Soru ng 450 hd

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
Öncelikle iyi aksamlar bu aralar bisiklet araştırması yapiyorum o yuzden size cesitli sorularim olucak bu başlık altından devam ediyorum ng 450 bisikleti nasil bisiklet ve şu rengini siparis uzerine getirirlermi ne kadar pazarlık yapabilirim butcemi biraz dusurdum maximum 1000 tl veya onerileriniz varmi Screenshot_2015-05-28-20-24-37.png

şimdiden tesekurler :)

Scudo

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@DincerZ Merhabalar. Sorunuza karşılık gelmemiş. Ne yaptınız, aldınız mı?

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
@7haiku
Yok daha almadim uzun bi arastirma yapdim ve salcano astro 212 hd ve astro 40buldum ikisi arasinda kaldim 1000 Tl ikiside bu ay icinde alacam ama dusunuyorum suan hangisini alsam birde bu bisikletler biri 2013 muhtemelen digeri 2012 veya 2011 model bu bisikletler sonucta biraz yatmis ama sifir ikiside askida acaba alsam bi sıkıntısı cikarmi

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Merhabalar tekrar. İki gün evvel Salcano Astro 27.5 jant V fren 2015 model alıyordum; 16" kadrosu kalmadığı için alamadım. 18" kadro da uyar mı bilemediğimden kaldı; ancak "acaba şehir-yol bisikleti mi alsam?!" diye düşündüm, forumumuzda araştırdım ve kullanım amacıma daha uygun geldi.

MTB alsaydım veyâ almak istersem, benim 700-800 arasındaki bütçeme göre kesinlikle en iyi diye açıkça belirteyim. Çok araştırdım, hem 1050 liraya kadar olan Mosso ve Carraro ile tek tek parçalarını karşılaştırdım, bu üç markada kullanılan kadroyu fiyat olarak bulamadım, diğer konuların çoğunda Astro bir kademe daha ileride.

V fren düşünürsen şu Astro çok uygun fiyatlı. Bütçenin kalanına da iyi bir başlık ve fosforlu kıyâfet, gerekirse elcik, sele falan alırsın.

(link)

Gönderdiğim link mağazasıyla iletişim kurdum, çünkü fiyat olarak çok uygun geldi; 2015 model olup-olmadığını sordum, kullanılan malzemeleri sordum, kesinlikle fotoğrafın ve altında yazan açıklamaların "doğru" olduğunu söyledi. V fren düşünürsen bir bak derim. Forumumuzda okuduklarımdan aklımda şu soru kaldı: "1000 lira altı hidrolik frenler ne kadar verimli olabilir?" Hiçbir fikrim yok bu konuda. Ama temiz kullanılırsa, bakımı yapılırsa bence sıkıntı çıkarmaz.

Ayrıca 2014 Astro da buldum, bu da çok uygun fiyatlı: (link)
Bu siteyle sâdece taksit imkânları olup-olmadığıyla alâkalı olarak iletişim kurdum. Bisiklet fotoğrafının altındaki ürün özellikleri doğruysa -ki doğrudur ama arayıp teyit ettirmek en iyisi- fiyat çok iyi yine. Ancak 2015' ten farkları, 2015' e göre 15-20 lira kadar ucuz ruble kullanmışlar, vites sayısı 2014' te 21, 2015' te 24, önemli bir fark da, 2014' te Salcano lastik kullanılırken, 2015' te çifti 140 lira civârında olan Continental lastikler kullanılmış.

V fren düşünürsen ilk linkte gönderdiğim bence çok iyi. 16" kadrosu kalmamış, 18 ve 20" uyuyursa, bence iyi.

Ayrıca buradan bir sağolsun bir arkadaşımızla iletişim kurdum, Astro ile 6000 km. yol gitmiş ve fiyat/verim bakımından kesinlikle tavsiyesini aldım. Maşanın kışın çok sert olduğunu söylemişti. Kalan yönlerden gayet iyiymiş. Satış fiyatı zâten 965 lira. Ankara' da en düşük fiyat olarak 800 liraya bulmuştum bu arada.

Düzelteyim: 2. linkteki bisikletin lastikler de Continental imiş.

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
Cok tesekurler bu yorumunuzuda bisikleti alirken dusunucem

xxbarxx11

Üye
Tepki
0
Bisiklet