Specialized kadro boyu hakkında yardım

RexMortum

Üye
Tepki
44
İsim
Ömür
Bisiklet
Merida
Merhabalar 'arkaş'lar, bi bisiklet almayı düşünüyorum. Specialized allez elite, 2013 model, kadro boyu 52. Benim boyum 165, iç bacak boyu 75. Bana biraz büyük gelecek diye endişe ediyorum. Yardımcı olursanız gerçekten müteşekkir olacağım.

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) Kullandığım bisiklet Fuji Sportif 1.3 2014 model sizin alacağınız bisikletle kadro geometrileri benziyor yanılmıyorsam. Benim boyum 1.68 iç bacak boyum 76 civarı kadrom 52 ve rahatım bisikletimin üzerinde tam yardımcı olamamakla birlikte umarım fikir sahibi olmuşsunuzdur. İyi günler.

• Beğen
Tepkiler: RexMortum

RexMortum

Üye
Tepki
44
İsim
Ömür
Bisiklet
Merida
çok teşekkür ediyorum trainspotting bey. büyük gelse bile dünyanın sonu olmayacak ama tırmanışlarda ciddi bi dezavantaj oluşturmasından korkuyorum.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu işe yenimi başlıyorsunuz yoksa daha önceden bir yol bisikleti geçmişiniz var mı ?

RexMortum

Üye
Tepki
44
İsim
Ömür
Bisiklet
Merida
pek yeni sayılmam. geçtiğimiz yıl bu zamanlar 50 kadro merida road lite 88'im vardı, eylül ayı civarlarında satmıştım.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti gidip deneme şansınız yok mu ? Endurance kadrolarda biraz daha rahatlık ön planda olduğu için ben bisikletim ile rahat ediyorum. Ama başka yol bisikleti kullanan arkadaşların sele boyları almış başını gitmiş. Denemeden birşey söylemek çok zor ben de bisikletimi ikinci el aldım Gebze' ye gittim denedim beğendim satın aldım. Kısa süreli denemek bile faydalı olmayacağı kanaatindeyim uzun sürüşler sonrasında uyum sorunları kendini daha çok açığa çıkarıyor.

RexMortum

Üye
Tepki
44
İsim
Ömür
Bisiklet
Merida
bu imkanım pek yok işte ya. ta izmir'de bisiklet. ben ankara'dayım. sırf bundan dolayı gözüm bile kesmiyo oraya gitmeyi. bu kadro da endurance kadro zaten. i just.. emin olmam gerekiyor işte. 'evet işte bu tam benim ölçülerimde' diyebilmeliyim. kullanıma gelirsek, düz yol da olacak, yokuşlu yol da. tırmanış çok zevkli. her ne kadar 'öldüm bittim anam' desemde yolun sonu enfes oluyor.