Sram Xo

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Tecrübeli ve SRAM XO ürününü kullanan bisiklet severlere bir sorum var , şu an XT sisteme çok yakınım , XT vites kolu ve ön aktarıcı aldığımda full XTye geçmiş olacağım ancak aklımda bir soru var peki ya SRAM XO çok daha iyiyse alacağım XT vites kolu 200 TL ancak SRAM XO Twister kollar sadece 100 TL ... Bende düşündüm acaba XO nasıldır diye , şimdide yarış ve arazi ortamında test etmiş kişilerin görüşlerini alayım istedim , SRAM XO kullandım güzeldi ancak arazide test etmedim , ne önerirsiniz , full sistem XTye mi tamamlayayım biraz daha bekleyip XO 9 vitesmi yapayım , zaten rublem zincirim aynakolum XT olarak kalacak sadece vites kolları , arka ( gerekiyorsa ön ) aktarıcımı değiştirmem yeterli ... XO kullanıcı yorumlarını bekliyorum :) Not : Uzun ömürde önemli zırt pırt birşeyini değiştireceksem XTde kalayım :) Ama XO , XTden daha sağlam gibi geldi bana :)
Diğer bir NOT : Sram XO Twister kollar Shimano ön aktarıcılarla uyumlumu ?

Scudo

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
Gene SRAM vs SHIMANO!
X9 arka aktarıcı XT'den daha pahalı. X0 aktarıcı daha da maliyetli olur...
Twisterler şimdiki kullandığın fren kollarla uyar mi?

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Şu an sistem olarak - XO arka aktarıcı - Twister vites kolları - X9 ön aktarcı olarak değiştiriyorum , en kısa zamanda test edip görüşlerimi bildireceğim ancak gözüken o ki Shimano tahtını çoktan kaybetmiş , SRAM ise herkezin vazgeçilmezi olmuş :)

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
Muzaffer abinin dediği gibi ön aktarıcını değiştirmeye de bilirsin. Ama takım olsun :) iyi test ettikten sonra bize nasıl bir şey olduğunu söylersin.
Frenleri avid yap, maşanı RockShox yap. Aynakol Truvativ olabilir. Hatta gidon ve onun boğazı da truvativ yap. Jant göbekleri da sram yaptıktan sonra full SRAM olur :)

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Aklıma yerleşmiş olan Shimano olayı , Bülent abinin XOları iki dakika sürdükten sonra anında kazındı , memnun kalacağımı düşünüyorum :) Artı shimanodan çok daha hesaplı :)

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
@Mansur KHASSANOV

Şuan okadar bütçem yok ancak aktarıcı sistemi değiştirmem benim için yeterli :) Gerisi zaten bana fazlasıyla yeten parçalar :) Ancak frenlerimi ilerde avid yapacağım zaten :)

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
@Bülent ONUTKAN

abi ben sana sormadan önce yazmıştım :D

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
XTR cı adamıda XX ci yapacaksınız hadi hayırlısı bakalım :D

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Bakalım salı günü malzemeler geliyo , hemen takar cumartesi bi çıkarım neresi olursa sonra derim abi SRAMa geç kesin yada al XTR diye :)

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
@Barış Birlik

Barış sende görürüm zaten alınca bir kullanırım kafam eserse geçeriz Sram a :D

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Herkesin SRAM demesinin bir nedeni vardır bence :) Bugün çıkamadık şehirdışına kentormanda mıcırdan çıkıyoruz , XTnin vites ayarlarının yapılmış hali bile fena ya :)

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Parçalar elime ulaştı , abi SRAM olayı aşmış diyorum :) Sadece insan eline almakla aşık oluyor parçalara :)

• Beğen
Tepkiler: Yamaç Eşmeliler

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
@Barış Birlik

fotoğrafları bekliyorum:)
nerden aldın? Kaça maal oldu?
Hemen tak ve yorumu yap :)

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Elimden geldiğince hızlı olacağım :) Ancak sınav haftama denk geldi aksamalar olabilir :) Bana SRAM XO arka aktarıcı ve XO twister kollar 400 TL gibi bir fiyata geldi pahalı gibi ama tamamen hak ediyor gibi :)

Tepki
27
Barış arkadaşımız katılıyorum :in: Barış aldıktan sonra sanırım illk benle görüştü ve ben ilk defa elime aldığımda öyle hafiflik görmedim :eek: Yalnız değinmek istediğim vites kolları çok kolay vites attırıyor fakat vites düşürmek çok zor oluyor

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
@Barış Birlik
Hayırlı olsun barıs gule gule kullan,kullandıkca sende benım gıbı shımano'dan uzaklasacaksın gor bak:in:

• Beğen
Tepkiler: Barış BİRLİK

adem canseven

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
adem canseven
Bisiklet
Merida
bende x.o takım yaptım arka aktarıcı x.o, vites kolları trigger x.o bende bekliyorum.bende çok güzel olacağına inanıyorum bugün akşam yada yarı elimde olacaklar.bende çok heyecanlıyım..