Spor amaçlı bisiklet

Tepki
0
İsim
Alper Şimşek
Bisiklet
Geotech
Herkese merhaba,

Bisiklete her zaman bir ilgim vardı ve bu sene kendi adima başka bir seviyeye taşıdım ve haftada 4-5 gün, günlük olarak ortalama 60 km yol yapıyorum. Bunları 4 yaşındaki geotech dağ bisikletim ile yapıyorum. Genel olarak İstanbul un sariyer tarafında ki yokuşlarda, sahil yolu gibi yerlerde kullanıyorum ve Şehirlerarası uzun turlarda yapmak istiyorum.120-150 km. Artık yeni bisiklet alma vaktim de geldi ama ne alacağıma karar veremiyorum. Yol bisikleti almak çok istiyorum bütçem 2000 e kadar çıkabiliyor universitedeyim daha. Uzun turlar için bagaja ihtiyacım yok, bisiklet üzeri küçük çantaları yetiyor sırt çantam ile beraber. Baya kullanışlı bir çantam var. Ne onerirsiniz?
Teşekkürler.

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
yol bisikleti senin işini görür o bütçeyle salcano tiagra xrs02 alınabilir 2.el sayfada baya ilan var

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun turlar için değil de günlük kullanım ve spor amaçlı yol bisikleti öneririm. Yol bisikletiyle de tura çıkarsınız ancak bazı şeylerden ödün vermeniz gerek.(Yol bisikletimle 170 km gidiş 170 km geliş 3 günlük bir tura çıkmıştım(link))

2000 ₺ 'ye xrs 02 bulmak çok zor olsa da 1500-1600 ₺ civarı salcano xrs 030 bulabilirsiniz. Ya da 2000 ₺' yi biraz daha geçerek sıfır xrs 030 alabilirsiniz. Türkiye piyasasında performans\fiyat olarak en cazip bisiklettir kendisi :) Beğenmezseniz de başka marka-modellere bakın, ama mutlaka yol bisikleti alın...

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
2000₺ ile Carraro cr 052 almanızı öneririm.

Enver T.

Üye
Tepki
102
Bisiklet
Merida
(link)

Bu konuda yer alan bisikletleri inceleyip birini seçmenizi öneririm.

Asmeransa

Üye
Tepki
12
İsim
Emrah
Bisiklet
Salcano
2000 TL gibi bir bütçeniz var ise güvenlik ekipmanları, bakım ekipmanları gibi şeyleride dikkate almanız gerecek o yüzden bütçenin bir kısmını kesinlikle ama kesinlikle bunlara ayırın bende 2 ay içerisinde kardeşime ve kendime salcano xrs 040 sora aldım ve çok memnunum tam bir fp ürünü kesinlikle tavsiye ederim.

Tepki
0
İsim
Alper Şimşek
Bisiklet
Geotech
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Salcano almayı planlıyordum zaten ama bir türlü emin olamiyordum. Salcano alacağım. Bir de dediğiniz gibi ekstra ekipmanları güzel hesaplamam gerekecek.