Star wars figür/vb koleksiyonerleri buraya!!

Tepki
1
İsim
Mert Öncel
Bisiklet
Raleigh-USA
Merhaba arkadaşlar. Bende head man'dan sonra en değerlisi sayılan blue star da dahil olmak üzere 7 figürlük yerli uzay serisi seti var. İlgilenenler özel mesaj yazabilirler. Facebook kullanıcı adım da ''Mert Öncel''.

Dosyalar

Scudo

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.903
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Avcı - toplayıcı ruhumuz yüzünden bir şeyleri biriktirmek, kolleksiyon yapmak istek ve dürtüsünü anlıyorum. Aile hayatını ve ekonomisini olumsuz etkilemediği müddetçe onaylarım, izlerim, takip ederim.
Ama Amerikan kültür emperyalizmine bu denli kapılmak kötü olmuş. Geçmiş olsun arkadaşlar :) May the farth with you :rolleyes:

@mariokaldato nerelerdesin, bu başlık nasıl olmuş da radarına takılmamış :)

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Özcan. :D bende yeni goruyorum bu konuyu ya :) sevdigim insan @Kerem Özbayrak in bu hobisini biliyorum. Koleksiyon toplama isi bizim 70 lilerin kuşaginin enteresan hormonel faaliyetlerde araci olarak kullanildigida bilinir. Mahallenin kızına gosterilmek hayali ile ne pul koleksiyonlari? Yabanci para koleksiyonlari toplandi zamaninda :D ama starwars kulturu bambaska bi kafa tabi bisey diyemem. Benim bi arkadasim vardi Metallica materyalleri toplardi. Ama akliniza ne gelirse artik :D

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ben darthvader kostumunu bir fotoğraf çekiminde kullanmak istiyorum.. önerisi olan var mıdır?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@srdrmrs
Düğün fotoğrafında iyi olur bak. Eli yüzü düzgün bir kostümse kiralanır bile :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Ben de maket sevdamla StarWars sevdamı birleştirip maketlerini topluyor ve yapıyorum.
Ha bir de replika lightsaber sahibiyim.
Film gösterimde olduğu için kılıç evin baş köşesini süslüyor, yakında eş durumundan kutusuna geri döner :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@BerkEvren Valla bir projem var ama kıyafet işini çözemedim :)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Buradakilerle kıyaslayınca çok ufak kalır Star Wars kolleksiyonum. Salonun baş köşesinde dururlar.
Ama kendi adıma oldukça kıymetli bir parçaya sahibim;

vader_tattoo_lillysart_2.jpg IMAG0599.png
(Renkleri daha doğru görünen sağdaki, aynadan çekildi)

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.903
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
George Lucas filmin tüm haklarını ve Star Wars evrenini Disney'e satınca bu fanlarını da satmış oluyor değil mi? :kedicik:
Köy ağası misali ;) (Bu arada rahatsızlık veriyorsam özür diler, mesajımı silerim. Şaka yapıyorum)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de bir master Yoda sozu yazayim. Cizgi filminden :D

"Barışçıl olmam demek, kendimi savunmayacagım anlamına gelmez"

Koleksiyon harika duruyor. Filme hayran olmasam da su parcalar efsane :D

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben olmak mutfak robotu
Yapay zeka cikinca sahibime kendimi ettirmek apgereyt
Ben tam robot olmak

@BerkEvren
Tobe estafurrullah tirstim la sanki gercek gbi namizssiz ( dövme olayina sahsen taraftar degilim ayri konu fakat lutfen polemik sebebi olmasin bu )

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Özcan.
@Özcan.

Özcan hocam "Amerikan kültür emperyalizmi" konusuna katılamadım açıkçası :) Bu amerika kültürü olmaktan çok dünya markası olmuş bir konu ve hatta sektör. Hobileri kültüre göre ayıklamak ayrıştırmak bana manalı gelemedi. Star Wars benim çocukluğumda önemli bir yeri olan film serisidir. 40'a merdiven dayamış biri olarak ilk filmleri 80'lerin başlarında vhs kasetlerden izledim. Oyuncakları çıktığında pahalı olduğundan çok azına sahip oldum. Bunlara Türklerin yaptığı bootleg (sahte) olanları da dahil. Söylediğiniz gibi bakarsak sadece Türk marka bisiklet, araba vs gibi bir çok alanı ayrıştırmamız gerek. Örneğin benim arabam yok :) Bizi zaten mutsuz eden bu kadar etken varken bırakalım da tutkularımız kültürel ayrıştırmadan uzak kalsın "May The Peace With You" :))

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Yahu kiralayacak bile yer bulamadım :) bu tip şeyler için karşı tarafında da onayı gerekiyor :)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@srdrmrs
Hocam kostüm var kiralayacak mısın? Yoksa kostüm mü arıyorsun ? Karıştırdım sanki ??
Arıyorsan Kadıköy'de Bahariye caddesinde kiliseden Moda'ya doğru ilerlersen sağda kostümcü var. Vitrininde görmüştüm Vader kostümü :harika: