Sram Red eTap kablosuz vites sistemi

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Işıklı mışıklı mı bu pahalı birşey bisiklete hava katar mı peki biz kaç sene sonra alabiliriz bu aleti

Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Revolutions Futboldan o kadar derin anlamam. :) Bilgisayarda da koca koca fanları sıvı soğutmaya tercih ediyorum.

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.107
Bisiklet
Diğer
@Murat B.
Fiyatlar konusunda upgrade kit olarak bakınca E-tap ve di2 fiyatları baya yakınlar.

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.107
Bisiklet
Diğer
@Gökhan Toros

Yorumunuz üzerine biraz daha araştırdım evet Etap'de belli yazılımsal sorunlar var. Arada bir güncelleme yapılsa da pek çözüm getirmemişler. Garanti yoluyla çözüme ulaşmış çoğu. Bu yüzden Etap alırken garantisiz(sahibinden 0 veya 2. el set) almamaya baya dikkat etmek gerekiyor.

En büyük dezavantajlarından birisi de maalesef kaza koruması yokmuş. Yani biraz sert bir kazada aktarıcının darbe alması durumunda muhtemelen aktarıcı çöp oluyor. DI2 larda kaza anında sistem kendini kilitliyor. Bu sayede elektronik sistemdeki zarar en aza iniyor.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Özhan Akgöğ

Başka bir sorun daha;
Zincir yokken, arka aktarıcı en üst konumdayken jant tellerine takılıyor. Yani en üst viteste zinciri kırarsanız eğer, zincirle beraber arka vites de çöp oluyor (muhtemelen kadro kulağı ve buna ek olarak belki de kadro)
Sram'ın bundan haberi var ve kullanıcılara cevabı "Zincir varken sorun yok, zincirsiz böyle bir sorun olması da kullanımı etkilemiyor" şeklinde. Standart Amerikan mühendisliği kısacası. "That'll do" şeklinde geliştirilmiş ve üretilmiş parçalar.

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.

+1
Klasik, telli Camp.setten asla vazgeçmem.
Herhangi bir ekipmanı arızalansa bile dünya para.
Ne kadar çok elektronik o kadar çok sıkıntı yaratma ihtimali.

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Di2 3. Jenerasyonu çıkıyor yanlış bilmiyorsam.Bu anlamda daha oturmuş bir sistem diye düşünüyorum.Yazılımları daha kararlı.Ben ilk jenerasyonu kullanıyorum 10 lu sistem ultegra 6770.seri çoklu vites değiştirme yok, ön tanımlı vites kombinasyonları yok ama daha evvel kullandığım 105 setimle kıyaslarsam çok hızlı, ayarı bozulmuyor, zincir sürtme sesi kesinlikle yok çünkü alet ayarlıyor kendini.pili tek şarjla 1000 km kadar gidiyor.tabiki kullanıma bağlı ancak düzgün kullanımda ben rahat rahat üzerine çıkacağını düşünüyorum km olarak.bir de pili bitmeden uyarı veriyor ki bu uyarı sonrası yaklaşık bir 100 km gidersiniz 100 km sonra ön aktarıcıyı kapatıyor bundan sonra da arka aktarıcı aktif kalıyor. Komple pili bitirmek gerçekten zor.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.623
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu iki aynakolda aynı özelliklerdeler fakat siyah olan yeni model , gri olan ise 2011 model.Sram ' a email gönderdim farkları sordum.
Cevap ikiside aynıymış.Sadece tasarımları farklıymış.Şimdi siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?
191945191946

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.623
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umtdgny
Deneme şansı yok ama kadro rengi kırmızı -beyaz.Şuan siyah var üzerinde.Sanırım gri renk değişik durur.Cevap için teşekkür ederim.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@scottrek
Gri olan resimde daha koyu çıkmış. Benim elimde köşede duran var birtane aynakol yaprağı ve tam olarak gri olanın rengi bu şekilde.

191950

• Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.623
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Acayip fark var arasında :) sanırım ilk seri düz gri .Bu fotodaki 2.seri gri ama üzerinde ince dairesel çizgi var.Sanırım ikisi farklı.

Yusuf Ziya Aktaş

Katip el-Bayburdî
Tepki
270
İsim
Yusuf Ziya AKTAŞ
Bisiklet
Focus
@scottrek Üstad her ikisi de hoş durur gibi geldi bana. Ben olsam ikisi de aynıysa uygun fiyatlı olanını tercih ederdim:D

• Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.623
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yusuf Ziya Aktaş
Aralarında 30 Euro fark var.Gri olan daha pahalı.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Ziya Aktaş