Spd ayakkabı tavsiyesi

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
merhabalar

mtb bisikletim için spd pedal ve ayakkabıya geçeceğim.

pedal olarak eggbeater 1 alacağım

ayakkabı konusunda bi kaç sorum olacak; bazı mtb ayakabbılarının tabanları sert bazılarının yumuşak oluğu ve peforrmansa etki ettiği söyleniyor. bu durum ne kadar etkili olur?

sizlerin önereceğiniz 200-250 lira aralığında bir ayakkabı varmı? yurtiçi yurtdışı fartketmez eggbeater ile güzel bir ikili olmasını istiyorum.

herkese teşekkür ederim.
iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: sebidos
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ayakkabı tabanının sertliği etkilidir. Sertlik arttıkça verimlilik artar, pedalla birleşip ayrılma daha oturaklı olur, lakin fiyat artar ve ayaklar rahatsız olacağından daha çabuk yorulur. Ayrıca piyasadaki çoğu dağ ayakkabısı asgariye yakın sertlikte, yani terlik gibi değil hiçbiri. Son olarak en iyi ile en kötü arası verimlilik farkı, küçük bir değerdir.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tabanı çok sert olmasın, rahat olsun derseniz bende bu setten var rahatlık konusunda memnunum
(link)

Ayakkabıyı bisiklette deneyemeden sakatlandığımdan sürüş performansı için konuşamam ama evin içinde giydim gayet rahat. Ben şurdan almıştım teşhir ürünü olarak:
(link)
Fiyatı bütçenize uyuyor.

Bendeki set CLICK'R yani ayağın pedaldan daha kolay çıkmasını sağlayan bir teknoloji. Başlangıç için düşünebilirsiniz.

(link)

Görüntü olarak hoş görünüyor muhtemelen rahattır zaten trekking yazıyor.

Tepki
93
İsim
MURAT
Bisiklet
Fuji
Bende yeni spd'ye geçtim. Shimano mt 44 aldım. (link) Çok uygun fiyata gelmişti ama tükenmiş galiba. Ayakkabı çok güzel tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: M.Bulat

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
@mrtkvnc_pdr 50km üstü sürüşlerde ayakkabının performansı nasıl,yokuş çıkışlarda esneme yapıyor mu, yürürken kal yere değiyormu peki?

Tepki
93
İsim
MURAT
Bisiklet
Fuji
@M.Bulat Hocam dün 60 km kullandım ilk kez. Hem düz yolda hem de dağ bayırda kullandım. Çok kolay uyum sağladım ayakkabıya ben çok memnun kaldım. Ayakkabının tabanı sert ama tabi yol yarış için olan ayakkabıların tabanı kadar da sert değil. Ayakkabı rahat ayağımı hiç rahatsız etmedi. Kal düz yolda yere değmiyor ses çıkmıyor(taş vs değdiğinde tabi metalden ses gelebiliyor) .

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
Konfora odaklı alacaksanız Crankbrothers egg beater yerine Crankbrothers Candy modelini tavsiye ederim. Ayakkabı konusunda (link) fırsat ürünleri bolca var oraya da bakabilirsiniz.

• Beğen

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
ben de shimano mt 44 kullanıyorum gayet memnunum. ayakkabı düz zeminde hatta avmlerde filan gayet rahat kullanılıyor kal yere değmiyor ama zemin de küçük taşlar varsa o zaman sürtme oluyor. Yokuş çıkmaya katkısı gayet belli ediyor. 80 km civarı da kullandım rahatsız etmedi hiç

M.Bulat

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Cannondale
@ÖnerERKUT eggbeater 1 modelini hafifliği için tercih ediyorum, candy modelinde plastik platform var normal ayakkabı ile kısa sürüşler sağlansın diye sanırım. ben bisikleti sadece kilitli ayakkabı ile kullanacağım. tavsiyeniz için teşekkür ederim

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@M.Bulat Candy modeli 260 gram civarı. Normal ayakkabıyla kullanmaktan ziyade yüzey alanını genişleterek güç aktarımını arttırıyor. Ayrıca uzun süreli kullanımlarda yüzey alanının geniş olması sebebiyle daha az yoruyor.

• Beğen

fmbayindir

Üye
Tepki
10
İsim
fatih
Bisiklet
Giant
Giant escape 1 bisikletim var mtb değil yarış bisikleti de değil.Kilitli pedalı yok su an almayı düşünmüyorum.250 lira civarı bütçe ayırmayı düşünüyorum ayakkabıya.Sizce ben mtb için olan mi yoksa yol bisikleti için olan bisiklet ayakkabısı almalıyım.İlk bisiklet ayakkabım olacak günlük 35 km civarı bisiklete biniyorum.Giderek artırmayı düşünüyorum.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@fmbayindir yol bisikleti ayakkabıları konfor yönünden oldukça zayıftır. Yürümek gerçekten çok yorucu oluyor. Mtb ayakkabılarının da spor ayakkabı modeline yakın olarak tasarlananlarından almanız daha rahat etmenizi sağlar.

• Beğen
Tepkiler: fmbayindir

fmbayindir

Üye
Tepki
10
İsim
fatih
Bisiklet
Giant
@ÖnerERKUT
Teşekkür ederim
(link)
bu nasıl uygun mudur hocam?
(link)
yada bu bütcemi zorlayabilirim hafif galiba.

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@fmbayindir attığınız linkteki ayakkabı direkt olarak Dağ bisikleti kullanımı için tasarlandığından konfor kısmı zayıf kalacaktır.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Tarzı ayakkabılar yürüme esnasında da kullanışlı olacaklardır.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@fmbayindir Sh ct 41 bende var tavsiye ederim rahatlık açısından.

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
Merhaba bu linklerdeki ayakkabı ve pedalları almayı düşünüyorum ama ayakkabı ve pedal uyumu hakkkında hiç bir bilgim yok bu ikisini uyum içinde kullanabilirmiyim (link)
(link)

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
@mrtkvnc_pdr

Hocam merhaba, ayakkabının su geçirme performansı nasıldır? Ben de almayı düşünüyorum, ancak internette bir kaç fotoda kallerin bağladığı noktanın ayakkabı tabanının üstünde (ayak ile taban arasında metal bağlantı parçası) olduğunu gördüm. Bu da bağlantı delikleri ile ayağım arasında bir şey olmadığı ve yağmurlu havalarda sorun olacağı fikrini oluşturdu.