Sticker Satabilirmiyim?

Sizce stickerlardan satış olurmu?(lütfen şartları göz önünde bulundurun)

• Toplam katılım
    42

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
Arkadaşlar forumda bulunan BisikletForum Logo Pack de bulunan eps formatındaki ünlü markaların logolarını reklamcıda sticker şeklinde çıkartmayı düşünüyorum.(yani yapışkanlı).Sizce satış yapabilirmiyim?Fiyat henüz belirlemedim ancak almak isteyen arkadaşlar olacakmıdır?Yerimin de Eskişehir'de olması nedeni ile Görüşlerinizi almak istiyorum.Fiyatı şu anda 2-5,3 ytl düşünüyorum.Ancak maliyete göre değişebilir bişey söyliyemem.
not:logolar .eps formatında olduğu için çok kaliteli şekilde olacak ve 6cm X 6cm ebatında olacak.
logolardan bir resim:
http://img175.imageshack.us/img175/3979/bisikletforumrj0.jpg

• Beğen
Tepkiler: Turgay Ak
Scudo

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
arkadaşlar yorum bekliyorum,lütfen.ona göre çıkartacağım.çünkü maliyeti de oldukça yüksek.Fiyatıda düşürüp şu şekilde belirledim:
1 adet:2,5 ytl
2 adet:4 ytl

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
eskişehirde olman biraz sorun yaratabilir aslında ama istanbulda olsan satabilirdin bence...

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

outdoor1

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
yok
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Nishiki
olabilir aslında mantıklı piyasada hazır stickerlar satılmıyor çünkü sen bunları şeffaf d-c-fix folyoya cıkartcaksın dimi ?

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
ozalitçilerde A-4 boyutundaki kağıtlara 3,5 ytlye baskı alabiliyorsunuz.

İst. de olsan satabilirdin ama böyle zor olur bence

• Beğen

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@MTB-BiKE

evet sticker şeklinde. hatta bi geçen hafta 661 in sticker setinden yaptırdık gerçeğinden hiçbir farkı olmadı.

• Beğen
Tepki
43
Şimdi açıkçası ozalitte bastırdığında iyi sonuç alamazsın. Çünkü hem üstü folyo(selefon) kaplı basılmayacak (matbaa baskısı lazım onun için, ozalitçilerde düşük gramajda arkası sticker a4 ya da a3 kağıtlara basıyorlar) artı yine matbaa çıkışlarındaki bıçak izi olayı olmayacağından (logo ya da amblemin şekline göre dış kesim) kocaman beyaz kare içinde duracak logo bu yüzden hem arkaplan rengi hem kare yapısı yüzünden her yere uymayacaktır. Özellikle bisikletlere ve kasklara. anca dolabına falan yapıştırabilirsin.

Satış değil de kendin kullanmak için bastırtabilirsin tabii :) Ticarete dökeceksen malzeme kalitesi max. olmalı. Artı sana maddi geliri de çok fazla olmaz, set başına 0,5-1ytl arası kârın olur ki hiç tatmin edici değil.

(hevesini kırmak için yazmadım, hem mesleğim hem de ünide okuduğum bölüm "grafik tasarım" o yüzden bilgi vermek istedim.)

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@BlackDahliaMurder

hayır,aksine teşekkür ederim.bilgilendirdiğiniz için.dosyalar eps olduğundan zaten kaliteli birde bastıracağım yerden birkaç örnek inceledim renkleri ayrıntıları falan mükemmeldi.benim düşündüğüm,sizde bahsetmişsiniz ya o kareler.o karelerin içinden çıkaracaklarmı acaba onu merak ediyorum.

Tepki
43
@MTB-BiKE

dosyalar eps (sayısal vektör tabanlı, büyütünce kalite bozulmuyor) olduğu için kalite iyi olur tabii, dediğin gibi tek sorun ozalitte bastırdığında kocaman kağıda basacaklar hatta kare şeklinde kesme işlemini bile kendin yapman gerekecek. gelelim kare içinden çıkarmaya, dediğim gibi matbaada onun için bıçak hazırlamak gerekir, bu da deli maliyet demek. onun için de 1000 tane bastırman gerekir en az, o da "1000 müşteri bulma zorunluluğu" demek :)

ha şöyle yaparsın, elle kesersin hepsini logoların etrafında 1-2mm gibi belli bir kalınlık bırakarak, ama o zaman da sıkıntıdan hayatın kayar, kendini rakıya kavuna verirsin sabahın köründe :)

hiç bulaşma derim, ya da bir matbaaya gidip fiyat al, belki bütçene uygun birşey söylerler ;)

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
mantıklı konuştu bak :D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ozalitçide basılanlar selofon kaplı olmadıklarından zamanla renklerini kaybetme silinme yaşayabiliyorlar... Ayrıca zemini şeffaf yaparsan şeffaf sticker kağıdına bastırır kendin kullanırsın arada sıradada eskidkçe yenilersin olur biter...

Ama mesela matbaada kesim olmadan a5 kağıt boyutuna bastırıp o boyutta satarbilirsin alan istediğini kendi makasıyla alır keser yapıştırır baskı ve canlılık ayrıca ömürleride süper olur...

Ama ozalit baskısıyla ömürleri kısa oldıuğu için sıkıntı yaşarsın...

dodo

Forum Bağımlısı
Tepki
242
@MTB-BiKE

photoshop:)

çok basit bir işlem

Tepki
43
@dodo

eps bir dosyayı photoshop'da düzenleyemezsin, anca piksel olarak olur, o zaman da kalitesi düşer vektöre göre. ayrıca photoshop'da arka planı şeffaf yapsan bile beyaz kağıda baskıda hiçbir etkisi olmaz.

özel bıçak kesimli ve selefon kaplamalı bir matbaa baskısı şart. onun için de kalın cüzdan ya da matbaacı babası olan kanka lazım :)