Spd Pedal Kilit Montajı

Konu, 'Giyim' kısmında Bozcan tarafından paylaşıldı.

 1. Bozcan

  Bozcan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  31 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  722
  Beğeniler:
  1.102
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Daha önce NORTHWAVE FUTURA kullanıyordum. Yeni NORTHWAVE LIZZARD BLACK aldım. Kilitleri yeni ayakkabıya gecirdim. Montajı deliklere göre aynı futuradaki gibi hizalayarak yaptım ama sanki ayagıma göre daha biraz daha geride kaldı. Bunun genel gecer bi hizalama methodu var mı? yoksa rahatlıga göre mi yapıyoruz?? Sadece kilitlerin ayakkabı eksenine parallel olması gerektigini yan durmaması gerektigini biliyorum.

  Gözunuzun önüne gelmesi için temsili resimleri de ekliyorum.

  NORTHWAVE FUTURA
  [​IMG]

  NORTHWAVE LIZZARD BLACK
  [​IMG]
   
  karatascaner bunu beğendi.
 2. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.884
  Önemli olan ayak parmaklarının tam bükülme noktasına pedal milinin denk gelmesi.
  Yani ayak parmaklarını yukarı doğru kaldırdığında ayağının tabanında oluşan köşe var ya, işte o köşenin ortası pedal miline denk gelmeli.

  Tabi kallerin ayakkabı eksenine paralel olması gerektiği de doğru ve gerekli bir şey.
   
  karatascaner ve Emirhan Kılıç bunu beğendi.
 3. Emirhan Kılıç

  Emirhan Kılıç Atölye 25,4 Bisiklet Dükkanı

  Kayıt:
  31 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  307
  Beğeniler:
  131
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Emirhan KILIÇ
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  konuyla alakası yok ama bende yenı aldığınız ayakkabıdan almak ıstıorum ama memnunmusunuz?(ayakkabı sprınte kalkıldığında esniyormu?)
   
 4. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.884
  Emir benim konumda karbon tabanlı Shimano'lardan kullandığını söylemişsin. Eğer o ayakkabı altında esniyorsa, bu ayakkabı da esneyecektir.
   
 5. iCg

  iCg Aktif Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  162
  Beğeniler:
  28
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Bozcan lizzarddan memnun musun acaba?
  Ben de almayı düşünüyorum.
   
 6. memocy

  memocy Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Eylül 2004
  Mesajlar:
  969
  Beğeniler:
  740
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  ben bu spd işine girdikten sonra ayağımın altında parmaklardan sonra gelen etli kısmında birer tane nasır oluştu.sanırım kalin baskı yaptığı ve pedal gücünü verdiğim yer orası. ben hizalamayı ona göre yapıyorum :)

  yok ben teknolojik markalı bir şey isterim diyorsan linki tıkla..
   
 7. caner ünsal

  caner ünsal Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.154
  Beğeniler:
  502
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Ayağın yanlış yeri ile pedala basan çok az insan olabilir . Bu hatalı su içen, hatalı yürüyen , hatalı nefes alan insan oranı kadar beklenir. Çok teknik ve sanatsal bir yansıma gibi kabul edilmesini anlayamıyorum.
  SPD PEDAL bilakis hatallı pozisyonda pedala basmanıza yol açabilir. Ayakkabının tabanına vidalama işlemi sırasında satıcınızın ne kadar sizin kişisel özelliklerinizi göz önüne aldığını hatırlamaya çalışın. O nasıl monte etti ise o şekilde kullanmaya devam ediyorsunuz ve size dayatılan vidalama pozisyonunun sizin için en ideal olduğunu kabul ediyorsunuz bu mümkün mü ? Genel geçer bir pozisyona vidalanır ve çok bi yadırgamanız yoksa öylece senelerce kullanırsınız.
  Eğer sadece ayakkabı numarası kıstas olsa idi shimano kilit sisteminin yaklaşık 1 er cm tercihli montajına izin vermezdi.

  (Hakim olan spd nin doğru pozisyonda pedala basmaya neden olduğu şeklindeki görüşe karşı yazdım bu topic-konu altındaki mesajlarla doğrudan ilgisi yok. )
   
 8. Ufuk KERİMOĞLU

  Ufuk KERİMOĞLU Yeni Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2009
  Mesajlar:
  46
  Beğeniler:
  22
  Şehir:
  iZMİR
  Seviye:
  konuyla alakasız giriş yaptığım için önce konuyu açan arkadaştan sonra herkezden özür dilerim.,
  Sayın Jef,
  Özel mesaj atmışsınız ama yeni üye olduğum için cevap veremedim, yanlış anlamayın. sorunuza cevap verecek olursam planlarında İzmir yok, izmire gelmeleri konusunda kandırmaya :) çalıştım ama kısa vadede herhangi birşey görünmüyor...
   
  caner ünsal bunu beğendi.
 9. #9
  Bozcan

  Bozcan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  31 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  722
  Beğeniler:
  1.102
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Normal spor ayakkabı gibi yurunemiyor. Ben yuruyus de yaparım diyorsanız Futura benzeri bir model seçin. Ama yuruyuş de yapabileceğiniz ayakkabılar bisiklet için yeterince sert değiller. Lizard'ın sertliği bence cok başarılı ve sidi ayakkabılar gibi yumuşamadığını cok rahatlıkla söyleyebilirim. Ayakkabıyı alalı 3 sene oldu. Hala dişlerinin cok büyük bir kısmı duruyor. Bu gidişle tahmini 3-4 sene daha cok rahatlıkla kullanılır. Bu arada yarışlarda da kullanıyorum. Yani sonuna kadar zorlanıyor. Bence fiyat/performans oranı güzel. Verilen paraya tamamen deyiyor.

  Saygılar
   
  iCg bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

Bike.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...
upload_2016-4-29_8-49-0.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...
upload_2016-8-24_11-7-53.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...