Spor salonunu biraktim.

Melih Mete

Üye
Tepki
0
Normalde kilo vermek icin 2 aydir spor salonuna gidiyordum. Kardiyo yapiyordum. 8 kilo verdim. Gidis gelis bisikletle birlikte toplam 3 saat harciyorum. Derslerim agirlastigi icin biraktim salonu. Sorum şu;

Salondaki kadar efor sarfettirecek ve kilo vermeye devam etmem icin kac saat kac km kacinci viteste kac kadans ile bisiklet surmem gerekir? Sabahlari bisiklet surmeyi tercih ediyorum. 6 gibi.

Eklersem daha yararli olur. Bianchi Speed 4000 kullaniyorum. Dag bisikleti kategorisinde ama lastikler o kadar da kalin degil. Boy 1,81. Kilo 100.

Scudo

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Melih, günde en az 1 saat 20 km ortalama ile bisiklete binmeye devam et. Salonda yaptığın hareketlerden çok daha fazla kalori yaktırır. Tabloyu da bir incele bakalım.

https://i.hizliresim.com/ynvV97.jpg

• Beğen
Tepkiler: fatihtemizer

inbox

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Scott
kilo vermek için sadece kalori yakmak önemli diğildir beslenme ve uyku daha önemlidir..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

Melih Mete

Üye
Tepki
0
Normal oturarak surerken 2*6 kombinasyonunu kullaniyorum. Hizlanmak istedigim zaman 3*7 alip ayakta hizlaniyorum ama biraz zorlaniyorum. Kadansim dusuyor ve bisikleti bir saga bir sol tarafa yatirarak surmeye calisiyorum. Bu iyi midir kotu mudur? Zorlama olayi.

Beslenme olayinda problem yok da uyku icin ayni seyi soyleyemicem. Universite sinavina hazirlandigimdan bazen 5 saate dusebiliyor uyku saatim. Normalde 6-7,5 saat.

inbox

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Scott
ben genelde nabıza göre biniyorum bisiklete referans aldığım nabız... bu konularla ilgili bir çok paylaşım var yağ yakım frekansı interval vs gibi onları araştırırsan daha sağlıklı olur...

mouse olmadığından yazdıklarımı silmişim düzeltiyim derken dediğim gibi evdede ağrlık çalaşa bilirsin şınav mekik barfiks vs ayrıca danbıl alarak kas kütleni korumanda ve geliştirmende önemli kilo vermek için you tube vs gibi sitelerde ev proğları mevcut... uyku önemli 7 8 saat erken uyuyup erken kalkmak hormonel yapıyı korur ve daha sağlıklı çalışmasını sağlar buda yağ yakımını hızlandırır uykuda bile..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol, lastik, rüzgar ve eğim durumuna göre vites değişir. Ama tüm bunların eninde sonunda bağlandığı yer kadanstır. Kadansını 100-120 civarlarında tutmanı sağlayacak vites ne olursa onda sürersin.

Haftada 3 kez, sabahları 1-1buçuk (İlk 15 dakika hafif tempoda olmak kaydıyla) saat kadar bu şekilde sürsen, yediklerine ve dinlenmelerine dikkat edersen ayda 4 kilo verirsin rahat. Tecrübe ile sabit. Salonların kapısından girmeden, 4-5 ayda 21 kilo verdim bu şekilde. Zaten ayda 3-4 kilodan fazla vermek de zararlı.

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Evde T25 yapmaya çalışıyorum onun haricinde her gün işe bisiklet ile gidiyorum. Gidiş geliş 26 km süre olarakta yaklaşık toplam 70 dakika sürüyor.
Rejim yapmıyorum. Eskisi ile aynı belkide daha fazla yiyorum. Şekeri tamamen kestim ve günde yarım kepek/buğday ekmeği tüketiyorum genelde.

Bu şekilde aç kalmadan ilk ayımda 4 kilo verdim. Zaten ayda 4 kilodan fazlası önerilmiyor.

Aspendos2309

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Bisikleti eline alip kosmani tavsiye ediyorum sana. 1 ayda 10 kilo verirsin.

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Herkese selamlar. bak öncelikle eğer üniversiteye hazırlanıyorsan öncelik olarak ona ver kendini at kapağı bir yere tabi bunu derken de her dakikanda ders çalış demiyorum ama yazını okuyunca aklıma kendim geldim ben de sınava hazırlık döneminde başladım spora yazın başladım okullar başlayınca bıraktım o dönem 1.88 boyun ve 98 kilom vardı insanın yaşam standartını çok etkiliyor kilon ama düşündüm ki önce bi yer kazanayım sonra hiç ara vermem kazandık bir yeri gittik şimdi ise boy aynı heralde kilom ise 80- 83 arası gidip geliyor eğer üniversite gibi derdin yoksa yazdıklarım boşa olabilir :D ama önceliğini ileriye ver derim ben öyle bir çaban var ise bisikletini sür yemek öğününü artır uykuna dikkat et. Ayrıca spor salonuna ben de ilk zayıflamak için gittim ama etraftakileri görünce dedim ne yapayım daha zayıflayıp o kadar kilomla ağırlık altına girmek gibi bir hata da yaptım ama çabuk döndüm o hatadan o yönden de dikkat et derim ben. Şu an konudan baya sapmış hissediyorum kendimi :confused: neyse iyi geceler herkese :uyku:

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Bisiklet Kilo vermek için yeterli değil bence pedal çevirebilmek için yemek lazım yiyince de çevirmenin bir anlamı kalmıyor. Bisiklet de pedal çevirmek için harcanan gücün daha az bir kısmı ile hafif koşu yapılabilir ve daha fazla yağ yakılabilir diye düşünüyorum. bisiklet yerine hafif tempolu koşu yapılırsa daha yararlı olur ve düzgün bir diyet ile tabi yaklaşık 1 yıldır bisiklet kullanıyorum Kilo vermeme hiç katkısı olmadı siz salona gittiniz daha iyi bilirsiniz bunları sabahları koşmaya başladım işten geldikten sonra yiyeceği de azalttım şeker, yağ ve ekmek bu şekilde 95 den 72 ye kadar düştüm 3 ayda geçen sene sonra boş boğazlılık yapınca 85 e çıktım şimdi yeniden inmeye çalışıyorum. zayıflamak için dengeli beslenmek aburcubur dan uzak durmak şart.
yukarda yazdıklarım benim süşüncemdir herkes fikrini yazmış zaten.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
hergün düzenli olarak burpee yap. nabız bisikletteki kadar hızlanıyor :D

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
beslenmene dikkat et. ben yata yata ayda 5 kilo verdiğimi biliyorum üstelikte diyetislen yaptığım pazarlıkta öğle yemekleri pide yiyerek.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci
Tepki
6
Benim de bir kaç tavsiyem var, ama sadece kilo vermek üzerine değil.

biraz kas yapsan sorun olmaz her halde ? öncelikle barfiks için bir çubuk al, kapıya as.
maddi durumun yerindeyse 100'liralık ufak kum torbalarından al.Vurmasan bile ağırlık niyetine kullanırsın benim gibi :)
Sonra bisikletinle yukarıdaki beylerin verdikleri programı uygula.
sonra eve dön, soğumadan;
araya bir gün dinlenme koyarak gün aşırı bir şekilde, şınav ve barfikse "hayvansı" bir şekilde asıl.Bisikletle çalışan alt vücudun yanında üst vücudu es geçme.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@mustafa genç

Ben geçen yıl bisikletle 10kg kadar vermişdim günlük 2,5 saat 4 ay yaz sezonunda 8 aylık kış sezonunda yemeye dikkat etmeyince geri aldım, ama bu sene aynı sürede 6kg kadar verdim heralde vücut artık o kadar zorlamıyor bu sporu.
Birde eğer doğruysa yağ yakım nabzı %50ymiş bisiklete binerken %75 nabız ortalamasıyla gidildiğinden yeterince yakılmıyormuş eğer öyleyse %50 nabızla yapılacak tek şey yürümekdir heralde

Bu sene kışın ki amacım kilomu korumak, kışlık kıyafetler eşliğinde binemediğim 8 ayı 4 aya indirmek ve bu sürecdede kondisyonumu korumak için yeterli olursa haftada bir gün bari binip uzun turlar yapmak

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
iki gündür sabah koşuyorum baldırlarım nasıl ağrıyor sanki askerde ördek yürüyüşü yaptım gibi merdiven inip çıkarken zorluyor ama koşarken nefeste bir sıkıntı yok bisiklet ten olda gerek :)