Strava'da karşılıklı Kudoslaşmak

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Strava'da birbirimizi Kudoslayınca ne oluyor?

Ayrıca bu Kudos olayı biraz da düğündeki takılara benziyor. Birine Kudos verince, o da bakıyorsun hemen arkasından sana Kudos vermiş. Yani borç gibi... :komik:

Üstelik bazıları bu Kudos işini amacından saptırıyor. Benim bildiğim Kudos başarılı bir işten sonra verilir. Kadın-Adam tek seferde çıkıp 60+ km yapmıştır veya 1000+ metre yükseklik kazanımı vardır. Ya da KOM olmuştur vs... :cool:

Ama bakıyorsun çıkmış 3 km sürmüş ve 100'ün üzerinde kudos var. Ya ben 300 metrelik strava kaydına kudos veren bile gördüm.

Bu konuyu anlamıyorum ben. :snzdglsn::kötü:

Varsa anlayan anlatıversin lütfen. :harika:

Scudo

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@07yusuf ben strava için bisikletçilerin facebook' u diyorum. Tamamen popülerlikle ilgili bir durum bu. Örneğin sen muhteşem bir fotoğraf çekip paylaşırsın 10 beğeni gelir; popüler biri bir "selfie" atar 5000 beğeni gelir.

Ben gerçekten beğendiğim aktivitelerini dışında sadece yeni başlayan kişilere motivasyon olsun diye kudos veriyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de takip ettiği halde, Kudos vermeyenleri anlamıyorum. :D

Madem Kudos vermeyeceksin, o zaman neden takip ediyorsun, değil mi?

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
@Erdal Yılmaz
İşte demek ki henüz Kudos vermeye layık bulmuyordur. Bekliyordur, sizden bir ışık alıp takip etmeye başlamıştır ve o gün gelince size Kudos verecektir. :kptmya:

Ve aynen sizin dediğiniz gibi, takipler de genelde karşılıklı oluyor ve geçen gün birini takip ettim, tabi o da hemen arkasından takip ve bir anda 8-10 tane kudos birden geldi :p
Madem takipleşiyoruz, al sana kudos dedi zahar :koptum:

Ya bu arada arka arkaya kudos kudos kudos deyince komik oluyor şimdi farkettim. Konu başlığını okuyunca da Kuduzlaşmak gibi geliyor kulağıma :naslyany:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yalnız ben şunu gördüm. 100-200 arası takipçisi olana gelen Kudos sayısı, ortalama 5 ile 20 arasında değişiyor.

1000-2000 arası takipçisi olana gelen Kudos sayısı ise, 100-300 arası değişmekte.

Tabi bu durum, tanınmış bir kişiyseniz artış gösterebilir. Aksi durumda fazlası olmuyor. Takip edip Kudos vermeyen bir kuru kalabalık söz konusu! :D

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Ben de ilginç bir anımı paylaşayım madem :D

2-3 kişi var, beni takip eden. Ben ne zaman düşük ortalamalı bir tur yapsam beğeniyorlar :D Bunun dışındaki hiçbir aktivitemi beğenmediler bu zamana kadar. Özellikle 14 km/h ortalamalı bir aktiviteme kudos vermişti mübarekler :naslyany:

(link)

:cool: İstemeden Strava Art olmuş bu arada, pelerinli uçan bir köpek :ssrtcbya:

(Bu arada 07yusuf benim bu yorumumu beğenince ben de onun yorumunu beğendim haha :D)

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
İşe bisikleti ile giden arkadaşım var, bunu çok hoş bulduğum için kudos veriyorum. Bununla beraber kilolu ya da hastalık geçmişi olan ya da yaşı oldukça fazla arkadaşlarıma, bisiklete yeni başlamış arkadaşlarıma veriyorum. Güzel ve değişik rotalar izleyenlere veriyorum yani sadece segment ya da ortalama kasma olayı değil buradaki sosyallik.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burdan sıtrava yetkililerine sesleniyorum: Turkish lang pack pls!:mad:

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ünlü filozof İsmail Yk'nın dediği gibi "Beni beğeneni ben, ben beğenmem, benim beğendiğim ise beni beğenmez".