Sram x3 nasıldır sram 1:1 nedir ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Berkant.dogan tarafından paylaşıldı.

1. Berkant.dogan

Berkant.dogan Kıdemli Üye

Seviye:
    bilgilerinize güveniyorum sram shimano nun hangi serisine denk gelir ;Sedona 721 almak istiyorum Gidon

2. Ronay Kılıç

Ronay Kılıç Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    sram x5 denktir shimano deore - sram x4 denktir shimano alivio diye biliyorum , fiyat olarak en azından böyleler fakat kullanım olarak öncelikli tercihi sramdan yana kullanıyorlar genelde , kullanan arkadaşlara sormakta fayda var diye düşünüyorum. ben sram x4 kullanıyorum ve çok memnunum. umarım yardımcı olabilmişimdir , iyi forumlar , iyi pedallar

Berkant.dogan bunu beğendi.
    Berkant.dogan

Berkant.dogan Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim :)

4. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende de x4 var, sram lar shimanolara göre daha iyi bana göre, bir kullanan olarak çevremde shimano lar daha çok problem çıkartıyor. 721 deki x3 set de orta-vasat arası bir vites. 1:1 konusunda ise bilgim yok , umarım daha bilgili arkadaşlar bilgilendirirler.

5. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sram X3 = Shimano Altus gibi düşünebilirsin. Giriş seviyesinde bir vites sistemidir. Sram'da X5'in altı pek önerilmiyor.

6. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sram x5 li yada shimano deore li mtb ne önerirsiniz peki 1000 tl altı varmıdır

7. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    1:1 Vites değiştirmek için yapılan tel çekme oranıdır. Sram 1:1 oranında tel çekerek vites değiştirir, Shimano 2:1 oranında. Bu nedenle farklı markaların vites kolları diğer markanın vitesleri ile çalışmaz.

8. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu sene Sram x3 8'li sistem olarak sürüldü her halde,Sram x4'de 9'lu sistem çıkmış.Marintekstore'da görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-42-14.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
2-1484682847519-10n1z5cna8fg7-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
3.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...