specialized sirrus seçimi

Tepki
1
selamlar.
amortisörsüz şehir bisikletleri kategorisinde trek 7.3 ün uygun rengini bulamayıp, scott sub lar da fiyat olarak pahalı gelince hafiflik ve şık görüntüsünden dolayı bu markayı almayı düşünüyorum. aktif pedalın sitesinde aralarında 100 euro fark bulunan iki modeli mevcut. öğrendiğime göre daha pahalı olanında karbon maşa kullanılmış. haliyle soru kendiliğinden geliyor. karbon maşa kullanımda ne gibi farklılıklar yaratır. avantajı nelerdir. bütçeyi zorlamaya değer mi? 549 euroluk modeli tercih etsem ne gibi handikaplarım olur? çocukluk döneminden sonraki ilk bisikletim olacak. bilgi noksanlığım mevcut. ayrıca 28 lik lastikler hafif bozuk yollar ve kaldırıma çıkma durumlarında bisikleti kötü etkiler mi? bir çok şehir-tur bisikletinde lastikler 32. bu lastik boyutunu son seviye olarak düşünmüştüm. daha incesi dezavantaj yaratır mı? şimdiden teşekkür ederim.

(link)

Scudo

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
25 yıl aradan sonra bende bu sene bu bisikletle başladım, tercihimi sporttan yana kullandım, karbon maşanın kullanırken ciddi bir etkisini pek göremedimki mutlaka vardır. Ama kadro, karbon maşa seçeneğiyle gelişmeye daha açık, zira orjinal sitesinden bakarsanız en üst modelinde de bu kombinasyon var, ekipmen değişimiyle üst seviyelere taşınabilirki ben zaten bu hafta 9lu sisteme geçeceğim kısmetse.
700x28 lastik hem hafif hemde oldukça akıcı.
Dün bir konuya birsürü şey yazmıştım, onun linkini kopyalayayım da oradanda takip edin en iyisi.
Sonuç olarak ben seçimimden memnunum, beklentilerimiz de paralelse tavsiye edebilirim.
İnşallah istediğiniz bir seçim yaparsınız, bol pedallı günler dilerim:)

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Bahsettiğim konu da budur:)

(link)
Edit: yol bisikletlerinde lastik ölçüsü 700x23, daha profilin düşme payı var yani:)

Tepki
1
@binRR

sizinle bu markayı alacağımız yerde tesadüfen tanıştık, orada aramızda reel bazlı bir forum oluşturup deneyimlerinizden eş zamanlı olarak nasiplenme imkanı yakaladık, bir çok konuda aklımızdaki soru işaretlerini giderdiniz, tekrar teşekkür ederim.

konuya dönecek olursak sizin söyledikleriniz ve benim satışla ilgili arkadaşlardan anladığım kadarıyla 28 lik lastikler şehir içinde rahatsızlık yaratacak yolları tolare edebilecek düzeyde. olaki insanın içine kurt düşüp lastik kalınlığını biraz daha sağlamlaştırılması istendiğinde 32 lik yada 35 lik lastik takılabilme olanağı da mevcut. tabii bunun için iki lastikte toplam 50 euro gibi bir meblağın ekstradan ödeneceğini de not edelim.

bisiklet çok şık. karizma bir görüntüsü var. normalde beyaz renkten haz etmeyen iki arkadaş olarak sirrus sport un söz konusu modelini görünce ağır abi rengi siyaha tercih edilebilecek güzellikte bir tasarıma sahip olduğuna kanaat getirdik.

forumdan bir arkadaş karbon maşa ile ilgili beni özelden bilgilendirmiş. kendisine burdan teşekkürlerimi sunuyorum. yeni kullanıcı olarak onu özel msgla yanıtlandırmadığım için bisiklet hafifliği ile ilgili sorusuna burdan cvp vermek istiyorum.

