SPD ayakkabı tavsiyesi... (kararsız kaldım)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Merhabalar xc yarışlarına girmeye karar vermemle birlikte ve artık eksikliğini iyiden iyiye hissetmem sonucu spd ayakkabı almaya karar verdim..
Buraya kadar herşey güzel fakat bu nokta da tıkandım:)
Bir kaç model beğendim ama bir türlü çıkamadım işin içinden..
Tecrübeli olan abiler / arkadaşlarımdan seçtiğim modellerden birisini veya alternatif olabilecek (max fiyat 200 ytl (taksitle) olacak şekilde) başka modelleri söylemelerini rica ediyor saygılarımı sunuyorum :)
Ayakkabıda aradığım özellikleride sayayım...
1. Sağlamlık ve uzun ömürlülük (çok önemli) (öğrenciyiz bir kere alıp uzun yıllar kullanmak isteriz:))
2. Rahatlık (baya önemli)
3. Uzun süreli kullanıma uygunluk (günlük 10-12 belki daha fazla) (önemli)
4. fiyat / performans (çok önemli)
5. Yarışlarda sorunsuzca kullanabilmem
6. 44.5 / 45 numarasının bulunması :)

Beğendiğim modeller...
Sidi blaze
Link: (link)

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/MCBLAZE.jpg

Scott Offroad Comp
http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/Obyx0mGx37u0HM2co447XNeWcJB18sW2.jpg

NORTHWAVE HYDROGEN
http://www.multisportmassari.it/images/northwave/hydrogen.gif

NORTWAVE LIZZARD TITANIUM / BLACK

http://www.stif.co.uk/images/products/4583_400.jpg
http://www.rivierabike.com/photos/hydrogenG.jpg

Scudo

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
fiyat farkı yok gibi...Scott Offroad Comp çok hoş...

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
Scott Offroad Comp bu ayakkabıyı kullanış bakımından pek tavsiye etmeyecegim berkay.nedeni ise ön tarafına bir bak ayakkabının birde NORTHWAVE HYDROGEN bunun önüne bak.

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Anladım Nuri abi..
Sağlamlık sorunu yüzünden scott comp elendi o zaman... Teşekkür ederim...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
berkay birde söyle bir sey var düşünürsen bizim ismail kullanıyor gayet memnun benimde NORTHWAVE HYDROGEN i eskittiğim zaman ilk düşündüğüm ayakkabılardan biri.(link) malum euro fiyatları acayip derecede ucurmuş yine.

• Beğen

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
@nuriaktürk

Berkay nuri abi haklı ayakkabı çok sağlam çok rahat fiyatına görede iyi süper ama fiyat olarak aşıyor sanırım.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Nuri abi bu modeli incelemiştim fakat fiyatı beni aştı:(
Gerçekten güzel fakat 270 lira şu an için beni çok aşıyor..

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
evet fiyatı biraz pahalı diğerlerine göre berkay.ama scootta dediğim gibi can dede kullanıyor bir scoot ve bahsettiğim yer hemen eskidi deri kısmın yer ile teması çok fazla.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Anladım abicim.. Peki northwaveler veya sidi nasıl? bir fikrin var mı?

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
sidiler hakkında hiç bilgim yok berkay hakan yazman abiye yada gürol abiye sorarsan daha çok yardımcı olurlar sana ben sadece kendi kullandıgım ayakkabı ahkkında bilği verebiliyorum.

• Beğen

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Bence sidiyi de ele çünkü 2 bantlı ayakkabılar ayağı yeterince iyi saramıyorlar. Ben northwave kullanıyorum 2 buçuk senedir , memnunum.

• Beğen

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Selam.. Scott Comp kullanıyorum.Acaip rahat ve performansı yüksek bir ayakkabı..Bahsedilen sorunları yaşamadım. Ayrıca bir sürü Comp sattık ve şikayet eden olmadı. Nuri'nin bahsettiği sorunun nedenini bilemiyorum. Belki o ayakkabıya özgü bir hata olabilir.

