İnceleme Strava nedir ve nasıl kullanılır?

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
1 aylık ücretsiz kullanım içerisindeyim.

Yanlış anlaşılma olmasın daha önceden decathlon mamülü (şimdi modeli tam hatırlayamadım, evde de değilim ki çekmecen alıp bakayım :)) HRM+saat kullanıyordum. sadece bir kayıt tutma özelliği vardı saatimin, herhangi bir yol bilgisayarı ile veya telefon ile eşleşme sağlayamıyordu, bende bluetoothlu HRM'ye amazon üzerinde denk gelince 11usd +shipping(6 usd) tutarına edindim. Açıkcası Fırsat reyonu başlığında paylaşmak isterdim ama ben aldıktan sonra amazon bu ürünü 24 usd+shipping (6 usd) aralığına çekti. Sanırım çok kelepir bir üründü ve amazonun bana ulaştırması hesapladığından pahalıya geldiğinden Türkiye gönderimine zam yaptılar. Sözü uzatmadan demek isterim ki blutoothlu HRM'nizin bağlı olduğu programın hesapladığının çok altında bir veri ile karşılaşıyorum ki sizde benimle aynı sorunu yaşıyormuşsunuz @fahrettin akansu. Acaba atladığımız bir nokta olabilir mi? 1 aylık ücretsiz premium üyelik; check, Hem strava hem de HRM'nin kendi uygulamasındaki yaş/kilo/boy girileri; check. Acaba atladığımız bir nokta var mı?

Ayrıca bahsettiğim HRM'yi merak eden olursa diye linki de şöyle dursun ; (link)

• Beğen
Tepkiler: fahrettin akansu
Scudo

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
@Serrchi sadece kalori değerlerimde farklılık var benim, onu da algoritma farkından açıkladım aslında :)
antrenmanlar içerisindeki nabız vb. diğer datalarda sıkıntı yok, ufak bir yanlış anlaşılma oldu sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Serrchi
Tepki
769
Bisiklet
Cube
@Erasmus66 Tur anında internetsiz kayıt yapamıyorsunuz.Tur sonrasında mesafe ve süreyi girerek sürüşünüzü kayıt edebilirsiniz. Bu sayede kendisi mesafe ve süre üzerinden ortalama hızınızıda çıkartmakta.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Stravada oluşturduğumuz segmentleri sadece biz mi görebiliyoruz, yoksa artık oradan geçen herkes sıralamaya girebiliyor mu?

sLck

Üye
Tepki
56
İsim
Selçuk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kâğıthane-Beşiktaş tunelini kullanıyorum denk geldiğim birşeyi sizle paylaşayım. Normal de programı başlatınca sayaç saymaya başlıyor tünele girip biraz devam edince duruyor, tünelden çıkınca kaldığı yerden devam ediyor sayaç. Ben mi birseyi yanlış yapıyorum acaba

keremkucuk041

Aktif Üye
Tepki
131
@sLckGPS tünelde çekmiyor olabilir

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sLck

Üye
Tepki
56
İsim
Selçuk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@keremkucuk041

GPS bağlantısı geldiğinde arada geçen zamanı sonradan alıyomudur ki

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
Bunun arka plan videosuda var. KOM'u geri alamadı sadece PR'si 10 sn gelişti ama o 10 saniye için birkaç pahalı değişiklik yaptı bisiklet üzerinde :)

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar, strava'dan bazen bildirimler geliyor ya hani. Şu tarihte şu saatte, şuraya bir sürüş olacak şeklinde "New club ride" diye hatırlıyorum. Linki tıklayınca açılan sayfadan katılabiliyorduk.
Şimdi ben bunu kendim yapmak istiyorum.

