Sram guide r fren temas ayarı nasıl?!

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
Yeni aldığım bisikletin üzerinde sram in guide r model frenler var. daha önce kullandığım hidrolik frende balataların rotora temas mesafesi oldukça kısaydı, fren kolunu çekmeye başladığım an hemen tutmaya başlıyordu. Genelde de zaten hidrolik olsun veya v-fren olsun ayarım bu şekilde oluyordu ve buna alışmıştım. Yalnız bu guide r da balataların rotora temas mesafesi uzun, resimde de gösterdiğim gibi belli bir yere kadar çektikten sonra temas başlıyor ve tutmaya başlıyor. Gözlemlediğim, fren kolunu çekmeye başladığımda balatalar hareket etmeye başlıyor hemen ama aradaki boşluk fazla herhalde ki anca temas ediyor. Aslında frenin tutmasında sıkıntı yok ama böyle bir kullanıma alışık olmadığım için benim için sıkıntı oluyor.
Nasıl bir çözüm getirebilirim sizce? Aklıma gelen birşey var ama fren kolunun içini açıp üzerinde değişiklik yapmam gerekiyor, ki başarı oranım düşük bence :)
Aslında bu frenin RSC modelinde olan kontak noktası ayarı özelliği bunda da olsaydı sorunumu çözecekti ama maalesef bunda yok.
Aldığım yere de danışıcam ama pek sağlıklı bir cevap vereceklerini de tahmin etmiyorum.
Acaba ne yapmak lazım?!

guide-r.jpg

Scudo

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Yağ basıncı az olabilir mi? Biraz daha yağ basarak pistonları daha da dışa alabilirsiniz bence

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.872
İsim
Hakan Engin
@Ahmet Faruk Eğit

İşte onu bilmiyorum, bir iki servise danıştıktan sonra onu da deneyebilirim.

Grantou

Üye
Tepki
4
İsim
Ali
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba biraz zaman geçmiş ama sonuç ne oldu?