Spd pedalı dogru kullanmak

Tepki
49
Bisiklet
Bianchi
Peki bu sertlik ayarını arttırmanın performansa bir katkısı olur mu ?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uğurcan İnözü

Hem de nasıl! Bir kere müthiş bir ayakta kullanma rahatlığı veriyor. Giro İtalya da adamlar yokuşta yarışın sonunda nasıl ayakta o sprintleri atabiliyorlar şimdi anladım, pedal sayesinde.(yılların deneyimi, kondüsyon değil, pedal yani, oldu)
Çoklu kazalarda da dikkat edin, düşenlerin pedalları bazen hala takılı kalıyor..o kadar sıkmışlar yani.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Reşat bey biraz alisinca takmadan kullanmaya alisiyorsunuz tek ayak dediniz gibi sporcular baya sert yapiyorlar bizim icin ayagimiz pedaldan kurtulmasin yeter :)
Gecen dag bisikletime bindim ayaklarimi istemsiz yukari cekiyordum :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: sezer_57

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uğurcan İnözü

Uğurcan, çamura yan yatmış resimlerini bekliyoruz o zaman :D

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
@Raşit S

Tam olarak böylemidir. kullanma kılavuzunda sanki tersi tarigf ediliyor. Yayların şekline bakıncada - yayları gevşetiyor. gibi duruyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@celalettin aktas

kem küm..ikilemde kaldım şimdi. en iyisi eve gidince bakayım, yanlış bilgi verdiysem özür diliyorum Celalettin, yoksa ben düştüm ya, herkes en azından bir kere düşsün diye bir niyetim yok :mlk:

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
abi yok estağfurullah, kullanma kılavuzunun linki bu abim bir baksan sende vaktiniz varsa. (link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@celalettin aktas

Celalettin, haklısın, kullanma kılavuzuna göre saat yönünde yani artı ya doğru yay gerginliği artıyor. Ancak bu pedalın sertleştiği anlama gelmeyebilir. Tam tersi yayı daha arkaya hapsetme anlamı da çıkabiliyor, en iyisi denemek. Modelden modele de fark edebilir. Mesela benim kullandığım aşağıdaki linktekinden. onda sağa doğru gevşiyor.

(link)

Fatih T.

Aktif Üye
Tepki
127
Ben de aldım SPD pedal ancak ayaklarım biraz küçük(!) olduğu için ayakkabı bulmamın zorluğundan dolayı, ayakkabı bulana kadar ayakkabı için ayırdığım bütçeyi her seferinde tırtıklamamdan ötürü yaklaşık 2,5 aydır pedalım var ancak ayakkabım yok... :alkis:

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
abi deneme yanılma yapacağım ozaman, akşam bakacaz artık, bu türkçeye uyduruk antik kuntik çeviri yapan katalog basan firmaları sevmiyorum, gerçi biride çıkıp arkadaş sen anlayamamışsın adamların ne suçu var derse onada boynumuz kıldan ince :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ali Minyum

Ali, inanmayacaksın, geçen mağazadan Scott ayakkabı alırken, ayrı bir reyonda küçük numaralı, 40 numara altı ürünler vardı ve indirimdeydi, hatta 23 tl gibi fiyatları vardı.(2.000 tenge)
(link)

Fatih T.

Aktif Üye
Tepki
127
@Raşit S

Abi benim ayaklar 46,5 :) '(!)' muhtemelen gözünden kaçtı. Ben sinirimden öyle bi ifade kullandım. Ama teşekkür ederim link için...

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Spd pedalsız olmuyor alıştıktan sonra....yeni mtb aldım ve spd alıcam hemen..ayagım sanki kilitliymiş gibi bos pedaldan topugumu dısarıya ceviriyorum:)))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ali Minyum
Rafta titanlar için üretilmiş ama alıcı bulamamışlar da vardı:D kıvırma operasyonu. Ünlemi sonradan gördüm ama 46 numara bolca bulunduğu için daha büyük olacağına ihtimal vermedim.

Fatih T.

Aktif Üye
Tepki
127
@Raşit S

Abi 46,5 da sıkıntı olmaz da normal kalıplarda olmuyo spd ayakkabılar sizlerin de malumu ki. Yani benim dekatlonda denediğim modeli aklımda olmayan shimano marka bir ayakkabının 47si küçük geldi 48 i olmadığından deneyemedim. En iyisi giyinip almak tabii ki. Bu gidişle pedallar satılacak galiba. [emoji4]

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Yorumları dehşetle okudum. Spd pedallarım var ayakkabı almaya karar vermiştim. Biraz daha mı dursa :)