Specialized 2015 Tarmac Sport Bisiklet

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar eşime bu bisikletten almak istiyorum.Şimdi bu bisikleti sürmesi zor mu olur acaba ? İllaki kadınlar için yapılmış veyahut tasarlanmış bir bisiklet mi almak lazım ? Eşim rengini çok beğendiği bir bisiklet olduğu için bunu istiyor.Kadınlar için olanlarda pek seçenek yok.Teşekkürler...

Scudo

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Kadın ile erkek bisikletlerinin farklı olma sebebi oturuş. Eşiniz örneğin sizin bisikletinize binebiliyor ise bahsettiğiniz bisiklete de binebilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dağ bisikleti aldım kendime benim boyum 1.83 eşimin 1.68 dir , şimdi o bisiklete rahatlıkla binebiliyor.Koltuğu biraz aşağıya indirdik oldu bitti :)
burda asıl soru şu yol bisikletlerinde erkeklerin bindiği bisikletlere kadınlar binemez mi? bir rahaztsızlık söz konusumu acaba? sonuçta dağ bisikletlerine herkes biniyor.

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Eşinizin yol bisikleti kullanma şansı varsa deneyebilir bence.

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
O zaman takdir edersiniz ki eşiniz denerse en doğru kararı verecektir. :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@YigitOzturk
Nekadar bir sürede dogru karari verebilir, 2-3 gün yeterli olurmu sizce?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@YigitOzturk benim takdir etmem önemli değil otariterlerin söylediği önemli.Deneyerek aldık diyelim bir süre sonra bu bisiklet eşimde rahatsızlık vermeye başladığında geri dönüşümüz
de olmayacak sorun olacak.O yüzden tekrar soruyorum acaba yol bisikletlerinde illaki de açı farklarının önemi büyük deniyorsa ona göre bisiklet alacaz.Yok rahatsızlık vermez boyuna uygun olanı alsın binsin deniyorsa ilerde de sorun yaşamazsanız denirse normal açılı bir yol bisikleti alacağız ...

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
@Murat Cömez
'Sürebilir miyim?' sorusunun cevabını vermek zor olmasa gerek.

Denemek için almanıza gerek yok. Örneğin Decathlon'da bisikletleri almadan önce deneyebiliyorsunuz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
deneme yapmak bisikleti uzun yıllar kullanırken size bir fayda sağlamaz.O an bisiklette ne kadar hoşnut oldunuz onu görürsünüz.Asıl önemli olan doğru boyda
size uygun bisiklet almaktır.O yüzden bu soruları sordum . Sonuçta en önemli şey sağlık...

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Erkek geometrisi olarak yol bisikleti kullanan bayanlar var ama sizin esiniz gelecekte memnun kalirmi onu kimse bilemez, sadece uzun süre deneyerek kendisi anlaya bilir.
Bu durumda iki yol görünüyor.
1. Hosuna giden speci tarmaci alip denemek ve uymasa ilerdide satmak. (Bu arada esinizin boyu 1.68 ise tarmacin boyu 48 olmasi gerekiyorki deneme asamasida faydali olsun. 50cm olursa deneme faydali olmaz cünkü kadro büyük gelir)
2. Direk bayan geometrisi alip tarmac sevdasindan vazgecmek olacak.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.465
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mühendis (link) kadın geometrisine uygun Fuji nin çok şık bulduğum bir modeli.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mühendis Kadın erkek bisiklet ayrımının pazarlama stratejisi olduğunu düşünmekteyim. Basit mantığım ile baktığımda, Sadece Sele'de ve Forma'da yapısal farklıklar var olduğunu düşünmekteyim.

Canyon kadın modellerine sele değiştirerek erkekler binebiliyor. Modellerin sayısal verilerine, boyutlarına baktığınızda erkek ve kadın arasında farklılık yok. Bikefit olan her bisiklete binebiliriz.

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Giant modelinde kadınlar için tasarlanan Liv modelleri var bir bakın isterseniz. @mühendis

Road Rider

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Giant
Sürebilir, illa kadınlara özel tasarlanmış modellere bakmanıza gerek yok. Erkek kadro süren bir kaç tane bayan tanıdığım var sıkıntı yaşadıklarını görmedim.