Nuri kardeş aşağıdaki yazılar senin özelinde değil, yeri geldiği için yazıyorum. Lütfen yalnış anlama. (Ayakkabı konusunda haklı olabilirsin ayrı konu)

Forumlarda malesef bir cümle üzerine (bu sözümü genelliyorum, şu veya bu marka için yazmıyorum) bir ürünün üstüne çarpı çekiliyor. Sadece 1-2 kişinin başına gelmiş bir olay sonucu karar vermek doğru değil. Eğer bu sorun o ürünü kullanan yüzlerce kişi tarafından rapor ediliyorsa o zaman sorun vardır demektir. Bu sorunların nedenleri çok farklı olabilir.
1-Kullanıcının ürünü doğru yerde kullanmaması: Ör: Düz asfalt lastiğini arazide kullanıp," bu lastik iyi değil, yol tutuşu yok" denmesi.. (Başımıza çok geldi) Veya yazlık ayakkabı alıp kışın karda kullanıp "bu ayakkabı su alıyor" denmesi..
2-Ürünün sınırlarını zorlamak: Ör:Virajda güvenli hız sınırını aşıp kayıp düşünce suçu lastiğe atıp" bu lastik beni düşürdü" denmesi..
3-Ürünün fabrika değerlerinin dışında montajı. Ör: Vidayı fazla sıkıp dişi yalama yapmak.

Bunun gibi örnekleri yaşayıp foruma bunları yazınca, performansı yıllardır kanıtlanmış olan ürünlerin prestiji bir anda sıfıra inmesi haksızlık..

Bu örnekler çoğaltılabilir tabii ki..15 küsur yıldır satış yapıp müşterilerle oldukça fazla haşır neşir olduğum için aklımda binlerce örnek var.
Tekrar ediyorum; bunları yeri geldiği için yazıyorum, kimse üstüne alınmasın:)

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
gürsel abi ayakabıya bir sey dediğim yok güzeldir dogrudur.
benim demek istediğim ayakkabı ile sadece bisiklete binmiyoruz yeri geldiği zaman yürüyoruz işte o yürüyüşler esnasında ayakkabının deri kısmı yere temas ediyor ve çok çabuk eskiyor ben bunu belirtmek istedim sadece.bizzat candedenin ayakkabısından gördüğüm için.üstüne bir kat deri daha attırmasına ragmen oda eskidi.

yani berkayın bu yazdıgına bana göre uyumlu bir ayakkabı degil.

1. Sağlamlık ve uzun ömürlülük (çok önemli) (öğrenciyiz bir kere alıp uzun yıllar kullanmak isteriz)

• Beğen

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
Tavsiye edilen shimano nun bikeandoutdoordaki fiyatına bir bak istersen. rahatlık konusunda ayakkabının icine silikon taban alırsan cok rahat olur. malum spd lerin altı cok sert yururken pek rahat olmuyor :) hayırlı olsun simdiden

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Tony Montana

Galiba Sidinin en pahalı modeli kendisi saolun yine de:)
Ben yarı fiyatından da ucuz bişeyler bakıyorum:)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Condor

Saol canım tavsiyen için bakmıştım bikeandoutdoor'a ama orda da taksit imkanı yok malesef :(

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
taksit imkanı yok derken sende olan kartamı taksit imkanı yok berkay.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
SIDI Blaze kullanıcısı olarak Pişman olmayacağını söyleyebilirim..

Yürümen gerektiğinde seni üzmez
Ayakların yeteri kadar hava alabilir

Kısaca şöyle söyleyeyim istersen ; İşe ve şehir içinde her yere bisikletle giden bir insan olarak ayağımda kalış süresi yeterince uzun ; ama sağlamlık ve rahatlık konusunda hiç bir sorunu yok...

Ayrıca Ayakkabının 2 bantlı oluşu ayağı sarma konusunda bence sorun yaratmaz ; tabiki bu ayak numaranız ve ayak yapınızlada alakalıdır ; (Örn:40 numara kullanıyorum)

Tepki
34
@d.berkay

O Zaman

MTB Eagle5
MTB Dominator 5

ayak uyusmiyor cok güzel ama bir numara büyük almalisin Sidi Ayakkabilarda

• Beğen