Sprey yağ mı normal yağ mı?

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Arkadaşlar Aspect 30'um için dry lube almayı düşünüyorum.
Sprey mi almalıyım diğer normal olanından mı?

Scudo

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Bence sprey alma, normalinden al, bende onu kullanıyorum.

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Meseleyi anladım..
Normal olanın yazın sıcaktan akma ihtimali var. Kışın sprey de donup fayda sağlamıyor...

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
şu yağ işi ne motorcular tarafından anlaşıldı nede bisikletçiler tarafından,yağmurda yüzlerce km sürdüm ve zincirimi temizlim artık dediğimde 1 kilo yağı temizlemekle geçti vaktim.zinciri hafif yağlayın kullanın özgürce yüksek ısıda yada yüksek devirlerde çalışan bir aksam değil maksimum dönüş hızı belli :) milleti kandırıp duruyorlar yağ satalım bal satalım diye.Kapıcının bisikletine bak en az 20 yıllık pejodur ve 20 senedirde yağlanmamıştır ve hala çalışmaktadır üstünde birazcık pas olsada :) kasmayın yani kendinizi bu kadar.500 kmde bir hafif çok az yağlayın gitsin.normal dişli yağı kullanın

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
@Mücahit Kıvrak

1 liraya satılan ince makine yağları var , onlardan iğnesiz bir şırınga yardımıyla her baklaya birer damla damlatıp daha sonra küçük bir bez parçası yardımıyla fazla yağı silerseniz uzunca süre idare eder diye düşünüyorum. Yukarıda @Derşan Sezer'in yazdıklarına tamamen katılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mücahit Kıvrak

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Bende koruyucu silah yağlarının hem sıvı,hemde spreylerinin uygun olacağını düşünüyorum.Ancak temizleyici silah yağından uzak durun derim.

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
bi arkadaşın dediği gibi yazın sprey kışın normal yağ =)

alplord

Üye
Tepki
0
İsim
Alpaslan Yalınkılıç
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@derşan sezer

aranıza yeni katılmış biri olarak çok doğru ve akıllıca bir cvp tamamen katılıyorum. saygılar