her ne kadar pratikte deneyimsiz bir bisiklet kullanıcısı olsam da son 3 haftadır bisiklet forumu didik didik etmem neticesinde hafifliğin en önemli kıstasların başında geldiğini anlamış durumdayım. sirrus sportun ilgili modelini ne tutup digital terazide tarttım ne de elimle yoklayıp kaldırmam neticesinde güvenilir bir cevap verebilirim. ama söylendiğine göre maksimum 10 buçuk kilo.(satış görevlisinin söylediği) tabii buna pedallar dahil mi bilemiyorum. ve ayrıca hangi kadro boyutu için bunun geçerli olduğunu da bilemiyecem.
söylendiğine göre karbon maşalı üst modelle bir alt modelinin ağırlıkları birbirine yakın. bununla beraber çok az bir farkla 649 euro luk sport modeli daha hafif.

karbon maşa ve göz ardı edilebilecek bu hafiflik mevzusu dışında iki model arasında ki farklar daha konforlu sele ve gidonda ekstradan boynuzlar bulunması.

şimdilik ediğindim bilgiler bu yönde.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Sirrus Sport km saati ışıklar vs ve pedal, matara kafesi vs ile yaklaşık 10.3kg gelmiş müşterimin söylediğine göre kadro boyu 57cm olan, yani L yada 19" denilebilir...

MDT

Daimi Üye
Tepki
248
Bisiklet
Specialized
sirrus fiyatına göre harika bir bisiklet ;) tvsiye edilir

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@erkan güven
Öncelikle hayırlı olsun, sizlerle tanıştığım içinde ayrıca memnunum, inşallah birlikte de pedallar konuyu enine boyuna didikleriz:D
Keyifle kullanmanızı dilerim:D

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Hasan Çağri

Çağrı hemen bir düzeltme yapayım, ben tarttım, far, stop, pilleride dahil, suluk kafesi ve pedallarla 11,3kg. geldi bunlarsız da sanırım 10,6kg. imiş, yabancı bir forumda okumuştum:)
Bu gün canondale caad4 ü olan bir arkadaşım denedi, sele kesinlikle çok daha rahat, akıcılığıda neredeyse yakın dedi, gerçi bu akşam hava çok güzeldi, yol bisikletinin rüzgarda avantajı çok daha fazla, o da sürüş pozüsyonundan kaynaklanıyor bana göre;) ben bu akşam düzde 42 gördüm:D ki km saatime lastik çapını mm. seviyesinde girmiştim, keşke zorlasaydım 50km. uzak değildi, büyük çarkı kullanmamıştım daha. 40km. yi sürdürebilecek kondüsyonu sağlasam daha ne isterimki:D Çalışıyorum bakalım:)

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
arkadaşlar ben sirrus sport siparişimi verdim, bu bisikleti seçmemde binRR'nin büyük katkısı oldu, hatta örnek olarak verdiği konu linkide bana aittir.. :D bisikleti Allah nasip ederse yarın kargo ile geldiğinde teslim alacağım.. tahminen saat 20:30 civarlarıda fotolarını eklerim, inşallah sorunsuz şekilde gelir..

• Beğen
Tepkiler: binRR

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@derşan sezer

Sizede hayırlı olsun o zaman:)

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@mcsilver

Ne demek ben sadece sorularınızı yanıtlamaya çalıştım o kadar:) yarın akşam 20:15 de caddebostan migrosun arkasından başlayacak turumuzada bekleriz:)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Sirrus u ben de öneririm, tabii karbon çatallı olanı...

Tepki
1
Evet binRR bende sirrus sport aldım 20 kadro.Aktifin orda karşılaşmıştık hatırlarsan. diğer arkadaşda trek 7.3 aldı. dün akşam sahilde yaklaşık 30km yaptık. tahmin ettiğiniz gibi nazik yerlerde sızı başladı :)

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
@Hakan Yazman

karbon çatalın çok etkisi olur mu bi alt modeline göre ? ya da ne etkisi olur diye de sorabilirim..

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Uğur Canpolat

O bir süreç, sizim de seleye alışmanız lazım, en fazla 1 ay sürer, o da git gide azalarak;) zira ilk günden iyi km. yapmışsınız maşallah:D
Madem o kadar km yapıyorsunuz bu gün turumuzada bekleriz;)

(link)

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
@mcsilver

Benim bildiğime göre bisikletin en ağır kısmı maşasıdır, tabi bu karbon olursa acayip bir ağırlık farkı ortaya çıkıyor :)