SRAM Force Double Tap Shift Levers

Scudo

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Sram'in vites kollarini seviyorum, fren koluna dokunmadan vites degistirmek guzel. :in:

Oldukcada hafifler.

• Beğen
Tepkiler: MDT

Tolga Tunçel

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Mustafa şu ağırlık konusu ömrünü yedi bee arkadaşım...

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
Birşey soracağım ve cahilliğime verin :eek:

Yol bisikletinde vites nasıl değiştiriliyor bende var ama eski ve değiştirme kolları meydanda bu yenilerdede frenin altında ama onu nasıl değiştiriyorsun bir türlü çözemedim gerçi yakından inceleme fırsatım olmadı ama açıklayabilirseniz çok iyi olur çok teşekkür ederim saygılar. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Emirhan Kaya
mrb
sram'de fren kolu ayrı çalışır klasik sık bırak ,hemen altında bir kol daha bulunur oda vitesleri değiştirir nasıl? sağ koldaki sola doğru tek çıt vitesi büyütüyor iki çıt küçültüyor,sol kolda da sağa doğru tek çıt vitesi küçültüyor iki çıt büyütüyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Emirhan Kaya

mrb
shimano'da sora kollarda tek parça vardır hem fren hem vites değişir o kollarla sağ kolda sola doğru vites küçülür elcikteki düğme ile vites büyür,sol kolda da sağa doğru vites büyür elcikteki dügme ile vites küçülür ( bu sistem campagnolo'da aynıdır)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Emirhan Kaya

mrb
ve shimanonun soradan sonraki modellerinde ise sramdeki gibi iki parça kol vardır fakat sistem farklıdır
shimanoda fren kolları ile vites küçülür vites kolları ile büyür farkı bu ve sramde tek çıtta olurken bu değişim shimnoda iki çıtta olur shimanoda daha yumuşakktır ama sramde daha sert olur

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Yeni Force serisi hem görsel hem de özellikleri açısından Red'e iyice yaklaştı, ağırlık farkı da iyice azaldı. Bakalım bir sonraki Red serisinde SRAM nasıl değişikliklere gidecek merak ediyorum, nerelerden kırpacak gramları!!?? :D

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
@RECEP ÇALIŞKAN

çooook teşekkür ederim kafamı kurcalayıp duruyordu :D iyi forumlar çok iyi anlattınız :in:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Emirhan Kaya

rica ederim ,anlatabildiysem ne mutlu bana...!not:teşekkür etmek istediğinde ayrıca altdaki teşekkürler butonunu tıklayabilirsin