Speedster 50fb hakkında

fnym

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Scott
Arkadaslar merhaba
Scott speedster 50FB yi sehiricinde üzerindeki lastiklerle kullanmamda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?
Ayrica bisikleti yakindan görme imkanim yok, L kadrosu 177 cm boy için çok büyük gelir mi?
Üzerindeki sora vites sistemi ve hidrolik diskten bundaki fren sistemine geçince bana eksileri olur mu?
Teşekkürler şimdiden

Scudo

Yasin Ç

Üye
Tepki
3
İsim
Yasin Çkn
Bisiklet
Giant
Selam Yasin Ben

Scott Speedster 50FB için deneyimlerin nelerdir?
Artıları, Eksileri ?

Almayı düşünüyorum Yardımci olurmusun?

fnym

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Scott
@Petrovic

İlginiz için teşekkür ederim, bisikleti alalı 1 sene oldu, çok memnunum. L kadro çok büyük gelmedi boyuma göre, sele boyu aşağıdaki resim kadarken selede oturduğumda ayak topuğumu pedala basabiliyorum.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160425/cc425ee55bf3de4376367f5e4fc76cb1.jpg

@Yasin Ç

Merhaba, bana mesaj atan bir arkadaşa yazdığım yazıyı kopyalıyorum umarım bir parça yardımcı olur

Bisikletten çok memnunum benim gözümde zerre eksi yönü yok desem yeridir :)

2000/2500 km yaptım yaklaşık lastikler hala götürüyor beni.İmpac denen bir markası var,kaç kere sivri demirlerin üzerinden geçtim balon ya da patlama yapmadı - ki buna şaşırdım.

Fren ve vites sisteminden de memnunum hiç bir problem çıkarmadı,vitesler kesinlikle keşke deore,xt [emoji3] set olsa tarzında şeyler söyletmedi e tabi bunda benim de çok profesyonel bir sürücü olmadığımı göz önünde bulundurmak lazım[emoji1303]

Geceleri 20/30 km lik tek başıma turlara çıkıyorum ve inanılmaz derecede keyif alıyorum 1 sene geçmesine rağmen,bisikletimi izliyorum bazen uzaktan :) seviyorum yani :)

Sizin aklınızdaki sorulara direk cevap yazabilirim sorarsanız nokta atışı

Yasin Ç

Üye
Tepki
3
İsim
Yasin Çkn
Bisiklet
Giant
çok teşekkürler cevapların için.
Bende tur bisikletinden yol bisikletine geçeyim diyorum.
Fiyat uygun geldi.
7000km oldu bisiklet üzerindeki yolum.
Düz gidon, bir yol bisikletinde nasıl? rahatlık konfor açısından.
2400tl. şuan fiyatı.
F/p olarak düşüncelerin neler?
Ben hergün Bandırma/Erdek git gel 40km. yapıyorum.
Yağmurda, kötü asfalt yolda konforuve yol tutuşu nasıldır merak ediyorum.
Çok kararsızım birde.

fnym

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Scott
Benim de 30/40 km yaptığım oluyor fakat hiç yol bisikletlerinde olan o gidondan(özel ismi varsa bilmiyorum) kullanmadığım için ikisi arasındaki farkı bilemeyeceğim. Muhtemelen eğilmenizi sağladığından rüzgar direncini azaltmaya yardımı oluyor ve daha kolay hızlanmanızı, daha az yorulmanızı sağlıyordur diye düşünüyorum. F/p olarak kesinlikle verdiğiniz parayı karşılıyor diye düşünüyorum. Tek bir sorun çıkartmadı bana bugüne kadar.
Parkeli olan yollarda beklenildiği gibi elbette sarsıyor sizi, yol tutuşu doğrudan lastiklerle alakalı bir mesele olduğu için bunda lastiğinizin kaliteli olması öne çıkıyor.
Üzerinde İmpac denen bir markayla geldi işin doğrusu beklediğimden iyi çıktı dayanım konusunda. Islak zeminde ve eğer zemin de asfalt değilse (örneğin genelde kordonlarda olan pürüzsüz döşeme taşlar) bu lastik hiç güven vermiyor.
Şunu da belirtmek gerekir ki bisikleti almadan önce benim aklımda en büyük sorulardan biri de şehir içinde bu kadar ince bir lastik acaba gidişimde, çukurlarda, virajlarda bana sorun olur muydu? Fakat 1 senedir kullanan biri olarak şimdiki düşüncem ise boşuna endişelenmişim ve bugüne kadar o kalın tekerlerle boşuna yüksek sürtünme katsayısına maruz kalmışım oldu. Tekerlek meselesi inanın bence hiç kafaya takılacak bir mesele değil.
Şu bisiklet de alternatif olarak düşünülebilir;

(link)

• Beğen
Tepkiler: Yasin Ç

Yasin Ç

Üye
Tepki
3
İsim
Yasin Çkn
Bisiklet
Giant
Teşekkürler cevapladığın için....

• Beğen
Tepkiler: fnym

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Bende bugün S bedenini aldım, 174 cm boyuma tam geldi.

tifosi

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Scott
speedster s50 drop bardan FlatBara geçiş yaparken FB üzerinde hangi fren ve vites kolları tercih edilmelidir..

fnym

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Scott
@tifosi speedster 50 zaten flatbar hocam sanırım drop bara geçişi soracaktınız. Ben de merak ediyorum sorunuzun cevabını fakat yeterli bilgim yok bu konuda

tifosi

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Scott
(link) s50 nin drop bar olanı da var. Bundan dönüş için sormuştum..

Bu değişimi yapan yok sanırım. (link) sizin flat bardaki vites kolları marka modeli nedir.

fnym

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Scott
@tifosi çok uzun bir süre önce sormuşsunuz kusura bakmayın yeni farkettim. vites kolları shimano claris/aynakolda da claris yazıyor fakat arka vites değiştirici shimano sora.

tifosi

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Scott
Speedster S50 drop bardan flat bara geçişi tamamladım. Şahsen ben çok beğendim.
Arka dişliyi 10 lu yaptım. shimano 105
arka aktarıcı 105 5700
Fren ve vites kolları 3*10 shimano tiagra sl4703
fren ve vites telleri
zincir değişti (modelini hatırlamıyorum 10 lu dişliye uygun model)
flat bar ve elcikler değişti .
elcikler ve vites telleri sıfır olarak takıldı diğerleri ikinci elIMG_0923.jpg

Son düzenleme: