Sram Force Aynakol da Boşluk Oluştu

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Sorunu yaşayan var mıdır bilmiyorum ama çözümü ile ilgili belki de bir şeyler bilen çıkar.
2015 Focus Cayo bisikletimde Force aynakol da bugün oluşan, başlıkta da belirttiğim bir sorun olduğunu fark ettim. Bisikletçiye götüreceğim, kendisinin görüşünü aldığım da "bir söküp takalım, belki sorunu buluruz" dedi, fakat öncesinde bilgi edinmek istedim. Boşluktan dolayı aynakol sağa veya sola 1-2 milim kadar kayma yapıyor, buda haliyle rahatsız ediyor. Bununla ilgili bir çözümü olan var mıdır?
Bir de şöyle bir durum var, bisiklet garantisi üzerindeki komponentleri de kaplar diye biliyorum ve Sram in distribütörü Aslı bisikletmiş, bu gibi tamir-bakımları kendilerine bildirmeme gerek var mıdır?
Fotoğraflar da olması gereken hali ile ve boşluğun göründüğü hali görebilirsiniz. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Dosyalar

Scudo

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
Dert edilecek bir sorun değil, yeni bisikletlerde genellikle oluşan bir durum. En iyisinde de olabilir en kötüsünde de. Zaten bu nedenle bisikletler satıldıktan sonra ücretsiz ikinci bakıma çağırılır ve burda göbeklerde vb. oynayan parçalarda oluşacak boşluklar sıkılarak giderildikten sonra sürüşe devam edilir. Aynakolunuz sökülecek, göbek sıkıştırılacak ve tekrar aynakol takılıp sıkıştırılacak. Bisikletinizi bu sorunu farketmeden uzun süre kullanmamış olmanız sevindirici bir haber bile sayılır.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
alyan ile sıkılır, hallolur. probleminiz yok sayılır, sıkmayın canınızı. :)

bazen plastik yuvarlak halkayı çıkarınca dahi boşluğu hissediyorsunuz sram force bb30'da.

• Beğen
Tepkiler: Zafer KAPLAN