SPD-SL Ayakkabı Kılıfı

Çetin Güzel

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2013
Mesaj
331
Tepki
206
Şehir
istanbul
Herkese merhaba; bu konuyu açmamın sebebi ayakkabı kılıfı kullananların hangi marka ve modeli tercih ettiklerini ve memnun olup olmadıklarını öğrenmek çünkü deneme yanılma yöntemi yerine kullanların tecrübeleri daha çok yarar sağlayacaktır.

Fizik k5 yol ayakkabısı aldıktan sonra beni yağmurda ve soğukta koruyabilecek bir ayakkabı kılıfı arıyordum. Çok fazla aramadan shimano blaze ayakkabısını satın aldım. Ürünün üzerinde kış etkileri ideal olduğu yazılıydı.

Genel olarak başarılı bir ürün; Soğuk havalarda, rüzgarda(sıfır derece dahil) ayağınızın üşümesini engelliyor. Ayak üşümesinden rahatsız olan insanlardan biriyim ve eski ayakkabımda bu durumdan çok şikayetciydim. Sürekli ayağım üşüyor ve ıslanıyordu. Sağnak yağmur yağdırında kışlık kıyafetlerimi giyerek bisiklete çıktım ve ilk 10 dk çok güzeldi daha sonra ayağımda ıslaklık hissettim buda biraz sinirlerimi bozdu. Ürün gerçekten başarılıydı suyu güzelce üstünden atıyordu ama alırkende dikkat etmediğim ön tarafı deslemek için yaptıkları bölüm ayakkabının direk su almasına neden oluyordu ama ayağım ıslanmasına ragmen ayaklarım üşümedi.

Kılıfı kuruttuktan sonra bu seferde musluk altında denemeye karar verdim ön uç kısım hariç gerçekten su geçirmiyordu ama uç kısıma su geldiği anda su geçirmeye başlıyor. Sanırım bu bir tasarım hatası.

Özet olarak;

Soğuktan ve rüzgardan iyi derecede koruyor ama yağmurlu havalarda ön kısımdan dolayı su geçiriyor.

 
Scudo
Yukarı Alt