storck

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
storck kadroların en dayanıklı esnemez ve hafif kadrolar olduğunu okuduğumda gidip almanyadan almaya karar verdim.ancak tourde france de yada italya yada herhangi bir bisiklet yarışında kendilerni göremedim.değerli fikirlerini bu kadro hakkındaki görüşlerini merak ettim?

almayı düşündüğüm model
(link)

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi ben ilk defa duyuyorum bu markayı.Ama gerçekten çok güzel bir kadro.Sadece bu değil mtb kadrolarıda harikaymış.Bilmiyorum.Belki böyle bir mtb kadro alırım kendime. :)
Sana yardımcı olamayacağım ama böyle güzel bir başlık açtığınız için teşekkürler :)

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Storck güzel marka ama en az onlar kadar kaliteli ve tasarım olarak çok daha iyi bir sürü marka var. Yol bisikleti kadrolarının rijit ve sağlam olması sadece kullanılan malzemenin dokusu ve kalitesiyle ilgili bir durum değil. Bugün üst seviye markaların çoğunda MTB lerde bile pek göremeyeceğimiz oversize borular, dolgun bottom bracked kısmı, konik alın borusu vs kullanılıyor. Ne kadar kalın o kadar rijit mantığına inanıyorum. Ayrıca kaslı görüntü hoşuma da gidiyor. Klasikleri sevenler şimdi kızıyordur bana :) ama olsun.

Mesela Italyan Wilier'in Sento'su hoşuma gidiyor. Aynı markanın biraz daha aero olarak tasarlanan Imperiale modeli de çok güzel. BH 'nin G5 modeli mesela. Olabildiğince kaslı, aerodinamik ve hafif, 800gr sadece. Yeni bir kadro alacak olsam tercihim bu olurdu galiba.

http://www.arueda.com/images/stories/2009/tech/novedades/6/bh/BH_G5_front2_a.jpg

http://www.arueda.com/images/stories/2009/tech/novedades/6/bh/BH_G5_back1_a.jpg

http://www.roadcyclinguk.com/news/images/bh-g5-bb-hi.jpg

Ayrıca bu kadro Fransa turunda da kullanılıyor. Üstelik kullanan da sarı mayo Nocentini :)

http://www.roadbikeaction.com/imagefly.aspx?w=471&h=550&p=contentimages%2FAskRC_Material_2_roadbikeaction.jpg

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
bisikletler çok güzel, seçtiğin model çok tatlı. ben olsam 0,6 yı alıp üstünde oynama yapardım. her ikiside çok güzel. ama hiç bir fikrim yok

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Ispanyol BH markasi benimde aklimda olan bir marka. G5 gercekten cok iyi, biraz daha dusuk butceliler icin hazirlanmis olan RC1 G5 ile ayni acilara sahip ve cok daha ucuz. Ikisi arasindaki fark; RC1'in 75gr daha agir olmasi ve seatmast'in daha kisa olmasi.

Konu sapti biraz ama paylasmadan duramadim :))

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
tabii burada butce nedir ondan soz etmek gerek.

0.6'nin kadro fiyati 7500 euro dolaylarinda
Gosterdiginiz Scenario kadro 1700 euro, o jantlarla almak isterseniz komple 5000 eurodan az degildir.

storck alman mali el yapimi very high end kadrolar uretiyor,
ben olsam almanyadan

focus
ya da
canyon alirim

S

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Fatih Balkış

Bayağı bir abartmışsınız. 0.6 nın resmi kadro fiyatı maşası ve tüm vergileri dahil 1999 Euro dur. Eğer sitede fabrikasyon örneğindeki gibi full carbon jant seti ve Di2 Dura-Ace set ile komple bir bisiklet olarak satın alırsanız 7500 euro ya gönderiyor Storck size.

Storck un resmi fiyatını verdiği linki, burada sadece kadro yada komple bisiklet olarak alınması durumundaki fiyatı ile alakalı gerekli tüm bilgiler var: (link).

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
valla abarttigimi sanmiyorum
kadro, masa + karbon frenler ve aynakol fiyari asagida, toplam agirlik da 1750gr olarak verilmis.

Rahmen Set Fascenario 0.6 + Scapula F, Power Arms SL, Carbon Brakes ( 7499 € )
----------------------------------------------------------
Montagegruppe
Keine Auswahl
Shimano Dura Ace Di2 - 2010 ( 3999,- � )

di2 almak istersen 4000 euro daha vermen gerekiyor

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Fatih Balkış

Das Rahmen-Set wird dann mit den oben genannten Komponenten ausgeliefert, ausschließlich für die elektronische Di2-Gruppe vorbereitet sein und rund 7500 Euro kosten.

Doch auch in der bezahlbaren Klasse hat Storck Neues zu bieten: das überarbeitete Absolutist. Die Geometrie bleibt unangetastet, Rohrdurchmesser und -Übergänge wurden überarbeitet, was mehr Steifigkeit bei geringfügig höherem Gewicht bringen soll. Der Rahmen soll 980 Gramm wiegen und wird als Set mit Gabel 1999 Euro kosten.

Yani kısaca di2 için özel özellikle hazırlanmış olan kadroyu set ile beraber 7500 euro ya alıyorsun. Sadece kadro seti +maşa istersen 1999 euro. Resmi sitesinde ki resmi fiyat böyle diyor.

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
uzatmak istemiyorum, ama flagship modelin, ki gecen sene 0.7 ISP 5000 Euro dolaylarindaydi, 2000 euro olmasinin imkani yok.
hele kadro 57cm icin 620gr olursa (kaynak: (link)) ve integrated brake systemli
iste ingiltere dagitimcinin fiyatlari
(link)

• Beğen
Tepkiler: Aytaç Biber

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Fatih Balkış

Ben Storck un resmi sitesindeki fiyat linkini veriyorum, ve orada ne yazmışlarsa onu söylüyorum sen bana perakandeci listesi veriyorsun. tamam sen git sadece kadrosunu 7500 euro ya al:D
Beni sarı çizmeli mehmet ağanın verdiği fiyat ilgilendirmiyor, Storck un resmi fiyatı ilgilendiriyor. Bu kadronun fiyatını verdikleri link. Storck resmi linki. (link). Kadro+maşa 1999 euro diyor, bundan öteye hasan 10.000 euro demiş hüseyin 100 euro demiş beni ilgilendirmiyor.;)

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Parlakgül

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Aytaç abi bence boş yere tartışıyoruz.Çünkü konu sahibi yok bile :) aç kaç yapmış :)

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
Mesajinizdaki kaba tavriniza ve verdiginiz negatif puana karsilik (neden boyle bir sey yaptiniz anlam veremedim ama...) ben yine de nazik olacagim.

Almanca bilmedigim icin verdiginiz linkteki almanca yaziyi google translate ile cevirip buraya koyuyorum.
"Fascenario 0.6 - yeni amiral gemisi Storck adını, ama dikkat hafif hayranları çekecek sayı çerçeve ağırlığı ile bağlantılı olarak her zaman Storck tekerlekleri yer almaktadır. Bu kendi başına yaklaşık 600 gram ağırlığında olmalıdır. Hala daha etkileyici, ama değeri Storck set-ağırlık sözler için: çerçeve, çatal, kulaklık, aynakol ve frenler için 1750 gram. Frenler? THM ve skapula çatal ön, arka hacimli koltuk kalır - Kesinlikle, çünkü Stoper Fascenario 0.6 ile entegre edilmiştir. Şimdiye kadar anlamlı bir test sürüşüne izin vermedi sadece bir prototipi var - sistemin pratikte nasıl çalışır görülecek. Bununla birlikte, Eylül ayında Fascenario piyasaya gelmelidir. çerçeve kümesi sonra DI2 elektronik grubu ve 7500 € civarında maliyet için özel olarak hazırlanmış, yukarıda belirtilen bileşenleri teslim edilir.

Ama Storck teklifi ekonomik sınıf bile: revize Absolutist. geometri ve değişmeden, boru çapı kalır geçişleri hangi biraz daha ağırlık daha fazla sertlik getirmelidir, revize edilmiştir. çerçeve ve 980 gram ağırlığında olacak çatalla bir küme olarak 1.999 € mal olacak."

Goruldugu gibi sozunu ettiginiz 980 gr olan ve fiyati 1999 olarak belirlenen kadro 0.6 ile ayni gorunumde daha ucuz bir versiyonu olarak belirlenmis olan Absolutist.

Negatif puan vermek bu kadar kolay olmamali degil mi, hele veren kisi bir turlu hata yaptigini kabul etmiyorsa...

