SRAM XO, XGEN SET..XTR dan haha iyi?

Crossmax

Aktif Üye
Tepki
27
Arkadaslar bisiklet dizmek istiyorum ve XTR setimden cok memnunum ama SRAM hakkinda cok pozitif seyler duyuyorum..Simdi adamim biri en pahali TREKi aldi ve SRAM setini kullanmadan satiyor..Set bundan ibaret ve fiyati 650 euro..sifir kullanimalmis tek bisiklete takilmis..Bu fiyati bunlar edermi ve XTR gibi iyimi..cunku yoksa XTR alirim..AVID ULTIMATE ve cranckta cok guzel aslinda..650 euro edermi?

- SRAM XO achterderailler lange kooi model 2008,dus met carbon kooi.
- SRAM X-9 voorderailleur
- SRAM XO Triggers
- SRAM PG990 11-34 9 speed
- AVID Ultimate schijremmen voor en achter 160mm schijven met is bevestiging.
- Bontrager Race X Lite 44/32/22, carbon crankstel

DEGERMI?

Scudo

Bertann

Daimi Üye
Tepki
175
Kaçırma derim... Hatta Sen almıcaksan ben talip olabilirim:D

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
XTR ön attırıcı, XTR ruble, XTR frenler ve XTR ayna kol bu sete göre daha üstün.

Vites donanımı ise biraz keyfe kalmış denebilir. İkisi de çok iyi, ikisinin de meraklıları var. Benim tercihim XTR olurdu, fakat yapacağın kârı düşünüyorsan, ona birşey diyemem. XTR set çok daha pahalıya patlar...

Crossmax

Aktif Üye
Tepki
27
@HaliliOzturk

XTR disk SETI 780 euro..yani okadarda fazla kar yapmayacagim..acaba dedim kullanis olarak ustunluk var ise denemekte fayda var diye dusundum..XTR gercekten cok iyi..ama SRAM hakkinda cok fazla pozitif seyler duyuyorum hele arka aktaricisi..
AVID ULTIMATE DISK seti ise herhangi bir disk setinden daha ustun oldugunu dusunuyorum..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
130 Euro az fark değil. İyi bir sele alınabilir o paraya ;)

Ama dediğim gibi, 2007 ve sonrası çıkan XTR'lar hiç bir koşulda Sram'ı aratmıyor. Önceki seri için haklısın, XTR (2006 ve öncesi) Sram'ın X.O'suna karşı çok yavaş kalmıştı. Ancak yeni Rapid Fire kollar ve Ultimate'e göre bir kaç gr ağır ama çok daha güçlü frenler bence XTR'ı öne çıkarıyor.