ŞŞŞŞT Çambaşııııı

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
ŞŞŞŞT ÇAMBAŞI
Ordu nun meşhur yaylalarından Çambaşı Yaylasına tırmanış. Gezimin bu kadar zorlayıcı olacağını bilmeden çıktım yola. Ulubey Sivas yoluna saptıktan sonra tekrar bir yol ayrımından Kabadüz İlçesi üzerinden giden oldukça eğimli bir yol. Yaklaşık 58 km. Lakin bu tırmanış Melet Irmağı na inişle ardından tekrar ve daha dik bir tırmanışla sürüüüp gidiyor. İtiraf edeyim hayatımda böyle bir tırmanış gerçekleştirmedim. Zaten demişlerdi. Oraya bisikletle gidilmez. Benim inatçı ruhum sayesinde oldu. Bir daha tırmanırmıyım. Ancak bir iddia olacak. Yoksa yolun bir keyfi yok
Yolda arabaların balata kokuları insanı rahatsız ediyor. Bir de çok sık trafiği var.
(link)
Yol ayrımına kadar herşey güzel
(link)
.
(link)
.
(link)
Burası Melet Irmağı. Buraya kadar önce sıkı bir tırmanış ardından güzel bir iniş gerçekleşti. Artık yaylaya kadar tırmanış var.
(link)
.
(link)
.
(link)
.
Bu sene fındıklar yandı. Şu an fındık 10 tl cıvarında.
(link)
Tırmanışlar
(link)
.
(link)
.
Şehit mezarı
(link)
(link)
(link)
.
(link)
.
Kabadüz. Hakaten öyle bir düz yeri var 300 mt uzunluğunda bir yoldan ibaret.
(link)
Geride kalan yollar vadiler ardında deniz
(link)
Mola…
Bir soda, 1 çikolata..
(link)
Tırmanışa devam
(link)
.
Saate ortalama 11 km hızla tırmanış olmuş. 5,5 saat sürdü bu tırmanış. Yolda birkaç köpek dışında tehlike olarak yoğun trafik var. Soran insanlar yandım sen oğlum der gibiydiler kimisi dedi ama aldırmadım, durmadım tırmandım.
(link)
.
(link)
.
(link)
.
(link)
(link)
.
(link)
.
(link)
Kayak alanı var ama kayan yok
Turnalık mekii yayılmış kuzular ve bana kavalıyla selam veren çoban
(link)
.
(link)
.
(link)
. vvvvveeee
(link)
Yaylada bir et yedim demeyin gitsin.
Hoşçakalın. Bu yola gelmeyin :eek:ut: (Aklınız başınızdaysa:))

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Helal olsun.. Çambaşı'na tırmanmak her bisikletseverin harcı değil, tebrik ediyorum. bisikletinizin donanımını da yazabilir misiniz?

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Öncelikle teşekkürlerimi sunarım. Bu gezi bir merak üzerineydi. Gezdik gördük Elhamdülillah. Şimdi bisikletim trek. fx7.5 hibrit tarzı, yol bisikletine de yakın, hafif araziye de vitesler önler deore arka attırıcı slx, aynakollar slx jantlar bontrager lastik hacthinson 700*23, kadro alu alpha, model 2006

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Ahan da bizim yayla. Az daha kaçırıyordum bu yazıyı...

Arkadaş helal olsun vallahi. O yollar ve bisiklet. Arabayla bile zordur. Gerçi ben Ordu tarafından çıkmadım ama farklı değildir herhalde.

Etler de eminim fındık kabuğu ateşindedir? Ah be, ne güzeldi!!! :rolleyes:

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Sağolun. Yol çok zordu tırmanış ortalamam 11-12 km. Etler güzeldi. Lakin bisikletle tırmanmayı tavsiye etmem.

GurkanSamet

Aktif Üye
Tepki
109
Bisiklet
Cannondale
Yine yeşillik dolu,hocam vallahi imreniyorum böyle yerleri görünce.

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Yolculuğunuz zor geçti anlaşılan bunun için tebrik ederim. Çektğiniz fotoğraflar çok hoş . Bölge mükemmel :)

i. gürle

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Kron
Anlatımınız ve fotograf paylaşımlarınız için teşekkürler

GT-S7560 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

i. gürle

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Kron
@i. gürle

GT-S7560 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Serpi

S-Works Epic World Cup 29
Tepki
106
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Specialized
Helal osun sana biz otomobil ile zor çıkıyoruz :)
Sabırlı bir tırmanış olmuş devamını bekleriz.

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
@Mehmet Serpi
Sağolun. Yolun bu derece dik ve 58 km gidişin 54-55 km si neredeyse kesintisiz dik tırmanışlardan ibaret olacağını bilmiyordum. Ancak yola çıktım mı yarım bırakmam. İnatçı bir tırmanış oldu. Yolda çok kişi inanmadı. Bir kişiye de biraz sitem ettim. Oraya çıkamazsın der gibi imada bulununca ben de "bugün farklı bir şey duymadım. bizim milletin genel karakteri mi bu -engeller öne sürmek- bana olumlu bir şey söyleyin" dedim. Zirve yaptığımda bana olumsuz konuşanlara hak verdim vermesine de övünmek gibi olmasın benim azmim veya inatçılığım diyelim onlar bu ruhumu bilmiyorlardı. Herhalde bu ruha sahip olan her bisikletçi bu yolu benim gibi tekbaşına da olsa tırmanır. Sonuç çok önemli ve hayatıma böyle bir geziyi katmaktan çooooook mutluyum. Zannımca o yollara yine gideceksiniz. Bu gezimi hatırlamanız dileğimle. Verdiğim molalar sadece foto çekmek için ayırdığım zamandan ibaretti hepsi o kadar. Haaaa bu tempoya nasıl geldim. Nerdeyse her hafta sonu 100-130 km yol yaparım. Arasıra Boztepe ye kesintisiz tırmanış yaparım.:)