• Beğen
Tepkiler: hakano ve d.berkay

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bende daha anlamlı olan Almanca-İngilizce çeviriyi koyayım..

Fascenario 0.6 - the name of the new flagship Storck should attract the attention lightweight fans, but the number is at Storck wheels always in connection with the frame weight. This in itself should weigh about 600 grams. Still more impressive, but the value that Storck for the set-weight promises: 1750 grams for frame, fork, headset, crankset and brakes. Brakes? Exactly, because the stoppers are integrated with Fascenario 0.6 - the front of the scapula fork of THM, back in the voluminous seat stays. How the system works in practice remains to be seen - so far there is only one prototype, which did not allow a meaningful test drive. Nevertheless, should the Fascenario in September come on the market. The frame set is then delivered to the above-mentioned components, prepared exclusively for the Di2 electronic group and its cost around 7500 €.

But even in the affordable class Storck's offer: the revised Absolutist. The geometry remains unchanged, pipe diameter and transitions have been revised, which should bring more rigidity at a slightly higher weight. The framework will weigh 980 grams and will cost € 1999 as a set with fork.

Bu durumda bu kadro kesinlikle 2000€ değilmiş.. Benim anlayabildiğim Di2 set ile 7500€ fiyatı olduğu..

• Beğen
Tepkiler: hakano

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
STORCK Fascenario 0.6 : yaklaşık 10.000$ 'dır.
Bu fiyata sadece : Frame, fork, cranks, headset ve frenler dahildir.
Di2 component ve wheelset eklendiğinde fiyatlar uçar gider.

STORCK Fascenario 0.6 modeli, Yol bisikleti frame olarak üst seviyede yer alır.
Fork olarak Scapula veya tercihe göre ENVE fork (eski EDGE firması) kullanır.

Geçen yıl, Parlee Z5 ile Fascenario 0.6 modelini inceledim (kalıp durumları), kişisel fikrim sadece bu modül için oldukça yüksek fiyat... epeyce... iyice düşünmek gerekir.

STORCK Fascenario 0.6 frenler kadroya entegredir.
http://img834.imageshack.us/img834/1425/storckbrake.jpg

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
almanyadan gidip alacakansanız tavsiye edilen focus ,canyon yanına ,daha önce redbull adıya satılan bu sene özüne dönerek rose ismiyle piysalarda çok bilinmeyen almanyada çok yaygın olup tabiki pro turlarda olmayın daha alt yarışlarda kullanılan bisikleti tavsiye edebilirim ,üzerlerindeki üst seviye componentleri ve hafif kadroları ile çok uygun bir değerlendirme olabilir
(link)

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Parlakgül

gökhan turk

Daimi Üye
Tepki
11
ben giant tcr advenced sl [ ısp] tavsiye ederdim ayrodinamik tasarım

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Storck Fascenario frame set için (link) da 7.000 sterlin isteniyor. Aslında kadro kalitesinin yanına maşa, 400 gr. lık aynakol ve karbon frenlerin fiyatlarını da eklediğinizde bu rakam, tamam ucuz değil, ama aşırı pahalı sayılmaz. Mesela seramik rulmanlı ve 500 gr. civarında üst seviye bir aynakol, THM veya biraz daha ağır olan Zipp VumaQuad, nerden baksanız 1000 euro civarlarında. Yine bu civarlara satılan ZG nin carbon frenleri kaliperleri var.
Kadro aynakol, maşa, frenler ile toplamda 1700 gr. geliyormuş. Bir hesap yaptım bu kadro setini alsam sağdan soldan kolayca bulunabilecek parçalarla, modifiyesiz, yaklaşık 4.5 kg. luk ve tepe tepe kullanılabilecek bir bebek doğabiliyor :)

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@d.berkay

Hele şükür biri doğru anladı. :)

google a metin kopyalayıp tarzanca çeviri ile olmuyor bu işler. Adamlar açık ve net söylüyorlar, bu alet di2 set ile 7500 euro dur.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Aytaç Biber

Aytaç abi benim anladığım oydu ancak yazıyı dikkatli okuyunca bu 7500€ fiyatın model henüz seri üretime geçmeden tahminen verilmiş bir fiyat olduğu anlaşılıyor. Sonuçta yetkili satıcılarda fiyatları kafalarına göre belirleyemezler. Orada ki fiyatlarda geçerli bence.. Storck'un sitesinde güncel fiyat bulamadım.