Spd Verimi

Tepki
47
beyler spd ayakkabının verimi nedir?ne kadar farkeder?ölcen var mı?mesela 100km yi spd siz 5 saatte alıyosak ortalama bi spd olsa ne kadar sürede alırız?

Scudo

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Spd nin hıza bir katkısı yoktur. Ne kadar hızlı gideceğin sana kalmış. 100 kmyi spd ile 20 saatte de gidersin 5 saatte de. Spd nin asıl faydasını çalışan farklı kasların ve tırmanma sırasındaki performans artışı ile anlarsın ;)

Tepki
47
@monstermania
süper bi sekilde anlatmazsak anlasılamıyoruz malesef:( .tmm spd siz 100 km yi x kadar yorularak 5 saatte gidiyosak(x=yorulma değişkeni kcal).gene yüz km yi x kadar yorularak kac saatte gideriz spd ile?

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
@alperen bağcı

Böyle bir soruya net cevap verebilmenin imkanı var mı sizce ? İçine o kadar çok etmen girer ki.. Bunu ölçmeye yeltenen bir vatandaş olacağını da hiç sanmıyorum. Spd'nin yokuşlarda ciddi bir katkısı var yeni geçtim bende daha. Ne gerek var böyle şeylere kafa yormaya.. :eek:

Tepki
47
@Samet Şenel
değisken o kadar fazla değil bence 1)Harcadığın enerji2)Aldığın verim3)Yol yapısı(belki?)
harcadığımız enerjiyi daha az kaybederek enerjiden tasarruf sağlatıyo spd;ama ne kadar?yokus assa su kadar iniss assa su kadar bi cevap bekliyodum:).%30 cevabını aldık:in:

Ferhat Şener

Forum Demirbaşı
Tepki
562
Bisiklet
Giant
%30'luk bir kanıda sadece dewamlı antreman yaptıgım parkurda zaman farkından cıkartarak buldugum bir sonuç...Kesin net birşey değil değişkenlik gösterebilir...

• Beğen
Tepkiler: alperen bağcı

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Spd'ye alıştığınızda alacağınız verim artışı gerçekten tatmin edici olacaktır.. Yokuşlarda ayakta rahatça pedal basabilmenin keyfini bir kere tatdınız mı anlayacaksınız ne demek istediğimi :) Birde bunun yanında bisiklet ile bütünleşiyorsunuz ve kontrolünüz kesinlikle ciddi oranda artıyor.. Ayrıca daha fazla kas grubu çalıştırıp, kaslarınızın daha dengeli çalışmasını sağlıyorsunuz..

soner kulak

Forum Demirbaşı
Tepki
241
alperencim ben yeni spd ye geçtim .hem düz yolda hem yokuşlarda tahminlerimin çok ötesinde performans artışı sağladı.hiç bekleme hemen geç:in:

• Beğen
Tepkiler: alperen bağcı
Tepki
47
soner abi nerden aldın desem olmaz dimi burdan:D.kontorum yokta ben bi arıyım bilgi alıyım senden sonra.

Fırat Şengöz

Aktif Üye
Tepki
196
Tabii düz yolda düşme katsayısını da unutmamak gerek :) Şaka bir yana oldukça fark ediyor yokuş çıkamayan ben bile çıkıyorum artık.

erim yıldırır

Daimi Üye
Tepki
75
yani her adam gibi kullanıcı bi set edinmelidir diyebilir miyiz??bn çok düşündüm......ama karar weremedim

soner kulak

Forum Demirbaşı
Tepki
241
bence spd bisiklet zevkini oldukça artırıyor.imkanı olan herkes almalı bence:in:

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok güzel bir icat ,bride insan bisiklete bağlı olduğunu unutmasa arasıra :)...zamanla alışılıyor ama.

Tepki
47
aldım 2-3 haftadırda kullanıyorum.benim için milat gibi oldu.spd den önce spd den sonra gibi yani:D.cok farkediyor coook.teşekkürler bu arada tavsiyeler için soner abi:D

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
alperen kardeşim spd yi şu an muhtemelen gerçek verimiyle kullanmıyorsun.Gerçekten verim almak istiyorsan tek bacakla spdyi çevirmeyi dene güzel bir yolda.Böylece düzgün pedal çevirmeyi öğrenirsin her iki bacagınıda değiştirerek 1 saat antireman yap.Daha sonra ikisinide spdye koy farkı anlarsın :) .Pek çok arkadaş spdyi kullanıyor ama doğru pedal çevirmeyi bilmezsek verimini ortaya çıkaramayız.Böyle 2-3 saat antireman yapınca beynine kazınıcak nasıl çevirmen gerektiği.Bu arada spdyi iyi bir ayakkabıyla kullanmakda önemli ve doğru yerleştirilmeside.Ben ilk başlarda çok sorun yaşamıştım doğru yerleştirmedim diye dizime ağrlar girmişti çarı arkadaşımızla düzelttikte adam gibi kullanmaya başladım.

• Beğen
Tepkiler: taner aydın

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
753
ah abi şu sisteme geçmeyi çok istiyorum ama normalde 47 numara giydiğimden 49 numara ayakkabı falan bulamıyorum :D

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
depar yapmış oluyorsunuz hem çekip hem basıyorsunuz.bu sayede az yorulma çok yol gidiyorsunuz...

selamlar:)