Specialized Carve Comp 29er MTB

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Isaac Sonic yol bisikletimin tadını alamadan sezon bitmeye başladı ve MTB alma istediğim depreşti. Hem dağda bayırda hem turlarda hem de kışın rahat rahat kullanabileceğim bir bisiklet istiyordum.
Aktif Pedal Bakırköy'den Bora Bey'in de ikna etmesi ile fiyat/performansta çok iyi bir bisikleti kampanya indirimi ile almış oldum.
Fazla söze gerek yok, resimler herşeyi anlatıyor :)
http://www.ondereren.com/dosya/specialized-carve-comp-29-01.jpg
http://www.ondereren.com/dosya/specialized-carve-comp-29-02.jpg
http://www.ondereren.com/dosya/specialized-carve-comp-29-03.jpg
http://www.ondereren.com/dosya/specialized-carve-comp-29-04.jpg
http://www.ondereren.com/dosya/specialized-carve-comp-29-05.jpg
http://www.ondereren.com/dosya/specialized-carve-comp-29-06.jpg
teknik özellikler: (ek olarak SPD pedal ve matara kafesi taktırdım o kadar)
KADRO Specialized M4SL fully manipulated alloy frame, 29" XC geometry, fully butted w/ smooth welding, tapered head/seat tube, forged post mount 160mm dropouts w/ replaceable derailleur hanger, disc only
MAŞA RockShox XC32 TK SA 29 SL, magnesium lower, 32mm Cr-Mo stanchions, 1-1/8" to 1.5" tapered alloy steerer, coil spring, TurnKey damping w/ LO & external reb. adj., 80mm travel
FURÇ TAKIMI Integrated 1-1/8" upper and 1-1/2" lower threadless, Campy-style, full cartridge bearings
GİDON BOĞAZI Specialized 3D forged 6061 alloy, 4 bolt clamp, 7º rise, 31.8mm
GİDON XC flat bar, double butted alloy, 10º backsweep, 4º upsweep, 31.8mm
ELCİKLER Specialized Body Geometry XCT Men's, dual compound, Kraton rubber, closed end, 130mm
ÖN FREN Shimano BR-M446 hydraulic disc brake, post mount, 180mm 6-bolt rotor
ARKA FREN Shimano BR-M446 hydraulic disc brake, post mount, 160mm 6-bolt rotor
FREN KOLLARI Shimano BR-M446, hydraulic lever
ÖN ATTIRICI Shimano Alivo, 9-speed, 34.9mm clamp, bottom-swing, dual-pull
ARKA ATTIRICI Shimano SLX Shadow, 9-speed, SGS cage
VİTES KOLLARI Shimano Alivio, 9-speed Rapidfire plus, SL type w/ optical display
RUBLE Shimano 9-speed, 11-34t
ZİNCİR KMC X-9, 9-speed, reusable Missing Link
AYNAKOL Shimano Alivio, 3pc, 9-speed, Octalink spline
ÖN DİŞLİLER 44/32/22, replaceable
ORTA MİL Shimano, Octalink spline, cartridge bearing, 73mm
PEDALLAR Alloy 1pc. body and cage, reflector kit, 9/16"
JANTLAR Carve Disc 29", alloy double-wall, sleeve joint, 32h
ÖN GÖBEK Formula disc hub, alloy 7075 axle, high-low flange, double-sealed cartidge bearings, machined disc mount and flange, QR, 32h
ARKA GÖBEK Formula rear disc hub, cassette, double-sealed loose ball, polished races, machined disc mount and flanges, 19mm contact, QR, 32h
JANT TELLERİ Stainless, 2.0mm (14g)
ÖN LASTİK Specialized The Captain Control, 60 TPI, 2Bliss Ready, aramid bead, dual compound, 29x2.0"
ARKA LASTİK Specialized The Captain Control, 60 TPI, 2Bliss Ready, aramid bead, dual compound, 29x2.0"
İÇ LASTİK Presta valve
SELE Specialized Body Geometry Carve, steel rails, 143mm width
SELE BORUSU Forged 6061 alloy, 2 bolt head, 27.2mm, 12.5mm offset, micro adjust
SELE MUAFAZA 31.8mm, forged alloy, extruded QR lever
NOTLAR Chain stay protector, reflectors, clear coat, owners manual

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok güzel hayırlı olsun da 9 vites alivio/slx sistemden bahsediliyor maşa manuel lock ve yaylı sıfır fiyatı ise 2.819 lira fazla yükseğe satılıyor ülkemizde specialized.

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
MTB konusunda çok bilgisizim açıkçası. Belki de bu yüzden marka ve servis çok ön plandaydı alım kararımda. 3 kuruş fazla olsun ama "ya...." ile başlayan endişelerim olmasın istedim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onder.Eren

2000-2300 lira aralığında 30 vites Scott Scale ya da Aspect modellerinden de bulabilirdiniz ama Specialized da üzmez hayırlı olsun tekrar daha fazla fotoğrafınızı isterim. :)

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Paradan önce iç rahatlığı daha önemli içinize sindiyse ne güzel. Donanımları yarışmayan biri için son derece iyi, renk uyumu çok hoş. Hayırlı olsun :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen donanıma bakmıyorsanız içinize sinmesi 1. ve en önemli şey :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Isaac etkisi yaratmadı tabi ama yine de hoş. :) Güle güle kullan hocam.

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Teşekkür ederim dilekleriniz için.

