Specialized sirrus elite bisikletimin kadro kulağı kırıldı

Tepki
0
İsim
Ahmet Yılmazcan
Bisiklet
Specialized
iyi günler herkese

2014 haziranında aktif pedal-bakırköy şubesinden bir bisiklet satın aldım (specilazed sirrus elite 2014) ilk hafta bakımı hariç şubeye uğramam gerekmemişti.

Şu an ise;

-Kadro kulağı kırıldı (arka aktarıcı sağlam durumda)
-Zincir kopuk durumda
-Vites ayarı, fren ayarı, jant akort ayarı bozuk durumda

bunların hepsi icin ne kadar tamir ücreti cikar,en uygun nerede tamir ettirebilirim?

kadro kulağı decathlon da 20 aktif pedal da 50 lira, decathlondan satın alsam uyum sorunu çıkar mı?

bana göre yüksek ücretinden dolayı aktif pedala tamire gidemeyeceğim sanırım; bir ikinci çıkış kapısı olarak sizlere danismak istedim

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Merhaba,

Kadro kulağını kadronuza uygun olanını almanız gerekiyor. Bu sebeple Aktif Pedal Mağazalarından birisine uğrayabilirsiniz. Ayrıca tamir ve bakım için de mağazalara uğrayabilirsiniz. Bir çok Shimano yedek parça ve servis hizmetinde fiyatlar oldukça uygun, sanılanın aksine.

• Beğen
Tepkiler: ahmetyilmazcan

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@ahmetyilmazcan Her kulak her bisiklete uygun olmuyor maalesef.

En azından fiyat almak için aktif pedal mağazasına imkan varsa uğramanı tavsiye ederim.

aktif pedal fiyatları biraz yüksek ama genel olarak itinalı çalışıyorlar, kolaya kaçmak için sizi üzecek bir şey yapmazlar. Eğer bütçem düşükse güvendiğin bir iki bisikletçiden de fiyat alarak tercihte bulunabilirsin. konu işçilik olunca çok ucuz ve pahallı fiyatlar bulabilirsin. güvenebileceğin ustaların fiyatlarını karşılaştırman önemli.

Bakırköy civarında benim önerebileceğim bisikletçiler:

Tilmen,
Aktif Pedal,
Haznedar Nihat bisiklet.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
kulağı bisikletten söküp sağına soluna bakın, numarası varsa burdakilerden birini denk getirebilirsin belki

(link)

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kulak önemli. Bisiklet süren her arkadaşa benden tavsiye kulağın bir yedeğini bulundurmaları. Bisiklet üzerinde herbirşeyin muadili var ama kulağın yok maalesef.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende metin bisiklet derim

• Beğen

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@z. usta

bisiklet ile içli dışlı olanlar haricindekiler bisikletimin markasını sorduklarında bir de sivaslıizzet demeyi deneyeceğim. belki daha az uğraşırım :) en fazla kafa kafaya efor harcarım.