Strava segmentleri neden önemli?

Scudo

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.701
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yol KOMlarında çok çakallık dönüyor. MTB tırmanış/parkur KOMları daha adil.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Sanırım cuma günüydü, Giro etabı şehir içinden geçerken, yan yolda elektrikli mtb süren birisi kaçış grubuyla yan yana bisiklet sürdü bir süre.
Hatta onlardan biraz daha hızlıydı, çok pis sırıtıyordu bunlara :) . O KOM'a da flag atarlar mı :ssrtcbya:

Şahsen KOM alacak kadar iyi değilim, zaten Bursa'da Gökhan varken KOM almak mümkün değil :)
O nedenle PR'larımı takip edip geliştirmeye çalışıyorum ve bu beni motive ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlle KOM almak isteyen biri kenarda köşede minik segmentler oluşturup kendi hatıra komunu alabilir. :) Geçen sene evden işe en kısa sürede varma denemeleri yaparken işe gidip geldiğim rotada açtığım yokuş aşağı kısa bir segmentim var. Segmenti açtıktan kısa bir müddet sonra yol tadilata girdi. Segment sonuna doğru büyükte bir hız tümseği yaptılar, böylece komu da elimde kaldı, avunuyorum onunla :D

Spartacuss

Üye
Tepki
127
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
KOM amatörü eğlendirir. Er meydanı yarışlardır ?

• Beğen
Tepkiler: CeRKeZ

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kom değil de PR'ler benim için önemli, sırf PR çıkartmak için değil de ortalama sürüşlerde PR gelince güzel hissetiriyor. Onun dışında mevcut kondisyonumu anlamak için de kalabalık segmentlerdeki sıralamaya da önem veriyorum. Ama amacım hiç bir zaman dur şuradaki yardırıyım olmadı. Hedefini bu şekilde belirleyen kişileri de anlıyorum, kimi zaman eğlenmek hedef belirleyip aşmak güzel anlar yaşatıyor. Eh bir de bu hedefi aşmak için öğrenilen bilgiler ve harcanan emekle gelen faydalar da cabası.
Kim ne şekilde kullanırsa kullansın amacına göre her şartta işe yarayan bir özellik.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
KOM? alınca kimse o tacı başına takmıyor işin iyi tarafı kaybedince de geri alınan bi şey yok ? bu sanal tarafı. Gerçek ise kazandığın performans artışı işte bu çok önemli. Motivasyon arkadaşlar. Strava motive ediyorsa kullanılsın kime ne zararı var. İnanın hile yapanın sadece kendine zararı olur. Karaktersizdir iyice karaktersizleşir. Hayatta yaptığı tek sahtekarlık stravada değildir çevresi artık onu iyice tanır ve dışlanmaya başlar vs vs.

Bunların dışında bireysel bazda Ziya kardeşimizin konuyu hortlatma nedeni antrenman düzenini bozmasıymış ki haklı olabilir.

Beni de her zaman harala gürele gitmek bayıyor. Bazen bakına bakına gitmek istiyorum ?

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu arada ankaranın KOM lideri kim bilen varmı... profosyonel yarışçımı... öyleyse adama helal olsun

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.385
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tüm aktivitelerimi listelerden çıkarttım, artık KOM derdim yok, 104 KOM başkasında şimdi :D Garminide temizledim, sonuçta işin psikolojik yönü de oldukça etkili :) Beynin ödül mekanizması bu tip şeylere bağımlı yapabiliyor insanı. Kötü bir şey mi değil elbet kimisi için oldukça fayda sağlıyor Ama benim gibi amacı farklı olanları amaçlardan uzaklaştırabiliyor.

Garminde bi de bunları buldum, nefes nefeseyken ekran görüntüsü almayı unutmamaşım :)

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
@burcinhan
Mudanyadada aynı bu tipten insan var. Hakkatende dediğiniz gibi. :D hayatını koma adamış.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@iskender şerit kendisinin bulunmadığı ortamda arkasından konuşma istersen.
Bisiklet camiasına büyük emekleri olan birisi hakkında uzaktan atıp tutmak yakışmıyor.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mhmm@

Bu tespitlerine sadece Mhmm enfes olmuş yorumu yapabilirim.

@Ziya On Road

Seni tebrik ediyorum kompleksiz bir delikanlısın Ziya