Specialized Allez Elite Int C2

mehmetsarı

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Canyon
Merhabalar,
Yol bisikleti mi, dağ bisikleti mi tartışmaları süregiderken aslında çoğu kişi özellikle ekonomik durumuna göre optimum çözümler üreterek seçimler yapıyor. Ben de bu anlamda yaptığım faaliyetlerin yoğunluğuna bakılırsa yanlış bir tercih yapmamıştım ilk bisikletimi alırken. Genellikle dağ yollarında, patikalarda günübirlik turlar ve bisiklete bagaj ekleyerek yapılan kamplı turlar için ortak payda olarak dağ bisikletim işimi rahat bir şekilde görüyordu. Ancak havalar ısınıp, insanın canı dağ yollarına pek girmek istemediğinde ve bu durumlarda asfalt ağırlıklı spor ve performans amaçlı sürüşlerde açıkçası mtb çok da zevk vermiyor. Biz de kuzenimle daha sık spor yapmamızı sağlayacak birer yol bisikleti arayışına girdik. Yaptığımız uzunca araştırmalar sonucu “Specialized Allez Elite Int C2” modelini almaya karar verdik. Bu bisikletin kadrosu, aynı markanın üst segment yarış bisikletlerinde de kullanılan bir geometriye sahipti ve aynı zamanda üzerindeki donanım da hiç fena görünmüyordu. İzmir “Parkur Bisiklet”in sahibi sevgili Ali Abi’yle de bisiklet hakkında konuştuktan sonra kesin kararımızı verdik. İlk olarak ben Parkur Bisikletten ellerindeki gri renkli olanı aldım. Kuzenim için de Aktif Pedal’dan aynı özelliklerdeki beyaz renkli olanını istedik ve onu da Parkur’dan alacağız birkaç gün içerisinde. Bisiklet konusundaki seçim aşamasında ve alım aşamasındaki desteklerinden ötürü kuzenim Hasan Nadir’e ve Ali Abi’ye çok teşekkür ediyorum…Bisikletle yapacağım ilk uzun sürüşten sonra izlenimlerimi ve açık alanda çekeceğim fotoğrafları aktaracağım. Şimdilik bisikleti ilk gördüğüm anda çok beğendiğim renkleri ve geometrisi ile hafifliğinden bahsedebilirim olumlu özellik olarak.
Umarım araştırma yapanlar için de faydalı olacaktır…
Web Site: (link)
Bisikletin Özellikleri için: (link)
AĞIRLIK 9.310 kg
FOTOĞRAFLAR:
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)