Spin bike hakkında

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar o mu bu mu derken sonra dedim ki madem ben sadece spor için bisiklet istiyorum neden 1300-1500lira yol bisikletine para ödeyeyim.
300-400 liraya bir spin bike işimi görür sanırım.

Ancak tek çekindiğim olay sıkılmak.Odanın içinde pedal çevirmek sıkıcı olabilir mi?

Yol bisikleti alsam hem 1300-1400 lira gidecek,hem lastik patlağı,akordu gibi sorunlarla boğuşucam.Ancak bunun da artısı outdoor olduğu için eğlenceli olması.Sırt çantasını takıp basıp gitmek laktik asit,ter,efor,yeni yerler görmek kulağa çok daha eğlenceli geliyor.

Gene kafam karıştı.Özellikle 350 lira olması ve yol bisikleti gibi olması

Scudo

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
hocam ona o kadar para vereceğine ikinci el o paraya mis gibi yol bisikleti bulursun arkadaşların varsa beraber gidersiniz yoksa şehrinizde tur düzenleyenler vardır onlarla takılırsınız.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
Hiçbir yere ulaşamadan pedal çevirmek ne kadar zevkli olabilir ki?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
350-400 liraya spin bike olmaz olur diye satilanlar da olmasi gerektigi gibi degil ne direncleri dogru nede oturma pozisyonlari dogru.olmasi gerektigi gibi yapilanlar da bin liradan besbin liraya kadar gidiyor.

Geleyim acik hava ile ev olayina eger evde iki ila dort saat spin bike da veya trainerde antreman yapabilirim dersenuz tum yarislarda ilk uc bir sene sonra garanti :) gozuktugu kadar basit degil aksine cok daha zor ve zorlayicidir.yok ben keyifli cevirecem zorlama olmaz eylencesine derseniz de bu sefer de para vermenize gerek yok cikip yuruyus yapmak cok daha faydali ve ucuz ayrica daha keyifli.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
bi süre sora taşıancağım yerde hiç bisikeltçi yok yetişkin :D
ama düm düz çoğu yer asfalt.
1 sene önceye kadar boks ve fitness ile uğraşıyordum.
büyük şehirden taşınınca kendi evime küçük bi salon kurmaya karar verdim.
120 kiloya kadar plakalar 1000lirayı buluyor
olimpik bar 140 lira
bench sehbası 150-200 lira
1340 tl ortalama bunlara gidecek
Artı 350-400 liraya 50kg dambıl set alıcam.
1600 lira bu kısma ödeyeceğim.
Kum torbası ve eldiven pençik topu,barfiks makinası bunlar ısaymıyorum daha
Salonuma devam edemeyeceğim için artık kendim devam edicem antremanlarıma.Arada eski arkadaşlaral buluşup idman maçları yapıp seneye türkiye şampiyonasına hazırlanıcam.
Yarı ağır-ya da ağırsiklette artık vücudun durumuna göre dövüşeceğim.
Daha önce Olimpik boksör olan hocalarım vardı.
Artık tekim
bu sporu yapmak isteyenlere tavsiyem en az 1 yıl kaliteli bir salonda iyi hocalarla çalışıp daha sonra şartlar el vermezse evde yapmanız.
Salon tecrübesi olmadan evde bu iş olmaz.

Konuya dönersek kardiyo olarak zevk aldığım tek aktivite bisiklet.Koşmaktan nefret ederim D:Hme koşu bandı hem açık hava acayip sıkıcı gelir bana.
Bu spin bikelarda sıkıcı gelirse üstüne benzin döküp yakabileceğim fiyat aralığında olması önemli :D

Yol bisikletlerine cidden aşık olmak üzereyim.Şimdiye kadar sadece boksa aşıktım spor olarak.
Amma velakin çok pahalılar.
Kron rc 2000 düşünüyorum 1350 lira makine.
İyice kafam karıştı.
Çünkü hiç bisiklet arkadaşım olmayacak. yeni taşınacağım yerde.

OĞUZ.UZ

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Diğer
yeni bir mahalle dahi görmeden, rüzgarı yüzünde hisstmeden, adrenalin damarlarına hücum etmeden pedal çevirmek size çekici geliyormu :rolleyes:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Abi bende yol bisikletine olmasina ragmen malum onumuz kis ve sinavlar , evde de kisitli zamanda antreman yapabilmek icin trainer roller ve spin bike arasinda kaldim.Butcem de 600-700 TL arasi oldugu icin arayislara basladim o fiyat araligindaki trainer ve rollerlar gercekten fazla ses yapiyodu ve apartman dairesinde oturdugum icin bu mumkun olmayacakti.Bende dun gidip voit venus spin bike aldim.Bugun elime ulasti ve inanilmaz memnun kaldim.Km saatini ve bisikletin orjinal selesini de spin bike a takinca daha da bi guzel oldu.Hem hic kafa sisirmiyor hem de antreman yapma olanagi sagliyor.

mansur dağlı

Aktif Üye
Tepki
1
Bisiklet
Scott
Proform spin Bike tour de france aletini kullanan var mı ? Daha ileri düzeyde nasıl faydalanabiliim, sadece içindeki 21 programı kullanabiliyorum, sitesinde nasıl yeni rotalar indirebilirim? Lütfen yardımcı olun

Alfie

Üye
Tepki
14
Çok güzel bir konu ama devamı gelmemiş. Ben de şu sıralar araştırıyorum ama bir türlü karar veremiyorum. Kendim bir süredir araştırıyorum ve şu anda kafamda 2 marka oluştu. Tomahawk ve Schwinn... Bütçeye göre profesyonel tip denebilir. Hangisini ikinci elde makul yakalarsam onu değerlendireceğim.

Son düzenleme:

Alfie

Üye
Tepki
14
Lemond RevMaster Pro modelini ikinci el olarak satın aldım. Sadece evde kullanılmış, fiyat 3200 TL. (235$)

Bu süreçte en çok Diesel SP1, Tomahawk modellerine yakınlaştım. Fiyatı ve satıcının bana yakın oluşundan dolayı Lemond modelini aldım. Web sitesinde 1699 $ dolar idi. Türkiye'de sıfırı yok, o yüzden makul geldi ve aldım. Evde de 2 haftadır kullanıyorum, hava güzel olduğu günler değil ama kapalı ve yağışlı havalarda evde kullanmak ayrı zevkli. Araştırmalarımda en çok ilgimi çeken markalar aşağıda, sanırım en iyisi Tomahawk olabilir, hakkında negatif yoruma hiç rastlamadım.

Tomahawk, Diesel, Schwinn, Lemond

• Beğen
Tepkiler: Özcan