SPECİLİZED ROCKHOPPER COMP 29 2012 vs MERİDA TFS 900D 2013 vs CANNONDALE SL2 29' 13

B

burak burk

Misafir
arkadaşlar herkese selam.. bu zor seçimde bana yardımcı olursanız çok memnun olurum..

LÜTFEN BİLİNÇLİ YORUMLAR YAPALIM..BU BİSİKLETLER DIŞINDADA ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM. ''29''

bana göre sıralama şu an için böyle..3ü de 29'
specialized diğer 2 sine göre daha uygun.tabiki parçaların kaliteside ona göre daha düşük.eğer alırsam maşa arka değiştirici ayna kol falan değiştirmek istiyorum..carve modeline gereksiz para vermek istemedim donanım aşağı yukarı aynı.

cannondale ise kadro kalitesi üzerindeki donanımı oldukça yeterli.bir kaç yabancı sitede okuduğum kadarıyla kadrosunun harika olduğunu söylüyorlar..ki en önemliside bu.

şu an kullandığım bisiklet 2011 merida 500d..olduukça memnunum..param olsa satmak zorunda kalmazdım donanımı kalitesi görüntüsüyle yolda bakan tekrar dönüp bakıyor.dolayısıyla meridaya oldukça sempatik yaklaşıyorum..kadro kalitesi donanımı şu an kullandığımla neredeyse aynı..size sormak istediğim tek şey ''ÖN MAŞA''..MANITOU 29 TOWER LTD AIR 100 REMOTE..nasıldır ?? tavsiye edermisiniz ? RECON SİLVER ile kıyaslarsak ne olur ??
teşekkürler..:D
1. cannondale (link) 2013

2.merida (link) 2013

3.specilized (link) 2012

Scudo

Mevlüt Canbay

Forum Bağımlısı
Tepki
218
Bisiklet
Specialized
bence cannondela al derim carbon kadro şahane aama 29 alma sonra satamazsın satmak için almıyorum diye bilirsin ama bir başka model görürsün bunu kullanayım dersin ama elindekini elden çıkartman zordur

B

burak burk

Misafir
teşekkürler mevlüt.ama al sat işine dediğin gibi pek girmek istemiyorum,desemde elbette beni bir gün dürten bir bisiklet görücem.
ama şu an gerçekten 2. el değerine bakmıyorum..en kötü 3 4 sene kullanırım.
son olarak bu forumdaki çoğuu kişiden daha az sürücek zaman bulabiliyorum işim gereği.

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
Trail sl2 iyi gözüktü gözüme frenleri hariç.Birde ktm ye bak derim :in:

B

burak burk

Misafir
evet benmde aklım trail sl2 29 da özellikle mavi rengi çok farklı deltabisiklette war.. şu an frenlerim shiminano 446 180 mm arkada 160..gerçekten memnunum tabi üst bir fren henüz kullanmadım.
ama bildiğim kadarıyla avid 1 bu sistemden daha etkili bir sistem..yada yanılıyormuyum ??

ygt127

Aktif Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
gördüğüm kadarıyla merida ya 3000 tl biçmişsinbence bütçeni biraz daha zorla ve (link) bunu al eğer bütçem 3000 tl ile sınırlıysa merdia yı almanı tavsiye ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hiç acımadan Merida TFS 900D'yi alıp Şile taraflarına vurmuştum kendimi. :D

B

burak burk

Misafir
o benim favori bisikletim..onun zaten sorgunlanıcak bi tarafı yok:in:
ama çooook pahalı f29.meridayıda neden tercih ettiğinizde söylerseniz iyi olur teşekkürler..