spd marka / model ?

Mesut.

Üye
Tepki
14
Merhaba arkadaşlar. Forumda okuduğum konularda en çok tavsiye edilen ayakkabı başlangıç ve orta düzeyde shimano olmuş, tabi bir de sidi :) ancak bu konuda pek bilgisi olmayan bana yardım eder misiniz? Başka markalar nasıl bunların dışında şu da var denen vardır muhakkak. Bir de ayakkabı kalıbı mevzusu karışık geldi bana bir standarti yok galiba:( kimine 1 nu. büyük iyi oluyor, kimine spor ayakkabıdaki nu.su iyi oluyor. Bulunduğum yerde deneme şansım yok illaki netten gözümü kapatıp alacağım sanırım. Önceliğin diğer markaların modelleri hakkında da bilgi almak. Bana su marka model de var bir bak diyebilecekleriniz neler? Mtb türünde arıyorum.

Scudo

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
ben pedal olarak crankbrothers candy ve yine crankbrothers mallet kullanıyorum bisikletlerimde. Takıp çıkarmak daha pratik ve bence daha estetik shimano modellerine göre. Tek kusurları carbon ayakkabın varsa eğer altını çizebiliyorlar kilitleme sisteminden ötürü

Mesut.

Üye
Tepki
14
@Roux
Cevap için teşekkür ederim ama daha çok ayakkabı yönünde alternatifleri merak etmiştim :)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
Facebook ta ikinci el sitelerinde gayet uygun spdler satılıyor ortalama 50-75 lira arası al bitane kardeşim neyi başlıyorsan onlarla başla sonra yukseltirsin..

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
Sorry:) spd deyince pedal yazmışım direk

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@Mesut.

Shımano R064 parasına göre iyi. Varsa imkanın carnac al ben çok memnunum

Tepki
256
Bisiklet
Cube
@Mesut.
Arkadaşım selam geçen hafta bike-discount sitesinden mavik marka bir ayakkabı aldım fiyatları gayet iyi 75 euroyu geçmeyenlerden alabilirsin
( 75 üstünde vergi çıkıyor ) tavsiye olarak ayakkabıların ağırlıkllarına bakman yeterli olur.

Mesut.

Üye
Tepki
14
(link)

Arkadaşlar bu ölçüler doğru mu? Yani sandığımdan farklı oldu. Benim ayak ölçüm 26.5 cm bu tabloda 43 nu ediyor şaşırdım normal ayakkabıda 41 giyiyorum en fazla 42 olur demiştim ama

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Shimano a520-a540-a600

emrejon

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
Arkadaslar bende ayakkabi alicam bi numara buyukmu almaliyim

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Markaya göre değişir ama genelde 1 numara büyük alman gerekir..
@emrejon