi belediye burdan reklam bedeli veya vergisi almak ister bu durumda da toplum olarak bize görev düşüyo ki o zaman sen yapta üzerinde bişey yazmasın dicez belediyeye

tabiki bu işten kimsenin çıkarı olmassa kimse yardımcı olmaz sonuçta kendinizi düşünün dümdüz bisiklet sürmek sizi tatmin ediyo olsaydı hiç bişeyin sütünden atlamaya çalışırmıydınız yada denge durmanın sınırlarını zorlarmıydınız yada akrobasi hareketleri yapmak sizi tatmin etmese size keyif vermese yeni bi hareketi yapabilmenin hazzını duymasanız dewam edermiydiniz demekki insanoğlu ne yazıkki çoğu zaman çıkarlarını önplanda tutan bi varlık

bu durumda herkes isteklerini medeni bi şekilde gerçekleştirmeye çalışacak medeni çıkar ortaklıkları kurulacak bunun içinde arayış içinde olmak şart

piyango meselesine gelince şöyle bi durum var

bir piyango bileti alırsanız çok düşükte olsa ikramiyenin size çıkma ihtimali vardır
fakat bir bilet almadığınız da hiç bi şansınız yoktur kesinlikle size hiç bir ikramiye çıkmayacaktır :)

Tepki
24
İsim
baran akdağ
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
ben kendi pistimi kendim yaratıyorum nasılmı dikkatle.Eğer etrafınıza bakarsanız kendi pistlerinizi yaratabilirsiniz mesala bi tuğla gördünüz normal bir süratle normal bir yolda o tuğlanın yanından geçme yerine üstünden geçerim (tabiki teçrübeliyseniz ve bisikleti yaşam biçimi olarak görüyorsanız.) kendimi bisikletlerle harekete adadım uzun güzel yollar yerine kısa engebeli yolları kullanırım tabiki bisikletime güvenirim bisikletinizi arkadaş gibi görün içinizden onla konuşun ,ona emek verinki oda size karşılığını versin yoksa al bisikleti duvara at benim bisikletim sağlam ona bişey olmaz deme bisikletinin sınırlarını zorlaki sınırını bilesin bende bu kada,r daha yazardım ama başka bi güne bu arada yazım yanlışları için özür dilerim düzeltecek vaktim yok

Tepki
47
dostum önceki mesajları okursan tam olarak bundan bahsetmediğimizi anlarsın yeterli tecrübe ve pratik kazanan zaten yapıyo her istediğini bahsettiğim bu süreyi daha kısa ve keyifli kılmak amacıyla yardımcı araçlar kullanmak 7 senedir uğraşıyorum diyosun 7 senede insanlar üniversite bitirip üstüne master yapıyo bi senede de askere gidiyo kısa bi süre mi zannediyosun sen yedi seneyi herkes bu kadar istikrarlı olmayabilir ki daha kısa süre de hayallerine ulaşmak herkesi memnun edecektir

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru