spd pedala uygun ayakkabı(mtb)

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
arkadaşlar spd pedal aldım(shimano xt)ona uygun ayakkabı ne almalıyım.hangi markaları önerirsiniz ve modeli.marka ve model numarasını belrtirseniz sevinirim .teşekkür ederim

Scudo

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba Yetkin,

Bütün pedallar bütün ayakkabı modellerine uyar :) bu yüzden zevkine göre bir ayakkabı alman yeterli olacaktır....

görüşürüz...

• Beğen
Tepkiler: Yetkin Şahin

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
teşekkür ederim ulaş.seni bi ara yine rahatsız edicem o zman :)burda deneyemediğim için zor olacak ama.

• Beğen
Tepkiler: ulas

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
sonunda dün spd ye gectim arkadaşlar.(ulaş kusura bakma seni arayacaktım ama bilyosun denemeden görmeden ayakkabı almak zormuş dün daha iyi anladım.ercan arkadaşımada teşekkür ederim o çok yardımcı oldu nasıl kullanacağını gösterdi ve pedalları takmamda aykkabının ayarlarında yardım etti teşekkür ederim.ulaş(zzyzx)
kask ve spd pedallar için teşekkür ederim yardımların için)

shimano sh-m 180 modelini aldım.

gercekten spd yle sürmek cok farklıymış .ben baya yoruluyomuşum farkında değilmişim.tabi bende dün ilk düşüşümü yaşadım.ercan la gülmekten öldük tabik i:):)
ama alıştım bugün daha iyi düşmeden işe gidip brazda şehir turu atabildim.inş. bi daha düşmem.herkese tavsiye ederim kullanmayanlar bi an önce spd ye gecsinler.

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
sh m121 i önerecektim ama senin yaptığın seçim daha da güzel olmuş güle güle kullan.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
http://img155.imageshack.us/img155/2869/shm180py3.jpg

yetkinin ayakkabıları bunlar :)
bence güzel tercih, bisiklet için ise bisiklet için olmalı ayakkabı.. trekking botundan devşirme, yürüyüş ayakkabısından modifiye olacağına bunlar çok daha verimli olacaktır şahsi görüşüm..

hayırlı olsun..

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
@yetkin
yetkinin dilinden ;)

ama çok komik oluyo düşerken izlemesi :D:D:D
valla çok kötü düşmesin diye sırt çantasını bile aldım ;)

Ayakkabıda da baya düşündü
biraz tuzlu ama çok hoş oldu

kazasız belasız
az düşmeli günlerimiz olsun :D

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yetkin hayırlı olsun :)
SPD bağımlılık yapar benden söylemesi. Sanki bisiklete 4 elinle tutunmuş gibi olursun alıştığın zaman.
Ayrıca iyi bir ayakkabı seçmişsin ;). Güle güle kullan.

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
bisiklet ustundeki ilk degisimimi jant+gobek alarak yapicaktim ama bu olumlu spd yazilarini okuduktan sonra karar degistiricem sanirim:) hayirli olsun ayakkabi gercekten cok hos duruyor;)

• Beğen

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@Tugberk Tezel

göbeklerde ve jantlarda sorun yok ve sadece üst modele (seriye) geçiş için değiştireceksen bence de ayakkabı ve kilitli pedal öncelikli olması daha güzel olur..

• Beğen
Tepkiler: Tugfox

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
@Murat CER

evet Murat abi aynen soyledigin gibi sadece ust seviyeye gecmek icin degitirmeyi planliyodum herhangi bi problem yok yani tamamen kendi kasinmam:D :D

oneri icin cok tesekkurler dikkate alicam:) gercekten spd kullananlarin yorumlarini aldiktan sonra mantikli gelmeye basladi su spd ye gecme isi..

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
teşekkürler arkadaşlar...
gercekten spd yi düşünen arkadaşlar hiç düşünmesin hemen gecsin derim.
halilin dediği gibi bağımlılık yapmaya başladı bile.
evet spd den düşmek gercekten cok komik oluyo ercan gülmekten kırılmıştı:)
evet biraz tuzlu oldu ama iyi model seçtiğim için pişman değilim.herkese kazasız pedallamalar.....