@ahmetcan44 : isaac'ın yeri bambaşka benim için. o aşk ise specialized seviyeli güzel bir ilişki olur ancak :) bu aslında markayla değil tür ile ilgili birşey tabi. Road Bike > MTB olacak benim için daima.

Tepki
0
Bisiklet
Specialized
hayırlı olsun cok guzel bi bısıklet gercekten. specialized kullanmaya alısın ve dıger bısıkletlerede binin arada farkı kendınız anlayacaksınız :)

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız kullanmamz dileğiyle :) bisiket güzel hoşuma gitti :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Hayirli ugurlu olsun, gercekten cok güzel bir durusu var. Allah kazasiz belasiz pedallamalar ve olmayanlara da nasip nasip eder insallah. :in:

@engin kaymake
Specialized kullanmasi belki iyidir ve bir cok bisikletlerden de faklidir ama tüm bisikletlerden degil. Onada fark atacak bisikletler var. ;)

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
abi mesela hangi bisikletler örnek verebilirmisin?@murat cömez

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bak sezer, her Specialized ayni degildir ve en iyi marka da degildir, ondan daha iyi markalar ve kaliteli bisikletler de var. Yanlis anlasma olmasin, Specialized cok iyi bir markadir ve kalitelidir ama her modeli degil. Simdi ben sana hangi modeline karsi bir örnek vereyim. Ayni specialized seviyesinde mesela cannondale, cube, scott vs. markalar var. Ben sana söyle bir örnek veryim. Mesela mercedes markasi cok iyi ve kaliteli bir arabadir ama mecedesin A sinifi bir audi a4 kadar iyi ve rahat degildir. Is sadece marka da degildir bunlarin bir de alt ve üst seviye modelleri vardir. Bu tür seyleri biraz google de arastirirsan soruna kesin bir cevap bulursun.

Simdi arkadasin Konusunu saptirmayalim ve arkadaslardan bisikleti icin güzel yorumlar bekleyelim olurmu.:)

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
abi yorumun için teşekkürler anladımm yani bu dedikelrin birbirinden kaliteli markalar fakat fiyatına göre iyi ve kötü modelleri var :) ama arkadaşın bisikleti çok hoşuma gitti

Turhan Atakan

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Çok güzel bisiklet güle güle kullanın.Ben maşayı merak ettim.Memnun musunuz.Rock shox'un uygun fiyatlı maşalarından biri diye biliyorum.Yaylanması,yumuşaklığı nasıldır?Biraz bilgi verirseniz sevinirim.

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun. Kazasız pedallamalar.

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Teşekkür ederim dilekleriniz için. Bu benim 2. Specialized bisikletim. İlki Sirrus Sport INT modeli bir şehir bisikleti idi. Çok ta severek kullandım. Bu yaz başında satıp önce Cannondale Caad8 ile yol bisikletine geçtim sonra onu da satıp Isaac Sonic ile karbon ve final yol bisikletime geçtim. (umarım ;) )

Maşaya ve genel olarak bisiklete gelince; açıkçası bu ilk MTB bisikletim olduğu için ve kıyas yapabileceğim veri olmadığı için "daha iyi, daha kötü" şeklinde bir ifade kullanmam imkansız. Ama şunu söyleyebilirim: Gerçekten çok rahat ve konforlu. Florya ormanında girebildiğim yer yere girip çıktım sorunsuz. En kısa zamanda da çamurlu gerçek bir parkurda test edeceğim bisikleti.

Kendi adıma Yol Bisikleti daima ilk tercih olacak benim için ona eminim. Fakat MTB de konforlu rahat bir sürüş yapmak istediğimde (örneğin bir tura çıkmak) veya orman içinde dağa taşa vurmak için doğru bir seçim olacaktır. Yüksek kadrolar kullanmak zorunda olduğum için en doğru bisikleti seçip uzun yıllar kullanabilmeyi hedefliyorum alım yaparken. Hatalı bir karar durumunda satma noktasında alıcısı az oluyor yüksek kadroların malesef.

Specialized'a marka olarak gelince; Benim için Cannondale ve Specialized çok iyi markalar. Güven veriyorlar ve marka imajları açısından neredeyse birebir aynı algıyı oluşturdular. Marka ve satış sonrası servisi önemsediğim için, sıfır bisiklet alacaksam önce Specialized (Aktif Pedal) 'a bakıyorum. Bakırköy mağazası gerek ilgisi gerekse ekibi ile (Bora ve Özgür gerçekten çok yardımcı oluyorlar her gittiğimde) bisikletlerimdeki marka seçimlerimi etkiliyor. O kadar ki ufaklığa bile Specialized aldık ve çok ta memnun :)

Alpaslan.Savacı

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Canyon
Önder hocam yeni bisiklet (ler) iniz hayırlı olsun. Isaac Sonic'in başlığını actınız mı acaba? Doğrusu çok merak ettim. Internetten baktım biraz, bikeradar'da compagnalo grup setli bir incelemesini ve fotolarını gördüm. .. çooook güzel görünüyordu. Sizinki de öyle mi :) kirmizilar falan?

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Teşekkür ederim. Evet açmıştım : (link)

Isaac'ta aynakol malesef pedal yerinden kırıldığı için o değişti şu anki halinde (Athena aynakol taktık - Alüminyum tercih ettim aynı sorunla bir daha karşılaşmamak için)
Bir de seleyi değiştirdim Beyaz Renk Ritchey WCS ile.