sram x o sorununa yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında yvzbikes tarafından paylaşıldı.

1. yvzbikes

yvzbikes Forum Demirbaşı

Seviye:
    elimde bulunan sram x o vites kollarını bisikletime monte eddim yalnız
    arka aktarıcım shımano xtr 971 modeli ve tersyay 3ile4 iki vites birden geçiyor
    5ile 6 aynı sorunu yapıyor diger viteslerde 1 tık ile geçiyor ama yukarıda belirtdigim viteslerde iki iki geçiyor.
    yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teş...

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Sram ile Shimano farklı sistem kullanır. aktarıcınızıda değiştirmeniz gerekiyor sorunu gidermek için ...

Bulunmaz bunu beğendi.
  3. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teli salma boyunun farklı olmasından kaynaklanıyor diye duymuştum sonuç olarak,Gürkan ın dediği gibifarklı teknoloji...ve ne yazıkki arka vitesin değişmesi gerekli.

yvzbikes

yvzbikes Forum Demirbaşı

Seviye:
    hım teşşekürler arkadaşlar bugun sram arka aktarı ile deneyip size haber edecegim.tabii musait olursam

5. yusuf yuce

yusuf yuce Üye

Seviye:
    Sorun kesinlikle sistem uyuşmazlığından kaynaklanıyor Sram'in shifter sistemi 1:1 Shimano'nunda 2:1 dir.

ilyasss ve Bulunmaz bunu beğendi.
  6. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yukarıda koyu işaretlediğim oranlar neyi ifade ediyor.? Biraz detayıyla izah edermisiniz? Hazır konuya el atmışken sizden veya bilenlerden bir ricam olucak: (Acaba hiç Sram kol ile Shimano arktarıcıyı kullanan olmuş mu? Faydasını görmüş mü?)
    Aslında sorumun mahiyetini daha iyi açmak gerekirse bir örnek vermek isterim: ( Sram X0 Twist vites kolları ile Xtr arka ve ön aktarıcının çalışması mümkün mü? deneyenler?..)
    Teşekkürler herkese, bol paylaşımlar dilerim:in: ..

7. nightdriver

nightdriver Aktif Üye

Seviye:
    SRAM'in 1:1 rasyosu her 1 mm kablo hareketinde (vites kolu ile) arka viteste 1 mm hareket sağlar.
    Shimano'nun 2:1 rasyosu her 1 mm kablo hareketinde arka viteste 2 mm hareket sağlar.

Dolayısıyla Sram'in X serisi vites kollarını Shimano arka viteslerle kullanamazsınız. Ancak ön viteslerle kullanabilirsiniz. Fark sadece arka viteslerde.

Sram'in sadece Attack serisi trigger veya twister vites kolları shimano'nun arka vitesleriyle uyumludur, yani, 2:1 rasyosuna sahiptir.

Sram Attack Trigger

Sram Attack Twister

8. yusuf yuce

yusuf yuce Üye

Seviye:
    nightdriver arkadaşım çok güzel bir şekilde açıklamış.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-15_10-48-23.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
1.jpg
Merhaba arkadaşlar, daha önce kullandığım timex gpsde hız sensörüne bağlı otomatik pause ile aktivitenin mola süreleri strava kaydında gözükmüyordu.. [ATTACH] Ama garmin 1000 ve 520 gpsler...
20150320_122950-1.jpg
Arkadaşlar bisikletten düştüm köprücük kemiğimi kırdım ..köprücük kemiğini kıran arkadaşlara sorum olucak..özel hastaneye gidiyorum kaynamaz diyor doktor devlete gidiyorum kaynar diyor ben...