Ben kendime göre bir rota oluşturdum. Saati tarihi belirledim. Bunu share edip başkalarının da bu sürüşe dahil olmasını, birlikte sürüş yapmayı istiyorum. Fakat bunu nasıl yapacağım?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Sanıyorum sadece grup yöneticileri club ride oluşturabilir. Emin değilim hiç grup kurmadım :eek:ops:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Strava kullanırken evinizin kapısında başlatmayın veya bitirmeyin arkadaşlar. Uzak bir noktada, caddede veya rastgele bir sokakta başlatın ve eve gelmeden birkaç sokak önce bitirin. Veya uğraşmak istemiyorsanız ayarlar kısmındaki Strava Privacy Controls bölümünden "gizlilik bölgesi" oluşturabilirsiniz. Bu sayede kayıtlarınızı evin kapısında başlatıp kapısında bitirseniz bile, strava sizin belirlediğiniz menzil içinde nereden geçtiğinizi hiç kimseye göstermeyecektir.

privacy.png

Settings kısmından Privacy Control seçip kırmızı alana adresimizi giriyoruz ve mavi alandan menzil seçiyoruz (200 metre, 400 metre, 600 metre, 800 metre veya 1000 metre). Ardından "Create Privacy Zone"a tıklıyoruz. Strava güvenliği arttırmak amacıyla evinizi bu menzilin tam ortasında konumlandırmayacak, çünkü böyle yaparsa eviniz birkaç sürüş incelenerek tahmin edilebilir. Ve seçtiğiniz menzil içerisindeki segmentlerde de görünmeyeceksiniz.

Hırsızların Strava'yı ne kadar etkili kullanabildiğinin ispatı da burada: (link)

İngilitere'de 51 yaşındaki Adam Jones isimli pedaldaşın 18.000€ değerindeki bisiklet koleksiyonu Strava'dan evini tespit eden hırsızlar tarafından bir gecede süpürülmüş :ssrtcbya:
Çalınan bisikletlerden bazıları;
  • Specialized Tarmac,
  • Dolan Scala Time Trial,
  • Bianchi Oltre XR2,
  • Bianchi İnfinito CV,
  • BMC Roadmachine

Aman dikkat o_O

CeCeKa

Minik
Tepki
496
İsim
Cihan Can Kureş
Bisiklet
Scott
Ekran Alıntısı1.JPG Ekran Alıntısı2.JPG Ekran Alıntısı3.JPG

Arkadaşlar merhaba stravada sorun yaşıyorum Gizlilik ayarlarını profilimi kapatmak amaçlı biraz kurcaladım o günden sonra farkettim ki seğmentlerde ki başarılar da yokum.Güzergahta görünmüyorum en son 2 hafta önce ki segmentler görünmektedir.onun üstüne 500 km yaptım ama pr ler ne yazıkki görünmemektedir.Hayalet Sürücü modun da geziyorum :S Ayarlar kısmının resimlerini ekledim .Yardımcı olabilecek var mı ?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CeCeKa
Kendi ayarlarım ile karşılaştırdım seninki ile aynı bir fark yok. Benim çıkıyor segmentlerde. Kayıtları telefondan mı yapıyorsun ?

CeCeKa

Minik
Tepki
496
İsim
Cihan Can Kureş
Bisiklet
Scott
@Bigpatron garmin edge 1000 kullanıyorum.Stravaya destek için mesaj attım resimleri yolladım onlar da her şey normal şeklinde cevap verdi.En son 2 hafta dır tüm kayıtları kontrol ettim resimde belirttiğim yer takipçiler seçiliydi. onu herkes yaptım sonra refresh stats yaptım düzeldi.Bakalım bundan sonraki kayıtlar nasıl olacak . Ekran Alıntısı7.JPG

• Beğen
Tepkiler: Semih Cavdar

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
merhabalar ben sürüş sonrası tabloda nabız ortalamasını ve kaç kalori yaktığımı göremiyorum. kadans ortalaması gözüküyor. premium olmammı gerekiyor acaba?

meteor

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar,

Strava da bluetooth üzerinden sensör kullanmayla ilgili bir soru sormak istiyorum. Magene sensörü bluetooth ile stravaya tanıtıp, trainer üzerindeyken kadansımı doğru olarak görebilir miyim?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@meteor
Sensörleri telefona bağlayarak mı diyorsun ?