Specialized vs trek

Tepki
32
Specialized Sirrus Elite mi? ((link), Trek Fx 7.5 mu ((link). Uzun araştırmlara sonunda bisiklet alma aşamasında son 2 ye kaldım, karar vermek güç oluyor, tecrübeli arkadaşlardan öneriler bekliyorum.

Scudo

Murat Uluoğlu

Daimi Üye
Tepki
145
ben de ikinci bisiklet olarak benzer markalar arasında gidip geliyorum. trek pahalı ama donanımı benim için herhangi bir modifiye gerektirmeyecek kadar iyi. specialized ise fiyat olarak daha uygun, doğal olarak da donanım biraz zayıf. ama kendi kullanım amacımı göz önüne alınca specialized'ın üzerindeki donanımın yeteceğini düşünüyorum. üstelik kadrosu da çok hoş ve çizgileri çok farklı. daha ucuz olan specialized'ı alıp gerek duyarsam aradaki fiyat farkıyla donanımı yükseltebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Meriç Özcan
Tepki
32
Benim ciddi anlamdaki ilk bisikletim olacak, iyi karar vermem gerekiyor, ilginize teşekkürler

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
sirrusun kaça satıldığı, üzerindeki donanım Türkiyedeki sitesinde yok. garantisi ile ilgili de 1-2 sonucu belirsiz olay var. Hakkında geri dönüş yok. Bunlar insanı soğutuyor. Genede alınabilir.
ancak aldığınız bisikletin donanımı sizin hedefinizin sınırında ya da altında ise kısa sürede psikolojik olarak şiddetli upgrade ihtiyacı hissetmeye başlıyorsunuz. Maddi olarak çok zorlamayacaksa ve bisiklet türü olarak ta kafanız net ise , en azından bir, belki de iki sene parça ya da kadro değiştirmeyeceğiniz bir bisiklet alın yoksa çok zarar ediliyor.

• Beğen
Tepkiler: randie

randie

Aktif Üye
Tepki
89
Bir kere iki bisiklet ayni segmentte degil, aralarında büyük farklar var. Specialized'daki en önemli iki sorun donanımların, kaliteli kadroya nispetle son derece zayıf kalması ve sn.jeff'in de belirttiği gibi Specialized Türkiye'nin garanti ve müşteri memnuniyeti konusunda kafa karıştıran sicilidir.

Tepki
16
Bisiklet
Corratec
(link)
1-fiyat farkı var
2-diğer markalarında bu sınıf modelleri var
3-teker çap ve kalınlıklarına bakmanı isterim
şimdiden kolay gelsin zor karar

Tepki
47
trek 7.5 ile sirrus elite karşılaştırmak çok mantıksız. bence trek 7.3 ün muadili. eger trek 7.5 i 679 euro ya verriyorlarsa bence de kesinlikle trek 7.5 almalısın. Ama 690 euro olan trek 7.3 ile 679 euro olan sirrus elite i karşılaştırmalısın. ben öyle yaptım ve sirrus elite almaya karar verdim.
Aslında buradaki temel konu, ihtiyaçlarını iyi belirlemen. Ne kadarına ihtiyacın var? Bunu berlirlemelisin.

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
@Meriç Özcan

Merhaba

Sirrus Elite hakkında bir kaç bilgi paylaşmak isterim.

Ön maşa:
Zert entegre edilmiş FACT Karbon çatal hızlı ve tepki veren bir sürüş hissi sunar. Çamurluk montaj yerleri ile de sürüş tarzını çeşitlendirebilirsiniz.

A1 Premium Alüminyum Kadro
Yeni, çifte dipçiklenmiş A1 Premium Alüminyum kadro fitness amaçlı tasarlanmıştır, pürüzsüz kaynaklar, çamurluk ve bagaj montajına uygunluk, içsel kablolama ve geliştirilmiş lastik açıklığı gibi yenilikler 2011 Sirrus’lar ile sunulmaktadır.

(link)

Kadro garantisi ömürboyu, donanım garantisi ise 2 senedir.

Fakat bisiklet kullanım amacı, bisikletin tarzını uygun olmalı..

Bu modeli seçmek için, şehir içinde ulaşım ve hız odaklı bir sürüş tarzını benimsemek yerinde olacaktır.

Saygılarımla.