Strava'da segment sonuçları ne kadar güvenilir?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Strava'da hile mümkün mü? Daha doğrusu Strava yapılan hileleri anlayabiliyor mu? Bisikletle yapılması mümkün olmayan olağandışı durumları algılayıp o sürüşü iptal ediyor mu?

Mesela şu segmentteki ilk sıranın hızı ve bitirme zamanı bana pek inandırıcı gelmiyor. Acaba motorla mı yapıldı bu yol? Yoksa bu derece normal mi?

(link)

Scudo
Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arabaya veya motora binip stravayı açan insanlar var. Bunu onlara borçluyuz. Dediğiniz gibi 1. ve arkasındakiler arası fark bir uçurum. Bazen de kamyon arkası yapınca böyle farklar oluyor. Ama daha çok düz yollarda.

Ne yazık ki strava bunu kendiliğinden anlayıp düzeltemiyor, biz kullanıcıların bayrağa tıklayıp bildirmesi gerekli. Daha önceleri uçakta strava açan bi adam vardı, 800 küsür ortalama hız vardı yanlış hatırlamıyorsam :)

• Beğen
Tepkiler: anıl şentürkk

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Abi onu geçtim de Kerim Babacan bu forumda mı ? Adamın ülke genelinde neredeyse her segmentte ismi var o_O

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Efe Yamac Yarbasi
ilk sırayı çıkarırsak 2-3-4-5 aynı gün. Zaten ben de ilk sıranın garipliğinden bahsediyorum. ilk sıra May 16, 2015; diğerleri April 14, 2013

yani ilk sıra yarışa dahil değil.

ve evet haklısınız, yarış varmış. Adana Kriteryum yarışı. ikinci sıradaki arkadaşın profilinde görülüyor.
(link)

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
hemen anlaşılıyor ve anında flag yiyorlar :) insan dışı hızlar çünkü en son kartepedeki segmentin bi bölümünü araba ile çıkmışlar saniyede flag yemişler çakallar :)
zati strava profilinden anlaşılıyor kimin nasıl gittiği. şüpheli durumlar kendini belli ediyor zati :)

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Anlama yolları var,
-Strava profili
-Aktivitenin tamamındaki, ve diğer segmentdeki hızlar
-Aktivitede, özellikle tırmanışlarda ulaşılan maksimum hızlar
-Varsa nabız ve kadans bilgileri vs.vs

Tabii gerçeğe çok yakın değerler olup anlamakda zorlandıklarımızda olabiliyor, mesela dağ bisikletiyle rüzgar yardımıyla yapılmış bir değeri yol bisikletiyle geçmek mümkün olamayabiliyor..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@emrah9700

ilk sıranın sonuçları çok enteresan :)

• 28.8km
    Distance
  • 219m
    Elevation
  • 20:40:21
    Moving Time

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Flagleyip stravaya nedenini bildirirseniz kaldırılıyor. Zaten belli oluyor. Bir civarda strava komları çok değişken değildir. İlk 10'a bakarsanız hep benzer isimleri görürsünüz. Bu kişiler zaten ortalamaya göre çok güçlüler. Eğer onlardan daha yukarıda ve sadece tek bir yerde biri varsa kayıtta hiç kadans ya da kalp ritmi bilgisi yoksa zaten kendini belli eder

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ara sıra strava'nın kendindende olabiliyor böyle hatalar , bugün yaptığım sürüşte km saati 20 km ortalama gösterirken strava 34 km gösteriyordu mesela.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yine çok garip bir derece... bence insanüstü.
1. sıra uçmuş resmen.
arkadaşlar nasıl şikayet edildiğini çözemedim, ederseniz memnun olurum. tabi önce bi siz de bakın, belki de size göre normal bir derecedir.

Strava Segment   universite yolu   petrol ofisi.png

(link)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Stravada saçma sapan işler yapan çok oluyor ama öyle şeyleri şikayet ettiğiniz zaman hemen anlaşılıyor ve siliniyor :harika: Sanırım siz Ali Abi'yi kastetmediniz kendisi profesyonel biri zaten :harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@taner07
Ali Gülcan gerçektir. hile yok. ali gülcan'dan önce uçuk bir derece vardı ve şikayet sonucu kalktı. aslında konu hort oldu biraz. son mesajımda diğer başka bir segmentte de bana göre hile var.
recai akşahin derecesi bence gerçekçi değil. hatta mümkün değil.

bu segmentten bahsediyorum
(link)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@cumali55 Normalde çok uçuk, yapılmayacak bir derece değil ama yapan kişiye baktığın zaman, yapamaz diyebiliriz :komik::komik:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@taner07
3,03 gerçekten yapılabilecek bir derece değil bence.
bu segmenti bilseydiniz böyle düşünmezdiniz.
zaten 2.'ye 73 saniye fark atmış. ve hızı 41,03 km/h :D
ortalama %3 eğimle 2 km'yi 41 hızında çıkabilecek kaç kişi vardır yahu?

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
Sırf bunu ispat için haramidere marmara park segmentinde aracimla 4 luleri yaktım ortalama 30-35 hızla 1. Oldum listede bikaç gün yer aldım hatta 1. Görünen arkadaş 4 dk yapmış ben 3:50 mesaj attım yaptığın yanlış diye baktım dönüş olmadı sildim segmenti. Deve bagirtani bilirsiniz Büyükçekmece Tüyap arası ilk 29 dk 2. 26 dk sürdü hadi yol bisikleti 15 dk yapsın kardeşim 8 dk nedir :) komik oluyor sadece

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
@cumali55

Bu tempo yapılır:
Ortalama eğim %3 ama mesafe çok kısa 2km.
Bi olasılık: Yokuş öncesi gerekli tempoya ulaşıp, bu segmente gelince işlem başlatılmış. Eğer ki mesafe daha uzun olsaydı, farklı düşünürdüm.

Ek:
@cumali55
Bahsettiğiniz segmente Strava'dan baktım.
Bahsi geçen zat yapmış/yapmamış olabilir, lakin bu performans, bu mesafe için olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir