Spor amaçlı Bisiklet alacağım

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar;
Spor amaçlı bisiklet alıcam ve hergün 30 km kadar yol katedeceğim ama yollar çok bozuk ve ben ne tür bisiklet alıcam bilmiyorum.
Geçen sene yol ( Yariş ) bisikleti aldım ama yollardaki o ufak taşlardan hep lastik patlıyordu. Ben aşağıda linkini verdiğim bisikleti beğendim
eğer kullanım amacıma uygunsa almayı düşünüyorum.
(link)

Sizinde alternatif önerileriniz varsa paylaşın lütfen.

iyi günler
Hakan SALLAR

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bence tek ön amortisörlü bisiklet daha iyi tercih olacaktır.Çift amortisörlüler çok yorar. Fren tercihide önemli yağmur çamur için disk fren daha iyidir tercih sizin.

Hidrolik diskli 29er (link)

V frenli , vites sistemi ve bazı parçaları daha üst (link)

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
800 TL paranız varsa benim bisikletimi öneririm kesinli,kle hiçbir sorunu yoktur bu fiyata bu parçalarla bulmanız zor aslında ama aciliyetten satıyorum (link)

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Deniz bey öneriniz için teşekkür ederim ama sormak istiyorum bisikletinizin sıfırı ne kadardır?
Bu konu hakkındaki bilgisizliğimden soruyorum yanlış anlamayın lütfen..

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
@Hakan SALLAR

hakan abi bisikletin sıfırını fiyatı 900-1000 olması lazımdı ben jant göbeklerini değiştirdim sonra hidrolik disk fren yaptım bana 1250 TL ye patladı acil olduğundan 800 TL ye satıyorum aslında bu fiyata satmam normalde ama yani bisiklet alacağım bir bisiklet var onu kaçırmak istemiyorum :)

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
linkteki salcano ng 650 den bu hafta 2 tane aldım. neden iki tane aldım anlatayım.
ilk aldığımda 26 inç jan modelini 500 liraya aldım. haftasonu bir tur atayım dedim. 20 km pedalladıktan sonra yrulup bisikleti kavacıkta elime aldım elime alıp 50 mt ilerdikten sonra bayan bir sürücü bisikletimin üzerinden geçti. bisikleti aracın altından çıkarıp ne var ne yok derken sürücü bastı gitti :(
bisikletten çok memnun kalmıştım. ama ilk gün hurda olmuştum kadroda çatlak ve yamukluklar orta ayna göbek te yamukluk ve arka jantta yamukluk vardı. kadıköy belediyesinin ordaki salcano servise götürdüm. hesaplar yapıldı en sonunda 100 liraya hurdayı aldı aynısından yenisini aldım.
bisikletimden çok memnunum. tek kötü tarafı gidondaki tutma yerleri süngerden çabuk yırtılacaktır.

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
Hakan bey ama şunu söyleyeyim bu fiyata bu parçaları olan bisiklet nerdeyse piyasada yok :)yani sfır bisiklet alırsınız o fiyata benim parçalara yaklaşamaz bile 2. el alırsanız ucuza süpe bisikletler alabilirsiniz tabi bu sizin kararınız