Spinergy arka göbek problemi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ibrahim26 tarafından paylaşıldı.

 1. ibrahim26

  ibrahim26 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Nisan 2007
  Mesajlar:
  260
  Beğeniler:
  39
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  iki yıl kadar kullanılmış bi spinergy xyclone disk jant setim var. sorunum şu ki; geçen gün kolay bi sürüş esnasında arka ruble boş dönmeye başladı. ruble tekeri tutmuyor yani, sadece çok yavaş çevirdiğim zaman çok az yakalıyor tekeri.
  göbeğin içindeki küçük dişlilerin kırılmış olabilieceğini bu yüzden kaçırdığını düşündük ama eve dönüp içine bakınca göbeğin aksamlarında bi problem göremedik. göbeği komple değiştirmek de mümkün değil sanırım, çünkü türkiyede spinergy jant seti satan mağaza yok bildiğim kadarıyla?
  sizce sebep ne olabilir? nasıl halledebilrim? görmeden söylemek zor ama belki aynı problemi yaşamış arkadaşlar yardımcı olabilir. teşekkürler.
   
 2. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.883
  İbrahim kırılmamış bile olsa dişlerdeki aşınmadan ötürü böyle bir problem baş göstermiş olabilir. Elinle çevirdiğinde asla diş atlamaz ancak bacak kuvvetin dişlerin boşa dönmesine neden olabilir.

  Diğer yandan Spinergy kaliteli ürünler üreten bir firma, eminim bu sorun ile ilgili bir mail atarsan sana yardımcı olacaklardır. Göbek ve/veya body değişimi gerekirse de yedek parçayı nereden temin edebileceğini söyleyeceklerdir.
   
 3. Hakan Yazman

  Hakan Yazman Onursal Üye

  Kayıt:
  31 Ekim 2004
  Mesajlar:
  4.046
  Beğeniler:
  5.755
  Şehir:
  Alanya/İstanbul
  Seviye:
  Filibir aksamının içindeki tırnaklar soğuktan dolayı sıkışmış olabilir, ayrıca tırnakları iten yaylar deforme olmuş olabilir ve biraz açılması gerekebilir...
   
  Gürsel A. bunu beğendi.
 4. Gürsel A.

  Gürsel A. Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.402
  Beğeniler:
  2.267
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Arkadaşlar. bazı yalnışları düzeltelim... Bu durumda ille de göbek dağılmış demek değildir.. Son 1 haftada bize aynı şekilde gelen göbek en az 3 tane. Hepsinin soğuktan içindeki yağlar katılaşmış.(Göbekler Shimano alt model idi) Bizde olan (Başkasında olduğunu hiç sanmıyorum) göbek body bakım aparatı ile içini temizleyip daha ince yağ sıkınca sorunlar düzeldi.(sadece mili ve bilyaları sökerek)

  Diğer bir yalnış da Shimano veya benzeri göbeklerin body'sinin değişmediği. Bizde bu body'lerin yedekleri var. 7'li veya 8-9 vites için ayrı oluyor. Body değişiyor yani..

  Deneyime dayanan bu tür teknik konularda daha dikkatli cevaplar yazılmasını dilerim..
  Selamlar..
   
  Hakan Yazman bunu beğendi.
 5. Gürsel A.

  Gürsel A. Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.402
  Beğeniler:
  2.267
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  İbrahim.. Göbek sorunun ne oldu?
   

İlginizi Çekebilir

froome.png
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
DSC1865-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2016-9-26_14-19-40.png
Birkaç yıldır yazdığım mesajlarda 'yokuş özürlü' olmaktan bahsediyordum. Bunu hep yazıyorum da, sakın ola bundan övündüğüm veya buna güvenip rakiplerimi yolda alt etme niyetim olduğu anlaşılmasın...